piątek, 16 października 2015

"Jak pies z owieczką" Hanna ŁąckaOwieczka Hala mieszka na farmie razem ze swoją mamą i innymi zwierzętami. Niewiele jeszcze wie o świecie ale, podobnie jak każde dziecko - jest ciekawska i dociekliwa. Próbuje znaleźć odpowiedzi na wiele ważnych pytań. Z pomocą przychodzi jej piesek Farmek, na którego zawsze można liczyć i który zawsze zjawia się w odpowiednim momencie. 

"Jak pies z owieczką" to książka o perypetiach małej owieczki, która przeżywa dylematy podobne do tych, które przeżywają najmłodsi: poznawanie nowych uczuć, uczenie się samodzielności, odkrywanie otoczenia czy nawiązywanie pierwszych przyjaźni. Jest to świetna książeczka doskonale spełniająca swoją rolę - nie tylko pozwala na miłe spędzenie czasu, ale też uczy. Dlaczego? 

Ponieważ każde z tych krótkich opowiadań zawsze kończy się propozycją pytań do wykorzystania w rozmowie z dzieckiem, a więc możemy sprawdzić, czy dziecko zrozumiało treść bajki i pomóc mu utrwalić zdobytą wiedzę.

Dodatkowo, po każdym opowiadaniu pojawiają się także propozycje prac plastycznych, takich jak przygotowanie ciasteczek, ramki na rodzinną fotografię czy pokolorowanie słoneczka. Taka forma zabawy rozwija w dziecku ciekawość i kreatywność oraz wspomaga jego rozwój manualny. 

Ale to nie wszystko! Poza proponowanymi pod każdą bajką pytaniami i wskazówkami do zabaw  - na końcu książki pojawiły się szablony kukiełek, które można wyciąć i wykorzystać do wspólnej zabawy. Jakiej? Dzięki nim z powodzeniem można odtworzyć niektóre scenki albo odgrywać własne. 

"Jak pies z owieczką" to doskonały wybór na prezent dla przedszkolaków, ale nie tylko 

Ciekawe opowiadania - zawierają w sobie element dydaktyczno-wychowawczy, duże litery - zachęcają do samodzielnego czytania, a piękne i wyraźne ilustracje - przyciągają uwagę. Zaś dołączone kukiełki - pozwalają na przedstawienie własnego teatrzyku. Jestem przekonana, że ta książeczka spodoba się maluchom, które dzięki niej nie tylko będą się wspaniale bawić, ale też uczyć. Polecam!


_____________________________________________________________________________
Hanna Łącka, Jak pies z owieczką, stron 72, Wydawnictwo Skrzat, 2015
Ilustracje: Alicja Karczmarska-Strzebiońska
Oprawa: twarda
Format: 200 x 285 cm

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Skrzat

5 komentarzy:

 1. Cudowna, fajnie że ma propozycję pytań co sprzyja dyskusji :) A ilustracje takie kochane :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ludzie mogą się śmiać, ale ja uwielbiam czytać książeczki dla dzieci. zawsze jak jestem u młodszych kuzynów to patrze co maja na półkach i raz dwa czytam ;). A obrazeczki owieczki są słodziuchne!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ilustracje są cudowne! Moje dzieci już niestety za duże na takie bajki :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Zuzka się pewnie ucieszy, będę pamiętać o tej książce :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoje odwiedziny. Będzie mi bardzo miło, jeżeli swoją obecność potwierdzisz pozostawionym komentarzem ;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...