sobota, 24 maja 2014

Kurs rozwoju zdolności parapsychicznych - Pete A. Sanders, Jr


Przed tobą bezkresna przestrzeń. Kiedy odpowiesz na wyzwanie poszukiwania swojego najwyższego potencjału, rozpocznie się najwspanialsza podróż twego życia. [s. 23]
Każdy człowiek ma jakieś zdolności parapsychiczne, ale nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. Miewamy przeczucia, czasem udaje się nam coś przewidzieć, jednak nie wiemy jak nad tym pracować i jak rozwinąć posiadany potencjał - w ten sposób zaniedbujemy swoje predyspozycje pozazmysłowe. Ten oto poradnik napisany został właśnie w celu obudzenia drzemiącej w nas mocy, która jak się później okaże - skoncentrowana jest w jednym lub dwóch z czterech głównych obszarów odbioru parapsychicznego, tj. widzenia, słyszenia, odczuwania bądź intuicji.
Moim celem było znalezienie sposobu na udostępnienie szerokiej rzeszy ludzi niedrogiej i bezwyznaniowej edukacji parapsychicznej (...) osiągnąłem ten cel, zakładając Free Soul (Wolna Dusza) to organizacja non-profit udostępniająca rewolucyjne techniki samonauczania rozwoju zdolności pozazmysłowych i poszerzania ludzkiego potencjału. [s. 22]
Proponując szereg prostych wskazówek, autor uczy nas jak krok po kroku widzieć i wyczuwać pola energetyczne ciała oraz jak wykorzystać tę wiedzę w celu samopoznania, a nawet samouzdrawiania (!), bowiem jak twierdzi - regularne stosowanie niektórych ćwiczeń, może pomóc wypracować świadome odruchy obniżające ciśnienie krwi, redukujące stres oraz uzdrawiające ciało. Poza tym, korzystając ze swojego bogatego doświadczenia (wielokrotnie wspomagając się przykładami z własnego życia, a także znajomych i klientów) pomaga także zrozumieć dlaczego niektórzy potrafią dostrzegać więcej, a inni mają z tym trudności. Dzięki jego radom (ujętym w sposób przyjemny i prosty) łatwiej nam będzie także zrozumieć innego człowieka (poprzez interpretację jego osobowości) i uniknąć w ten sposób problemów w relacjach. Przyznam szczerze, że najmilej czytało mi się doświadczenia z życia autora - głównie fragmenty o tym, jak mentalnie komunikował się z rodziną pomimo tego, że dzieliło ich mnóstwo kilometrów, a także wątek o tym sposobie kontaktu z płodem (!) swojego dziecka i prosił je o wybranie dla siebie imienia... Wiele było tutaj takich ciekawostek, nie chcę jednak za nadto spoilerować ;)

Poniżej przedstawiam Wam krótką charakterystykę osób z rozwiniętymi zmysłami parapsychicznymi (oczywiście w książce tych cech znalazło się o wiele więcej, jednak starałam się wybrać te najważniejsze).

Osoby z wysoko rozwiniętym parapsychicznym czuciem:
 • Ufają swoim uczuciom i "odczuwają" kiedy coś jest nie tak
 • Najlepiej wyczuwają subtelne sygnały
 • Są elastyczni i najlepiej potrafią się dostosować tak, by wszyscy byli zadowoleni
 • Są podatni na przejmowanie uczuć innych ludzi, tych dobrych jak i złych [s. 66]

Osoby z wysoko rozwiniętą intuicją parapsychiczną:
 • Doskonale przewidują problemy i trudności
 • Naturalnie wyczuwają, w jaki sposób znaleźć się w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie
 • Mogą być rozproszeni przez ilość myśli i pomysłów, jakie odbierają
 • Łatwo się nudzą i często nie doprowadzają projektu do końca [s. 104]

Osoby z wysoko rozwiniętym słyszeniem parapsychicznym:
 • Są najlepsi w pozyskiwaniu kluczowych słów/mantr
 • Są wspaniałymi organizatorami, aż do najmniejszego szczegółu
 • Mogą być zbyt analityczni i zadawać zbyt wiele pytań
 • Mogą mieć problem z zaufaniem uczuciom i intuicji [s. 133]

Osoby z wysoko rozwiniętym widzeniem parapsychicznym:
 • Potrafią wizualizować sytuacje, problemy i rozwiązania w umyśle
 • Posiadają doskonałą orientację przestrzenną
 • Są najlepszymi "czarnowidzami" na świecie (wizualizują wszystko co może pójść nie tak)
 • Mogą mieć skłonności do perfekcjonizmu [s. 164]

Niewątpliwym plusem tej pozycji ułatwiającym korzystanie z zawartych w niej treści, jest sposób ich przekazania - lekki styl, przyjemna czcionka, podział na podpunkty oraz zobrazowanie wielu elementów kluczowych poprzez ciekawe ilustracje. Pomocnym dodatkiem są również podsumowania zamieszczone po każdym z rozdziałów i zapis najczęściej zadawanych pytań wraz z odpowiedziami - oto kilka z nich:
 • Czy ktoś może wykorzystać moce parapsychiczne, by przejąć nade mną kontrolę?
 • Skąd mogę wiedzieć, że dane odczucie jest parapsychicznym ostrzeżeniem, a nie po prostu, moim własnym wewnętrznym lękiem?
 • Jak mogę osłonić się przed odczuciami, których nie chcę otrzymywać?

Ta pozycja to przyjemne w odbiorze kompendium wiedzy ezoterycznej dla początkujących, wymagający czytelnik i osoby mające pewne doświadczenia w tej dziedzinie mogą się poczuć lekko zawiedzione - dla pozostałych owa książka będzie inspirującym doznaniem. 

Kurs rozwoju zdolności parapsychicznych polecam osobom interesującym się ezoteryką, a także wszystkim zainteresowanym wykorzystaniem energii własnego umysłu i przedostaniem się do wymiarów poza nim.


Książka jest dostępna w sklepie internetowym wydawnictwa - tutaj


__________________________________________________________________________________________________________
Pete A. Sanders Jr, Kurs rozwoju zdolności parapsychicznych, stron 292, Wydawnictwo Studio Astropsychologii, 2013

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Studio Astropsychologii

Wyzwania:
Przeczytam tyle, ile mam wzrostu: +1,6 cm

15 komentarzy:

 1. Nie moja tematyka, więc raczej nie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa recenzja i książka porusza ciekawe tematy, ale niestety nie wierzę w takie rzeczy jak samouzdrawianie itp. Myślę, że z tej pozycji zadowolony byłby mój narzeczony, bo on lubi taką tematykę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Szczerze mówiąc to nie są "moje klimaty", więc raczej nie przeczytam tej książki ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kiedyś bym tą książką była baaardzo zainteresowana. Teraz już nieco sceptycznie podchodzę do tego typu rzeczy, ale chyba coś we mnie jeszcze tkwi z kiedyś, bo czytając recenzję nabrałam wielkie ochoty na coś tego typu. Niedobrze ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie moje rejony. Gdy widzę książkę, która dotyczy parapsychicznych zjawisk i dodatkowo ma formułę lekko naukową, to instynktownie nabieram dystansu. Nie jestem niedowiarkiem, wręcz przeciwnie. Sama często wierzę intuicji i bacznie śledzę swoje sny, ale wszelkie przeczucia są tak ulotne, że nie wierzę, by ktoś potrafił ubrać to w słowa i zamknąć w poradniku.

  OdpowiedzUsuń
 6. W wakacje możliwe, że przeczytam - postanowiłam sobie troszkę zagłębić się w literaturę z którą będę miała w przyszłości bardzo dużo wspólnego, więc najwyższy czas, żeby czytać również i takie tytuły jak zrecenzowany przez Ciebie "Kurs Rozwoju Zdolności Parapsychicznych" ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Haha mogłabym ją przeczytać :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Tym razem pozycja nie dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie interesuję się czymś takim, dlatego książka nie dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Chyba nie jestem już początkująca, więc to raczej publikacja nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 11. A jak jest z twoimi zdolnościami parapsychicznymi? ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Hmm wychodzi na to że najbardziej mam rozwiniętą zdolność parapsychicznego czucia ^^

  OdpowiedzUsuń
 13. Temat mnie nie interesuje, ale z drugiej strony - kurde, jakie to ciekawe!

  OdpowiedzUsuń
 14. Tak, jak pisałam przy książce o aurach, której recenzja była tu niedawno, raczej nie sięgnę. O takiej tematyce lubię słuchać różnych wykładów, zobaczyć coś w telewizji, przeczytać artykuł, ale nie lubię tego typu książek. Jakoś po jakimś czasie zapominam, co było wcześniej, albo szybko mnie nudzi i lektura rozciąga mi się na baaardzo długi czas, przez co nie czytam książek, na które bardzo mam ochotę :)

  OdpowiedzUsuń
 15. S'il vous arrive d' à-valoir l'obtention des problèmes
  mésaventures le code vision les tiroirs, se couper uniquement sur les grands divers numéros que
  vous avez découvert.

  Look at my page :: Subway Surf Mumbai Cheats ios triche

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoje odwiedziny. Będzie mi bardzo miło, jeżeli swoją obecność potwierdzisz pozostawionym komentarzem ;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...