czwartek, 15 października 2015

"Jezioro łabędzie" Ewa Nowak"Jezioro łabędzie" Ewy Nowak to opowieść o okolicznościach, w jakich powstał najpopularniejszy i najbardziej ceniony balet świata. Ta niepozorna książeczka zawiera w sobie nie tylko fakty historyczne, ale także szczegółowy opis baletu, poza tym, jest to prawdziwa skarbnica wiedzy dla małych czytelników, którzy mogą się z niej dowiedzieć na przykład: że droga do sławy "Jeziora łabędziego" wcale nie była prosta, a wręcz, że ciążyło nad nim fatum... 

Przenosząc nas do dziewiętnastowiecznej Rosji, ta przystępnie napisana historyjka pokazuje jak powstawało i ewoluowało przedstawienie, począwszy od rozczarowanej publiki, złych recenzji krytyków i przybitego twórcy, aż po wielki międzynarodowy sukces. Ewa Nowak zadała sobie naprawdę wiele trudu, aby przekazać dzieciom tę fascynującą historię w łatwy i ciekawy sposób, jednocześnie czyniąc ją odpowiednim materiałem dla małych czytelników. "Jezioro łabędzie" to ładnie wydana, interesująca i godna uwagi lektura zachęcająca do samodzielnego czytania. Duża, bardzo czytelna czcionka ułatwia czytanie, a czarno białe ilustracje idealnie ją uzupełniają i przyciągają uwagę. 

Publikacja pojawiła się księgarniach w ramach akcji Wydawnictwa Egmont "Czytam sobie" mającej na celu wspieranie czytelnictwa wśród najmłodszych. Program ten złożony jest z trzech poziomów. "Jezioro łabędzie" reprezentuje poziom trzeci serii, który charakteryzuje się tekstem zawierającym od 2500 do 2800 wyrazów oraz użytymi wszystkimi głoskami. Poziom 3 jest poziomem najwyższym, dlatego w trakcie czytania mogą trafić się również trudniejsze wyrazy oznaczone gwiazdką. Jednak bez obaw - ich objaśnienie znajduje się w inspirującym słowniczku na końcu książki :)
Grafika pochodzi ze strony głównej akcji: czytamsobie.plWydawnictwo Egmont jako inicjator akcji "Czytam sobie" rozbudza w dzieciach miłość do książek. Dostosowana do wieku książeczka pozwala dziecku uwierzyć we własną siłę oraz w to, że łączone z mozołem głoski układają się w wyrazy, a te w fascynujące zdania. Radość z obcowania z mądrą, dobrą, pięknie wydaną, dobrze zilustrowaną i oczywiście pasjonującą książką to najlepsza droga na związanie młodego czytelnika z pięknym światem literatury. ____________________________________________________________________________
 Ewa Nowak, Jezioro łabędzie, stron 64, Wydawnictwo Egmont, 2015
Ilustracje: Ewa Beniak-Haremska
format: 145 x 185 mm
oprawa miękka

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Egmont


3 komentarze:

 1. Właśnie, czytałam o tej książce u Oli z Aleksandrowych myśli. Myślę, że może moja córka da się namówić na lekturę, choć poza ulubionymi bajkami nie chce słuchać innych książek ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię czytać książki tej autorki. Ta jeszcze jest przede mną i Ty bardzo mnie do niej zachęciłaś ^^
  zaczytanabella

  OdpowiedzUsuń
 3. Skusiłabym się dlatego, że lubię czytać powieści tej Pani.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoje odwiedziny. Będzie mi bardzo miło, jeżeli swoją obecność potwierdzisz pozostawionym komentarzem ;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...