wtorek, 24 lutego 2015

Chciejka #17 | zapowiedzi marzec 2015, część 3: kryminał/sensacja/thriller


Dzisiaj zapraszam na przegląd marcowych zapowiedzi z gatunków raczej mroczniejszych :)

do części 1, czyli literatury młodzieżowej możecie przeskoczyć klikając tutaj
do części 2, czyli literatury obyczajowej i kobiecej tutaj

Wszystkie opisy i grafiki okładek pochodzą ze stron księgarni Internetowych, portalu Lubimy Czytać lub stron Wydawców.
Data premiery może ulec zmianie.
Ene, due, śmierć
M.J. Arlidge

Wydawnictwo Czwarta Strona
Premiera: 4 marzec 2015

Witaj w świecie, w którym najbliższa Ci osoba staje się Twoim wrogiem, a każda podjęta decyzja może być ostatnią w życiu. W świecie, w którym łzy szczęścia mieszają się z zapachem krwi.

Dla Helen Grace praca w policji jest wszystkim. Dla mordercy, którego tropi, śmierć to gra. Zdeterminowana, twarda, ale też skrzywdzona Helen będzie musiała zagrać z mordercą według jego reguł. Ene, due, śmierć to mroczny i trzymający w napięciu thriller, który zmiażdży twoje poczucie bezpieczeństwa. Zagrasz?

"Ene, due, śmierć" to pierwsza z serii książek z inspektor Helen Grace w roli głównej. Flagowy tytuł wydawnictwa Penguin Books. Wydarzenie Targów Książki we Frankfurcie w 2014 roku. Prawa do jej publikacji kupiło 25 krajów. Debiutancka powieść M.J. Arlidge’a - producenta telewizyjnego BBC - będzie miała też swoją ekranizację.


Szyfr
Mai Jia

Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Premiera: 19 marzec 2015

Jedna z najlepiej sprzedających się chińskich powieści, niezwykły literacki thriller, który prowadzi nas w głąb świata szyfrów. W swoim pasjonującym debiucie Mai Jia odsłania tajemniczy świat Jednostki 701, supertajnej organizacji szpiegowskiej, której zadaniem jest kontrwywiad i łamanie szyfrów.

Rong Jinzhen, autystyczny geniusz matematyczny z tajemniczą przeszłością, zostaje zwerbowany do Jednostki 701, co oznacza dla niego porzucenie badań naukowych. Jako największy chiński kryptograf Rong odkrywa, że wybitnym umysłem kryjącym się za szaleńczo trudnym Purple Code jest jego wybitny nauczyciel i najlepszy przyjaciel, który obecnie pracuje dla wroga Chin – ale to tylko pierwsza z licznych zdrad.

Powieść, błyskotliwie łącząca tajemnicę i napięcie szpiegowskiego thrillera z psychologicznie zniuansowanym wnikliwym studium charakterów i magicznymi cechami chińskich baśni, odkrywa w kryptografii klucz do ludzkiego serca. Ta wciągająca zagadka i metafizyczna analiza umysłu geniusza jest pierwszą powieścią jednego z najwybitniejszych i najpopularniejszych współczesnych chińskich pisarzy, która ukazuje się po polsku. Wydano ją również w Stanach Zjednocznonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Holandii, Turcji, Izraelu, Czechach, Włoszech, Portugalii, Korei, Tajwanie, Rumunii, Danii, Serbii, Brazylii i na Węgrzech.

Ta powieść jest jak chińska wersja Pięknego umysłu napisana przez chińskiego Dana Browna.
- "New Republic"


Czarne nenufary
Michel Bussi

Wydawnictwo Świat Książki
Premiera: 18 marzec 2015

Nowa powieść bestsellerowego francuskiego autora, którego książki sprzedano w nakładzie ponad pól miliona egzemplarzy.

Wszystko jest tylko złudzeniem, zwłaszcza kiedy lustrzane odbicia dostarczają nowych poszlak i zacierają ślady. Jednak morderstwa, które zakłócają spokój Giverny,  ukochanego miasteczka Claude'a Moneta, są bardzo realne. W sercu intrygi znajdują się trzy kobiety:  dziewczynka z talentem do malarstwa, niezwykle powabna nauczycielka i stara kobieta o sowich oczach, która wszystko widzi i wszystko wie. I  oczywiście niszczycielska namiętność. A w tle pogłoski o zaginionych lub skradzionych obrazach Moneta, wśród których miały jakoby się znajdować słynne czarne Nenufary.


Kryminalistka
Joanna Jodełka
Wydawnictwo Świat Książki
Premiera: 18 marzec 2015

Trzymający w napięciu kryminał psychologiczny autorki Kamyka i uhonorowanej Nagrodą Wielkiego Kalibru Polichromii

Czy w siedzącej na ławce kobiecie: brudnej, rozczochranej, w porwanym ubraniu, ktokolwiek rozpoznałby autorkę poczytnych kryminałów? Ona sama wie jedno: musi jak najszybciej uciekać, bo… zabiła dwie osoby. Rozpoczyna się więc upiorna podróż, podczas której Joanna będzie walczyć z własnymi słabościami, a nawet otrze się o śmierć. I wciąż będzie próbowała w myślach uporządkować straszliwe wydarzenia ostatnich dni.

Małżeństwu Joanny daleko było do ideału. Krzysztof, autor bestsellerowych poradników psychologicznych, w prywatnym życiu nigdy nie stosował się do rad, którymi tak chętnie dzielił się z czytelnikami. Żonę traktował z góry, a jej pisarstwo uważał co najwyżej za nieszkodliwe hobby. Interesowało go wyłącznie zarabianie pieniędzy. Czas spędzał przeważnie w gronie wpływowych znajomych. W końcu Joanna odważyła się powiedzieć dość. Erotyczna przygoda okazała się tylko wstępem do nieoczekiwanych zmian w życiu potulnej dotąd kobiety. Coraz bardziej osaczana przez znajomych Krzysztofa, Joanna krok po kroku zaczyna poznawać okrutną prawdę. Czy ktoś w końcu pomoże jej się wyrwać z zaklętego kręgu?


Narko-polis
Jeet Thayil

Wydawnictwo W.A.B.
Premiera: 18 marzec 2015

Książka nominowana do jednej z najważniejszych nagród literackich na świecie „Man Booker Prize”.

Halucynogenna opowieść, w której w oparach opiumowej fajki poruszamy się po zakazanych dzielnicach Bombaju. Miasta pełnego seksu, perwersji, uzależnienia, śmierci, ale także miłości i szaleńczej namiętności. To obraz Indii, jakich do tej pory nie poznaliśmy. Dla miłośników „Slumdoga. Milionera z ulicy”.Łzy diabła
Magdalena Kozak

Wydawnictwo Insignis
Premiera: 18 marzec 2015

Opowieść o królewiczu Izzacie, synu króla Farji, Sakawata Szamara, który wyrusza z polecenia ojca na wyprawę wojenną w celu utorowania szlaku do transportu czarsu, i z rozkapryszonego młodzieńca staje się prawdziwym mężczyzną.

"Łzy diabła" to opowieść o Znajdzie, człowieku znikąd, który w wyniku niesamowitych splotów okoliczności, a także dzięki zdumiewającemu hartowi ducha ze zwykłego pastucha zmienia się w Mściciela z Pól – owianego ludową legendą groźnego partyzanta, walczącego z królewskimi wojskami u boku tajemniczego hrabiego Cienia.

"Łzy diabła" to opowieść o honorze, żołnierskim etosie, niezłomności i miłości. To pasjonująca historia walki o własną tożsamość: w wypadku Izaata potrzebną, by ocalić Farję i przejąć po ojcu tron, w wypadku Znajdy – dawno i zdawałoby się bezpowrotnie utraconą.

"Łzy diabła" to Afganistan Magdaleny Kozak i jej doświadczenia nabyte podczas misji wojskowych w tym kraju, przeniesione do odległego fantastycznego świata i podane czytelnikowi w formie pasjonującej epickiej historii.Niewidzialny człowiek z Salem
Christoffer Carlsson

Wydawnictwo Czarna Owca
Premiera: 18 marzec 2015

Ostatnie dni lata. W sztokholmskim schronisku dla bezdomnych policja znajduje ciało zastrzelonej narkomanki. Światła radiowozów budzą mieszkającego w tej samej kamienicy zawieszonego w obowiązkach policjanta, Leo Junkera. Junker nie może jednak trzymać się z dala od tej sprawy – okazuje się, że morderstwo powiązane jest z jego własną trudną młodością i tragicznym wydarzeniem sprzed lat, które na zawsze odmieniło jego życie. W ciemnych zaułkach miasta, opanowanych przez organizacje przestępcze, rozpoczyna się poszukiwanie zabójcy oraz prawdy o przeszłości Junkera…

Nagroda Szwedzkiej Akademii Kryminałów za najlepszy szwedzki kryminał 2013FUTU.RE
Dmitry Glukhovsky

Wydawnictwo Insignis
Premiera: 4 marzec 2015

Pokonaliśmy śmierć. I co dalej?
Odkrycia naukowe poprzedniego pokolenia zapewniły mojemu nieśmiertelność i wieczną młodość. Ziemię zaludniają piękne, tryskające zdrowiem i nieznające śmierci istoty. Lecz każda utopia ma swoje cienie. Tak… Ktoś musi to robić – czuwać, by ów nowy wspaniały świat nie runął pod ciężarem przeludnienia, dbać, by jego kruchej równowagi nie zniszczyły zwierzęce instynkty człowieka. Ktoś musi troszczyć się o to, by ludzie żyli tak, jak przystoi nieśmiertelnym. Tym kimś jestem ja.

FUTU.RE – oszałamiająca rozmachem wizji i ładunkiem emocji nowa powieść Dmitrija Glukhovsky’ego, autora bestsellerowego METRA 2033; to nie tylko pełnokrwista science fiction z trzymającą w napięciu fabułą, zaskakującymi zwrotami akcji i wielopłaszczyznową refleksją na temat kondycji społeczeństw Europy, Ameryki, Rosji… To literatura, która aż kipi od emocji. O ile autor METRA 2033 był jeszcze właściwie chłopcem, to FUTU.RE napisał już mężczyzna.


28 komentarzy:

 1. Oprócz Łez diabła i Futu.re chętnie przeczytałabym wszystkie. A okładka Czarnych nenufarów mnie powala... to na pewno będzie pozucja do wyzwamia okładkowe love.

  OdpowiedzUsuń
 2. Oprócz Łez diabła i Futu.re chętnie przeczytałabym wszystkie. A okładka Czarnych nenufarów mnie powala... to na pewno będzie pozucja do wyzwamia okładkowe love.

  OdpowiedzUsuń
 3. Łzy diabła mnie fascynowały, ale po przeczytaniu fragmentu zrezygnowałam. Poza tym to ma prawie 800 stron ;) będziesz czytała?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. na pewno będę czytała Kryminalistkę i Ene, due śmierć, bardzo chciałabym też FUTU.RE, a Łzy diabła chyba jednak polecą na tę dłuższą chciejkę ;)

   Usuń
 4. Futu.re planuję zakupić. Co do reszty to praktycznie wszystkie będę chciała przeczytać, może poza Narko-polis.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ile super książek!! Chyba na ,,Ene, due, śmierć" mam największą chęć ! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja bym chciała przeczytać Narko-polis :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Och, nowy Glukhovsky! Chcę!;) Ten facet ma niesamowitą wyobraźnię...;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja mam ochotę przeczytać "FUTU.RE" ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Osobiście polecam Ene due, śmierć. Rewelacja!

  OdpowiedzUsuń
 10. Każda z tych książek co coś, co zwróciło moją uwagę ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciekawi mnie ten Szyfr - w końcu chińskie powieści to u nas rzadkość

  OdpowiedzUsuń
 12. Boję się tych książek, faktycznie bardzo mroczne ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Tematyka owych lektur raczej nie moja, aczkolwiek "Kryminalistka" intryguje.

  OdpowiedzUsuń
 14. Futu.re jest także na mojej liście :D

  OdpowiedzUsuń
 15. Akurat z powyższych tytułów nic mnie nie urzekło - co jest dobrą wiadomością bo i tak już moja lista książek do kupienia jest przeładowana powieściami. :D
  Pozdrawiam,
  Sherry

  OdpowiedzUsuń
 16. Właśnie czytam "Ene due śmierć" i póki co jest bardzo intrygująca ;)
  sklep-z-pamiatkami.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 17. Eh, eh, niestety, pozostaje mi czekać, aż te książki będą w bibliotece :)

  OdpowiedzUsuń
 18. FUTU.RE to na pewno, ale zaciekawił mnie również "Szyfr" :)

  OdpowiedzUsuń
 19. "Łzy diabła" na pewno kiedyś przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Ene, due, śmierć - bardzo, bardzo chcę :)

  OdpowiedzUsuń
 21. ,,Kryminalistkę"z chęcią bym przygarnęła:)

  OdpowiedzUsuń
 22. "Ene, due...", "Kryminalistyka" , "Czarne nenufary" i "Szyfr" biorę pod lupę :)

  OdpowiedzUsuń
 23. "Czarne nenufary" chętnie przeczytam, chociaż na półce mam już jedną książkę tego autora i nie mogę się za nią jak na razie zabrać ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoje odwiedziny. Będzie mi bardzo miło, jeżeli swoją obecność potwierdzisz pozostawionym komentarzem ;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...