poniedziałek, 3 sierpnia 2015

Chciejka #22 | SIERPIEŃ w zapowiedziach

Chciejka to mój w pełni subiektywny przegląd zapowiedzi nadchodzącego miesiąca. 
W Chciejce przedstawiam więc książki, które zwróciły moją uwagę i które chciałabym przeczytać ;)

***Plan wydawniczy na SIERPIEŃ zapowiada się całkiem nieźle ;)

Jeśli jesteście ciekawi, co zawita na księgarniane półki - to zapraszam! 
Tym razem wyszukałam 17 tytułów :)


Wszystkie opisy oraz grafiki okładek pochodzą ze stron Wydawców.
Data premiery może ulec zmianie.
Gabriela, goździki i cynamon
Jorge Amado
Wydawnictwo Filia
Premiera: 28 sierpień


Ciało barwy cynamonu, goździkami pachną włosy…
Portowe miasto Ilheus, stojące u progu postępu, plantacje kakaowca, restauracje, sąsiedzkie plotki, miejscowe zatargi, walka o władzę oraz pachnąca przyprawami Brazylia pierwszej połowy wieku są tłem tej powieści. Jej głównym wątkiem jest miłość tytułowej Gabrieli, obiektu westchnień wielu mężczyzn, i przystojnego Araba, właściciela restauracji. Miłość zmysłowa, namiętna, czarująca i magiczna. Amado przenosi czytelnika na gorące brazylijskie plaże i na duszne ulice portowego miasta. Opowiada o niepisanych prawach miejscowej ludności, o egzekucjach niewiernych kochanków, o samotności opuszczonych żon. Radość życia, pochwała miłości i wolności, czczenie zmysłów – oto cudowny świat Amado, który pod pozorem lekkiej, zmysłowej i nasyconej erotyką historii, zawiera ważne przesłanie.
Tysiąc drzewek pomarańczowych
Kathryn Harrison
Wydwnictwo Marginesy
Premiera: 12 sierpień

Kultowa powieść o miłości i stracie, której akcja osadzona jest w Hiszapnii XVII wieku. Losy jej dwóch bohaterek - Marie Louise i Franciski, urodzonych tego samego dnia 4 lutego 1662 roku – choć z pozoru kompletnie odmienne, przeplatają się z sobą i zdeterminowane są okrutnym panowaniem Świętej Inkwizycji.
Młodziutka królowa Hiszpanii María Luisa, czyli Marie Louise de Bourbon, bratanica Króla Słońce -Ludwika XIV, tęskni za domem i kwitnącymi w Wersalu drzewkami pomarańczowymi, wśród których się wychowała i które nie mogą przetrzymać zimy w ostrym klimacie Pirenejów. Ale to tylko zapowiedź dramatycznych wydarzeń – intrygi i donosicielstwo dominują na hiszpańskim dworze, a znienawidzona przez podwładnych królowa nie jest w stanie dać potomka swojemu mężowi - zdziecinniałemu, nieudacznemu, wręcz karykaturalnemu Karolowi II Habsburgowi. Tymczasem oskarżona o czary Francisca de Luarca, córka zbankrutowanego hodowcy jedwabników, osadzona w lochach Madrytu, wspomina drzewka morwowe, które przez lata były największym skarbem jej rodziny. Spotyka ją najwyższa kara za zakazaną miłość do księdza. Nic bowiem nie umknie uwadze „urzędników Boga”  w małym kastylijskim miasteczku, gdzie życie dyktowane jest zakazami religijnymi.
Złodziejka
Sarah Waters
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Premiera: 4 sierpień


Niezwykła i zaskakująca historia, utrzymana w duchu powieści Dickensa i Wilkiego Collinsa.
Wiktoriańska Anglia, 1862 rok. Susan Trinder i Maud Lilly mają po osiemnaście lat, obie są sierotami, obie straciły matki w dramatycznych okolicznościach. Sue Trinder, córka złodziejki i morderczyni, mieszka w Londynie przy Lant Street, w domu oszusta i pasera, gdzie codziennie załatwia się brudne interesy. Panna Maud Lilly – wykształcona młoda dama – wychowuje się w Briar, posiadłości wuja – miłośnika i kolekcjonera nader specyficznego gatunku książek. Pewnego dnia losy obu dziewcząt się łączą.
Dokręcane śruby
Henry James
Wydawnictwo WAB
Premiera: 12 sierpień


Klasyczna gotycka powieść grozy w nowym przekładzie autorstwa Jacka Dehnela. 
Grupa znajomych w zimową noc snuje przy kominku opowieści o duchach. Jeden z uczestników przypomina sobie relację spisaną onegdaj przez jego znajomą. Przyjaciele umawiają się na kolejny wieczór, by wysłuchać mrocznej historii sprzed lat...  Oto młoda guwernantka podejmuje się opieki nad dwójką sierot, które opuszczone przez wuja, wychowują się w ponurym wiktoriańskim dworze. Niespodziewanie idyllę zakłócają tajemnicze wydarzenia. W pobliżu posiadłości dziewczyna zaczyna dostrzegać postaci, których nie rozpoznaje i które wydają się nierealne. Czy tylko ona widzi obcych, czy może to wyobraźnia płata jej figle? W guwernantce narastają niepokój i strach. Gdy dowiaduje się, że tajemnicze zjawy są nieżyjącymi opiekunami rodzeństwa, zaczyna podejrzewać, że dzieci nie są wcale tak niewinne, jakimi się jawią.


Nieprzewidziane konsekwencje miłości
Jill Mansell
Wydawnictwo Literackie
Premiera: 13 sierpień

Josh - były członek sławnego zespołu Go Destry, który po trzech latach spektakularnej kariery się rozpadł, postanawia opuścić Kalifornię i wrócić do rodzinnej Kornwalii. Przez przypadek poznaje Sophie, piękną fotografkę. Zauroczony, bez wahania proponuje jej kolejne spotkanie, lecz ona uparcie odmawia, twierdząc, że nie umawia się na randki. Chłopak nie daje za wygraną i próbuje poznać przyczynę takiego zachowania dziewczyny. Myślicie, że to jedyny wątek romansowy w tej sympatycznej opowieści? Babcia Josha też się zakocha. I kilku innych bohaterów. Jednym słowem, Jill Mansell w najlepszej formie - pełna miłości, zaskakujących zbiegów okoliczności i odrobiny szaleństwa opowieść pióra bestsellerowej brytyjskiej autorki.29
Adena Halpern
Wydawnictwo Świat Książki
Premiera: 12 sierpień


Młodym bywa się tylko dwa razy…
Ellie Jerome, młoda duchem siedemdziesięciopięciolatka, uważa, że więcej łączy ją z dwudziestopięcioletnią wnuczką Lucy, niż z pięćdziesięciopięcioletnią córką Barbarą.  Ellie robi wszystko, aby czuć się młodo i absolutnie nie ma ochoty obchodzić swych siedemdziesiątych piątych urodzin. Stając nad tortem obstawionym świeczkami ,najbardziej pragnie, żeby choć przez jeden dzień mieć znowu dwadzieścia dziewięć lat. Kto może przypuszczać, że jej życzenie się spełni? 29 to historia o trzech pokoleniach kobiet, których wiedzę o sobie i najbliższych zweryfikuje ten jeden magiczny dzień. Ellie się przekona, że codzienność dwudziestoparolatek wcale nie jest taka beztroska, jak jej się wydawało.  Radość z odzyskanej młodości skłoni ją do przemyśleń, czy chciałaby przeżyć całe życie na nowo.  Czy odważy się być młoda dłużej niż ten jeden dzień kosztem rozstania z tymi, których kocha? Lekka i zabawna 29 to  magiczna podróż w świat rodziny i miłości, ale też prawdziwa lekcja życia.
Nie tacy oni straszni
Federica Bosco
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Premiera: 11 sierpień


Cristina ma trzydzieści dwa lata, fajtłapowatego chłopaka, kota z nadwagą o wymownym imieniu Krokiet, ekscentrycznego brata bliźniaka, przytulne mieszkanie w centrum Bolonii i ciepłą posadkę w lokalnej telewizji. Dwadzieścia cztery godziny później chłopak znajduje sobie nowy obiekt westchnień, Krokiet postanawia uciec z domu, a Cristina traci jednocześnie pracę i mieszkanie. Podejrzewana o próbę samobójczą, trafia na ostry dyżur i płukanie żołądka. Bezdomna i bezrobotna Cristina będzie musiała zamieszkać wraz z bratem-dziwolągiem i rodzicami, którzy po ponad czterdziestu latach małżeństwa mówią do siebie per Pysiu i Kluseczko… A jakby tego było mało, młody pan doktor od płukania żołądka jest obłędnie przystojny i beznadziejnie zajęty. Jeśli kiedyś zdawało ci się, że nieszczęścia chodzą parami, to jesteś w błędzie. Nieszczęścia to bestie stadne. Czasem nawet joga i buddyjskie mądrości nie są w stanie przywrócić ci równowagi…
Nieznajomy mąż
Holly Peterson
Wydawnictwo Świat Książki
Premiera: 12 sierpień


Allie Crawford wiedzie życie, o jakim zawsze marzyła – jest zastępczynią szefa cenionej firmy PR, ma dwoje dzieci, które uwielbia, oraz wspaniałego i na dodatek przystojnego męża. Wade kieruje popularnym magazynem informacyjnym i zapewnia rodzinie stabilne, a zarazem ekscytujące życie w Nowym Jorku, Allie zaś wierzy, że tego właśnie jej potrzeba, by czuć się bezpieczną i szczęśliwą. Gdy podczas przyjęcia Allie znajduje Wade’a zamkniętego w pralni z olśniewającą blond pięknością, jej życie wywraca się do góry nogami. Zaczyna myśleć, że jej małżeństwo jest bardziej fasadą niż czymś rzeczywistym. A gdy z Allie kontaktuje się dawna miłość, natomiast nowy znajomy jest nią coraz bardziej zainteresowany, dochodzi ona do wniosku, że prawdopodobnie nie kocha męża, lecz swoje wyobrażenie o nim. W tej pełnej zwrotów akcji opowieści inteligentnej, wychowującej dzieci i ciężko pracującej kobiety, są spisek, intryga i wielkie namiętności. To także książka  o odkrywaniu w sobie siły zdolnej przezwyciężyć wszelkie obawy.
Złączeni
Carol Casella
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Premiera: 13 sierpień

Do szpitala w Seattle trafia niezidentyfikowana kobieta – ofiara wypadku, którego sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia. Lekarze walczą o jej życie, ale mijają dni i nie zjawia się nikt, kto pomógłby ustalić jej tożsamość. Czuwa nad nią Charlotte, lekarka, której nie daje spokoju los pacjentki i która stopniowo odkrywa, że łączy je więcej, niż przypuszczała. Postanawia zgłębić zagadkę przeszłości tajemniczej kobiety, co doprowadzi do nieuchronnego zderzenia jej życia zawodowego z osobistym, a ceną prawdy może się okazać jej szczęście. Co to znaczy być lekarzem z powołania? Kto ma prawo decydować o dalszym życiu lub śmierci osoby w śpiączce? Czy da się całkiem oddzielić życie prywatne od zawodowego?

Tak dobrze mnie znasz
A.J. Rich
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Premiera: 20 sierpień


Trzydziestoletnia Morgan Prager pisze pracę magisterską z wiktymologii w instytucie prawa karnego John Jay College na Manhattanie. Od niedawna jest zaręczona z Bennettem, mężczyzną uwodzicielskim, ale zaborczym i do tego tajemniczym. Pewnego dnia po powrocie do domu znajduje ciało Bennetta… Morgan próbuje odnaleźć jego rodziców, chcąc powiadomić ich o tragedii… i odkrywa, że ukochany wcale nie był człowiekiem, za którego się podawał. Wszystko, co jej o sobie powiedział było kłamstwem. Tak naprawdę miał kilka narzeczonych i posiadał cechy typowe dla socjopaty. A potem jego inne kobiety, jedna po drugiej, znikają. Nagle śledztwo Morgan w sprawie Bennetta staje się sprawą życia i śmierci: żeby ocaleć, musi się dowiedzieć, kto zabija jego wcześniejsze narzeczone.
Central Park
Guillaume Musso
Wydawnictwo Albatros
Premiera: 12 sierpień


8 rano. Alice i Gabriel budzą się na ławce w Central Parku skuci ze sobą kajdankami. Nie znają się i nie pamiętają, żeby się kiedykolwiek spotkali. Poprzedniej nocy Alice bawiła się z przyjaciółkami na Polach Elizejskich, a Gabriel grał na pianinie w dublińskim klubie. Niemożliwe? A jednak… Jak wplątali się w tę niebezpieczną historię? Plamy czyjej krwi znajdują się na koszulce Alice? Dlaczego w jej broni brakuje jednego pocisku?

450 stron
Patrycja Gryciuk
Wydawnictwo Czwarta Strona
Premiera: sierpień


Ktoś musi zginąć, żeby o tej książce zrobiło się głośno… W świecie w którym wszystko jest na sprzedaż, skrajne i drastyczne posunięcia marketingowe nie dziwią już nikogo. Ale czy ktokolwiek zdecydowałby się na zabójstwo, aby wypromować nową książkę? Wiktoria Moreau to królowa kryminału, która w przeddzień wyczekiwanej przez miliony czytelników premiery najnowszej książki, zostaje posądzona o zniesławienie. Zamiast cieszyć się ze spotkań z wielbicielami, uczestniczy w procesie sądowym i policyjnym śledztwie w sprawie serii morderstw popełnianych według fabuły powieści jednego z jej największych konkurentów. Nieznane i fascynujące kobiece oblicze polskiego kryminału!
Studnia wstąpienia (Z mgły zrodzony #2)
Brandon Sanderson
Wydawnictwo MAG
Premiera: 12 sierpień


Kontynuacja „Z mgły zrodzonego”. Dokonali niemożliwego, obalając niemal boską istotę, której brutalne rządy trwały tysiąc lat. Teraz Vin, wychowanka ulicy, która wyrosła na najpotężniejszą Zrodzoną z Mgły w krainie, i Elend Venture, zakochany w niej szlachetnie urodzony idealista, muszą zbudować nowe społeczeństwo na gruzach imperium. Wtedy atakują ich trzy oddzielne armie. Jedynie starożytna legenda daje cień nadziei. Ale nawet jeśli Studnia Wstąpienia istnieje, nikt nie wie, gdzie jej szukać i jakimi mocami ona obdarza. Być może zabicie Ostatniego Imperatora nie było wcale najtrudniejsze i prawdziwym wyzwaniem okaże się przetrwanie po jego upadku.
Oddam ci słońce
Jandy Nelson
Wydawnictwo Otwarte/Moondrive
Premiera: 3 sierpień

JUDE
Czasem nawet najpiękniejszy świat, w którym wschody słońca trwają cały czas, nie może wynagrodzić doznanych krzywd.
Pełna energii buntowniczka zabiegająca o uwagę matki. Samotna i skrycie romantyczna. Podjęła wiele złych decyzji, których skutki musi ponieść. Kiedyś brat bliźniak był jej najlepszym przyjacielem...
NOAH
Czasem pragniesz czegoś tak bardzo, że jesteś gotów oddać za to cały świat. Nawet słońce.
Noah jest nieśmiały i delikatny. Skonfliktowany z ojcem, silnie związany z matką. Zakochany w sztuce. Marzy o tym, żeby zostać artystą. Jednak staje się kimś, kim nigdy nie chciał być.
Kiedyś on i Jude, jego siostra bliźniaczka, byli nierozłączni…
After 4. Bez siebie nie przetrwamy
Anna Todd
Wydawnictwo Między Słowami
Premiera: 24 sierpień


Wszystko się zmienia, gdy Hardin odkrywa coraz bardziej mroczną przeszłość swojej rodziny. To dla niego cios nie do zniesienia. W rozpaczy posuwa się do czegoś, czego Tessa nie jest w stanie mu wybaczyć. Dziewczyna zaczyna rozumieć, że chociaż kocha Hardina ponad wszystko, nie może z nim zostać. Czy tak ma wyglądać koniec ich miłości? Czy Hardin będzie chciał zawalczyć o związek z Tessą, a przede wszystkim – o samego siebie?Piękna katastrofa (II wydanie)
Jamie McGuire
Wydawnictwo Albatros
Premiera: 5 sierpień

Opowieść o trudnej miłości i namiętności, pojawiających się na przekór zdrowemu rozsądkowi.
Dziewiętnastoletnia Abby Abernathy wybiera uniwersytet jak najdalej od domu rodzinnego, żeby zapomnieć o przeszłości u boku matki alkoholiczki i ojca hazardzisty oraz o własnej głęboko skrywanej tajemnicy. Marzy o ustabilizowanej przyszłości. Travis Maddox uosabia wszystko to, od czego Abby chce uciec: brutalną siłę, fantazję i niefrasobliwość w związkach z dziewczynami, które o dziwo nie mają mu za złe, że zalicza jedną po drugiej. Tylko Abby - choć czuje, że jakaś zupełnie dla niej niezrozumiała siła przyciąga ją do tego chłopaka - nie chce mu ulec. A jednak godzi się na proponowany przez niego zakład: jeśli wygra ona, Travis zostawi ją w spokoju; w razie jego wygranej zamieszka z nim na miesiąc. Czego Abby boi się bardziej? Wygranej czy przegranej?Chodząca katastrofa
Jamie McGuire
Wydawnictwo Albatros
Premiera: 5 sierpień

Intensywna. Niebezpieczna. Wciągająca. Absolutnie uzależniająca. Romantyczna i szalona powieść na punkcie której oszalały młode amerykanki!
Historia trudnej miłości i namiętności, pojawiających się na przekór zdrowemu rozsądkowi. Abby marzy o ustabilizowanej przyszłości. Travis uosabia wszystko to, od czego Abby chce uciec. A jednak dziewczyna godzi się na proponowany przez niego zakład. Czego boi się bardziej? Wygranej czy przegranej? I czego tak naprawdę chce on? Travis Maddox, wytatuowany twardziel, biorący udział w nielegalnych walkach i zmieniający dziewczyny jak rękawiczki. Wychowany przez ojca wdowca, wśród licznych braci, doskonale pamięta czego przed śmiercią starała się go nauczyć matka: kochać mocno i walczyć jeszcze mocniej. Każda historia ma dwie strony. Znamy już opowieść Abby. Teraz nadszedł czas, aby zobaczyć tę samą historię, ale widzianą oczami Travisa.

***
Moje sierpniowe chciejki to przede wszystkim: 
Złodziejka, Central Park, Tak dobrze mnie znasz, Oddam ci słońce, Złączeni oraz After 4

a Wasze? 


42 komentarze:

 1. Wszystkie ciekawią, szczególnie ,,450 stron" oraz ,,29" :)

  OdpowiedzUsuń
 2. "Piękną katastrofę" oraz jej II część z przyjemnością przeczytałabym ;) Również chciałam je wstawić do siebie w TopTen miesiąca, ale niestety zostały wypchnięte przez inne lektury ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Moje to "Oddam ci słońce", "450 stron" i "Złączeni", których tutaj nie umieściłaś akurat :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja czekam najbardziej na Central Park, Tak dobrze mnie znasz i na 450 stron :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Szczerze mówią, to zainteresowało mnie tylko 450 stron :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Złodziejkę i 450 stron mam od jakiegoś czasu w planach. Dzięki, że pokazałaś mi 29. Ostatnio siedzę w tego typu książkach, więc chętnie sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. W sierpniu jakoś nic mnie nie ciągnie do premier :)

  OdpowiedzUsuń
 8. 450 strona koniecznie. Plus nowa książka Mroza, której tutaj nie ma;) a poza tym mam chęć na 29, Tak dobrze mnie znasz, Nie tacy oni strasznie i Nieprzewidziane konsekwencje miłości.

  OdpowiedzUsuń
 9. "Złodziejka" i "Złączeni" mają takie piękne okładki. Ach!

  OdpowiedzUsuń
 10. Mnie zainteresowała "Złodziejka" i "Złączeni". :) Mają przepiękną okładkę i historia wydaje się być ciekawa :) za After mam zamiar się zabrać, ale dopiero przede mną tom 1:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Sanderson to to, co kupię na pewno. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. "Oddam ci słońce" to na pierwszym miejscu w sierpniowych nowościach :) Chciałabym jeszcze przeczytać książki pani McGuire i zaciekawiłaś mnie jeszcze powieścią pana Musso :D

  OdpowiedzUsuń
 13. 450 stron ma piękną okładkę, chcę ją zobaczyć na mojej półce :)
  http://leonzabookowiec.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 14. Na "Central Park" bym się skusiła...

  OdpowiedzUsuń
 15. Kilka książek chętnie bym przygarnęła ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. "450 stron" bardzo mnie intryguje, czytałam debiut autorki i doskonale go wspominam, jestem ciekawa, czy dalej będzie tak samo dobrze ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Interesuje mnie Oddam Ci Słońce :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Będę miała na oku "Dokręcanie śruby" i "Tak dobrze mnie znasz". Moje klimaty... ;3

  OdpowiedzUsuń
 19. Jakie cuda wyszukałaś ;)
  Ja czekam na Katastrofy, obie :) A "Oddam ci słońce: musze mieć, opinia pewnej blogerki nie pozwala mi pominąc tego tytułu.
  Złączeni, mam nadzieję trafią w moje ręce, a resztę na razie odpuszczam.

  OdpowiedzUsuń
 20. Nadal zastanawiam się nad ''Oddam ci słońce'', ale co do ''Pięknej katastrofy'' i ''Chodzącej katastrofy'' jestem stuprocentowo przekonana :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Wszystkie są bardzo interesujące, jednak najbardziej jestem ciekawa "450 stron" i "Central Park" ;)

  OdpowiedzUsuń
 22. "Złodziejka" już czeka na to, by ją przeczytać :) Poza tym tylko "Central Park" brzmi interesująco.

  OdpowiedzUsuń
 23. Ja najbardziej oczekuję na "450 stron", "29" i na cała trylogię "Delirium" ;)
  http://czytelnicze-turbulencje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 24. Ciągnie mnie do ,,450 stron". Bardzo mi się podoba opis i ta śliczna okładka :)

  OdpowiedzUsuń
 25. Ja chętnie bym przeczytała: "Nieprzewidziane konsekwencje miłości", "Złączeni" i "450 stron" ;)

  www.ksiazkoholiczka94.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 26. Największą ochotę mam na Oddam ci słonce, ale ostatnio zamówiłam 2 książki więc nie będzie na nią pieniędzy.
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie
  http://kociepelko.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 27. Sam smakowite tytuły w drugiej połowie wakacji nas czekają :)

  OdpowiedzUsuń
 28. Z pewnością przeczytam ''Złodziejkę'' i ''Oddam Ci słońce''! :)

  OdpowiedzUsuń
 29. "Oddam ci słońce", "450 stron" i "Złączeni" te pozycje, które ciekawią mnie najbardziej :)

  OdpowiedzUsuń
 30. "Złodziejka", "450 stron" i "Oddam ci słońce" zdecydowanie mnie zaciekawiły :).
  "Nie tacy oni straszni" zapowiada się zabawnie i lekko, chętnie bym sięgnęła, chociaż raczej nie czytam tego typu literatury ;).
  City of Dreaming Books

  OdpowiedzUsuń
 31. Zawsze znajdujesz takie ciekawe zapowiedzi! :) W tym miesiącu ciekawi mnie przede wszystkim "Oddam ci słońce", "450 stron" oraz "Piękna katastrofa" no i jeszcze kilka innych ;)

  KsiążkowyŚwiat

  OdpowiedzUsuń
 32. "Złodziejkę" chętnie bym przeczytała, po świetnej lekturze "Za ścianą" tej samej autorki mam ochotę na więcej :)
  Zaintrygowało mnie też "450 stron" Patrycji Gryciuk :)
  Wtrącając swoje trzy grosze, to osobiście w sierpniu niecierpliwie wyczekuję "Ekspozycji" Remigiusza Mroza, "House of Cards. Ograć Króla" i " Co nas nie zabije" czyli kontynuacja wielkiego Millenium Larssona :)

  OdpowiedzUsuń
 33. Strasznie chcę przeczytać Złodziejkę i 450 stron. Mam nadzieję, że mi się uda je dorwać

  Pozdrawiam
  http://blog--ksiazkoholiczki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 34. Każda z nich kusi. Lipiec nie był tak ciekawy :)
  Moje-ukochane-czytadelka

  OdpowiedzUsuń
 35. "Złodziejka" i "Oddam Ci słońce"; na te dwie książki wyciągnę pieniądze choćby spod ziemi! :) Mam zamiar zacząć przygodną z Sarah Waters właśnie od wcześniej wymienionej przeze mnie książki, mam nadzieję, że szybko jej nie zakończę!
  http://zagoramiksiazek.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 36. Napewno moją chciejką z sierpnia jest "450 stron" :)

  OdpowiedzUsuń
 37. Witaj! Chciałabym Cię poinformować o nominacji do Piekielnego Tagu :) Wszystko tutaj : http://olabylexi.blogspot.com/2015/08/kolejny-tag.html

  OdpowiedzUsuń
 38. Oj, chętnie bym przeczytała "Nie tacy oni straszni" :) Wydaje mi się, że jest to lektura, która może mnie zaciekawić. Reszta pozycji również jest całkiem interesująca.
  Pozdrawiam!
  NiczymSzeherezada.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 39. Wydawcy znowu nas rozpieszczają ;). Najbardziej interesują mnie nowości Wydawnictwa Czwarta Strona i Prószyńskiego, do tego "Central Park" i "Oddam ci słońce". Reszta też wygląda ciekawie, ale niestety braknie mi życia żeby to wszystko przeczytać ;).
  U mnie też dzisiaj ukazały się zapowiedzi, zapraszam :).

  OdpowiedzUsuń
 40. Ciekawie zapowiadają się "Złączeni" oraz "Tysiąc drzewek pomarańczowych" :)

  OdpowiedzUsuń
 41. "29" mi się spodobało:) A poza tym myślę nad 4 tomem Millenium, uwielbiam Lisbeth Salander, tylko ta zmiana autora budzi moje obawy ;o

  OdpowiedzUsuń
 42. Zdecydowanie czekam na After i Oddam ci słońce, jednak kusi mnie jeszcze Piękna katastrofa ;). Muszę w końcu sięgnąć po serię Sandersona, jednak najpierw czeka mnie jeszcze Droga Królów :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoje odwiedziny. Będzie mi bardzo miło, jeżeli swoją obecność potwierdzisz pozostawionym komentarzem ;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...