czwartek, 6 sierpnia 2015

Zachęcajka #14 | Oddam ci słońce

Oddam ci słońce
Jandy Nelson
Wydawnictwo Otwarte/Moondrive
Data premiery: 12 sierpień 2015
Gatunek: Young Adult, młodzieżowa
Liczba stron: 376


O "I'll Give You the Sun" po raz pierwszy usłyszałam na Booktube prawie rok temu i z miejsca się zakochałam! 

Wybrałam dla Was kilka według mnie najlepszych videorecenzji moich ulubionych Booktuberek, byście sami mogli się przekonać jak wspaniała książka już niebawem ukaże się w Polsce :) 

Jako smaczek dodam, że "I'll Give You the Sun" królowało w zestawieniach TOP10 najlepszych książek 2014 roku i wielokrotnie zajmowało w nich - uwaga - 1. miejsce! To o czymś świadczy, tak? Tak?! 


Moi Drodzy przed Wami hit tego lata, a może nawet i HIT ROKU
Biegiem do księgarni. Ale już! :)










Okładki zagraniczne. Walker Books (UK), Dial (US)





Sławni o książce:







I jeszcze blurb amerykański:


A brilliant, luminous story of first love, family, loss, and betrayal for fans of John Green, David Levithan, and Rainbow Rowell. This radiant novel from the acclaimed, award-winning author of The Sky Is Everywhere will leave you breathless and teary and laughing - often all at once!



Jude and her twin brother, Noah, are incredibly close. At thirteen, isolated Noah draws constantly and is falling in love with the charismatic boy next door, while daredevil Jude cliff-dives and wears red-red lipstick and does the talking for both of them. But three years later, Jude and Noah are barely speaking. Something has happened to wreck the twins in different and dramatic ways . . . until Jude meets a cocky, broken, beautiful boy, as well as someone else—an even more unpredictable new force in her life. The early years are Noah's story to tell. The later years are Jude's. What the twins don't realize is that they each have only half the story, and if they could just find their way back to one another, they’d have a chance to remake their world.


A na koniec BOOK TRAILER ;)






21 komentarzy:

  1. Zagraniczne okładki są duuużo lepsze.

    OdpowiedzUsuń
  2. O tak, jestem zachęcona :)) Muszę przeczytać!

    OdpowiedzUsuń
  3. Czytałam inną książkę tej autorki "Niebo jest wszędzie" i niestety nie byłam w stanie jej dokończyć. Jednak "Oddam Ci słońce" zapowiada się ciekawie, więc może dam jej szansę, ale póki co poczekam jeszcze trochę i poczytam kilka recenzji na jej temat :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Cudowne te zagraniczne okładki. Szczególnie ta żółta. Ta polska nie jest jakaś zachwycająca. Myślę że przeczytam ze względu na te pozytywne oceny.

    Pozdrawiam
    blog--ksiazkoholiczki.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  5. Hm, zastanawiające jest dla mnie (dopiero teraz poznałam orgyinalny tytuł) jak zmieniony został tytuł. Z "Dam ci słońce" na "Oddam ci słońce" co jest dla mnie dość dużą różnicą ;) No, ale w każdym razie - chcę przeczytać :)

    OdpowiedzUsuń
  6. Zagraniczna okładka jest taka cudowna, a nasza? Eh. :(
    Sama nie wiem czy będę się za nią rozglądać, bo zauważyłam, że u nas w Polsce, wiele książek, które są bardzo, ale to bardzo wychwalane za granicą, wcale nie jest przyjmowanych aż tak dobrze. Zobaczymy. :)

    Skrzynka Pełna Książek

    OdpowiedzUsuń
  7. Przedtem nie ciągnęło mnie bardzo do tej książki, ale zachęciłaś mnie. Mam nadzieję, że uda mi się ją szybko przeczytać :)

    OdpowiedzUsuń
  8. Ja szczerze mówiąc nie rozumiem fenomenu tej książki.
    A mi jedynej chyba polska okładka podoba się wiele, wiele bardziej, chociaż ta pierwsza, pomarańczowa też niczego sobie.
    Jeszcze się zastanawiam nad kupnem tej książki ale chyba się wstrzymam, aż stanieje i aż doczeka się recenzji na blogach.:)
    Pozdrawiam i zapraszam:)
    wyspa-ksiazek1.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  9. Również już dawno temu słyszałam o niej na Booktubie, ale nie skojarzyłam, że to ta sama książka, której premiera ma być w tym miesiącu. Teraz kiedy mi to uświadomiłaś koniecznie muszę ją przeczytać!
    Buziaki!
    www.filigranoowa.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  10. Okładka US jest zdecydowanie bardziej klimatyczna od tej polskiej :x Ale, muszę przyznać, że zostałam zachęcona po sięgnięcie po tę książkę.


    LeonZabookowiec.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  11. Zostałaś nominowana do TAGu na moim blogu :)
    http://ksiazki-mitchelii.blogspot.com/2015/08/mylittleponybooktag.html

    OdpowiedzUsuń
  12. Jest to jedna z książek, które w tym miesiącu koniecznie muszę mieć! :)

    OdpowiedzUsuń
  13. Zagraniczne okładki są niczego sobie, ale nasza też jest niezła.
    Muszę dorwać tę książkę.

    OdpowiedzUsuń
  14. Ja tam jeszcze zastanawiam się nad tą książką...

    OdpowiedzUsuń
  15. Pierwszy raz słyszę o tej książce. Może wpadnie mi w ręce :)

    OdpowiedzUsuń
  16. O. Wow. Nie miałam pojęcia, że to ta sama książka XD.
    Okładki strasznie się różnią :P. Ale też uważam, że nasza rodzima ładniejsza :).
    No, teraz to już na pewno muszę sięgnąć po tę pozycję :).
    City of Dreaming Books

    OdpowiedzUsuń
  17. Już od pierwsze zapowiedzi wyczekuję ją z zapartym tchem ;)
    Thievingbooks.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  18. Już o niej słyszałam i pragnę ją przeczytać!!!

    OdpowiedzUsuń
  19. Coraz bardziej zachęcasz do tej książki:)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoje odwiedziny. Będzie mi bardzo miło, jeżeli swoją obecność potwierdzisz pozostawionym komentarzem ;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...