piątek, 28 sierpnia 2015

"Człowiek z czerwoną chorągiewką" Paweł Beręsewicz"Człowiek z czerwoną chorągiewką" Pawła Beręsewicza” to opowieść o początkach motoryzacji i pierwszych samochodach. Ta niepozorna książeczka to prawdziwa skarbnica wiedzy dla małych czytelników, którzy mogą dowiedzieć się na przykład: że kiedyś nie istniały stacje paliw, a benzynę kupowało się w aptekach, albo, że do samochodów, nazywanych automobilami, należało wlewać wrzącą wodę, aby auto mogło ruszyć z miejsca ;) 

Bohaterem historyjki jest kilkuletni chłopiec, którego tata pracuje jako tytułowy człowiek z czerwoną chorągiewką, czyli osoba, która wiele lat temu ostrzegała przechodniów przed nadjeżdżającym pojazdem. Jakie były więc początki motoryzacji? W tej niewielkich rozmiarów książeczce można znaleźć szereg faktów związanych z pierwszymi pojazdami i ich rozwojem. Co więcej - "Człowiek z czerwoną chorągiewką" może spodobać się nie tylko chłopcom, ale również dziewczynkom, bo i one z pewnością będą chciały dowiedzieć się czegoś więcej o pojazdach, które widzą na co dzień :)

Treść książki została przygotowana w taki sposób, by zainteresować najmłodszych czytelników oraz poszerzyć ich wiedzę - w tym przypadku z motoryzacji. Duża, bardzo czytelna czcionka ułatwia czytanie, a czarno białe ilustracje idealnie ją uzupełniają i przyciągają uwagę. W książce nie zabrakło także miejsca na notatki, kolorowe naklejki powiązane z tematyką historyjki oraz - podobnie jak w przypadku "Basi i kasku" Zofii Staneckiej - dyplomu sukcesu dla malucha po ukończonym czytaniu :) 

Publikacja pojawiła się księgarniach w ramach akcji Wydawnictwa Egmont "Czytam sobie" mającej na celu wspieranie czytelnictwa wśród najmłodszych. Program ten złożony jest z trzech poziomów. "Człowiek z czerwoną chorągiewką" reprezentuje poziom trzeci serii, który charakteryzuje się tekstem zawierającym od 2500 do 2800 wyrazów oraz użytymi wszystkimi głoskami. Poziom 3 jest poziomem najwyższym, dlatego w trakcie czytania mogą trafić się również trudniejsze wyrazy oznaczone gwiazdką. Jednak bez obaw - ich objaśnienie znajduje się w inspirującym słowniczku na końcu książki :)Grafika pochodzi ze strony głównej akcji: czytamsobie.pl


Wydawnictwo Egmont jako inicjator akcji "Czytam sobie" rozbudza w dzieciach miłość do książek. Dostosowana do wieku książeczka pozwala dziecku uwierzyć we własną siłę oraz w to, że łączone z mozołem głoski układają się w wyrazy, a te w fascynujące zdania. Radość z obcowania z mądrą, dobrą, pięknie wydaną, dobrze zilustrowaną i oczywiście pasjonującą książką to najlepsza droga na związanie młodego czytelnika z pięknym światem literatury. Ludzie, którzy czytają, roztaczają wokół siebie piękno i harmonię - uczmy więc czytać najmłodszych! 


____________________________________________________________________________
 Paweł Beręsewicz, Człowiek z czerwoną chorągiewką, stron 64, Wydawnictwo Egmont, 2015
Ilustracje: Tomasz Kozłowski

Za udostępnienie egzemplarza książki do recenzji dziękuję Wydawnictwu Egmont***

Zapraszam do lektury recenzji innej książki z tej serii, wystarczy kliknąć na poniższą okładkę:


13 komentarzy:

 1. Chyba już wyrosłam z tych książek. :)
  Pozdrawiam.
  http://miedzy--stronami.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Dla jakiegoś małego fana motoryzacji taka książka to strzał w 10 ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawa, edukacyjna książeczka. Będę polecać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. tak przekazan wiedza jest przyjemna i dla dziecka i dla rodzica :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Muszę przyznać, że to stopniowanie poziomów jest świetne. Na pewno pomaga rodzicom w doborze książek dla swoich pociech.

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam ta serię, m.in. na niej mój synek uczy się czytać :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak są kolorowe naklejki, to z chęcią kupię bratańcowi :) A dodatkowo czeka na niego dyplom.

  OdpowiedzUsuń
 9. Urocza, ale raczej nie interesuje mnie motoryzacja.

  Pozdrawiam
  blog--ksiazkoholiczki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Motoryzacja to nie mój świat, a dzieci nie mam więc cóż:)

  OdpowiedzUsuń
 11. jakbym miała dziecko, to na pewno bym zaopatrzyła się w tę serię :)

  OdpowiedzUsuń

 12. Moje dwie dziewczyny raczej się nie zainteresują samochodami ;) ale niebawem wybieramy się na urodziny kuzyna, będzie genialny prezent!
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 13. Świetna książka, która powinna zainteresować niejednego młodego mężczyznę :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoje odwiedziny. Będzie mi bardzo miło, jeżeli swoją obecność potwierdzisz pozostawionym komentarzem ;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...