poniedziałek, 19 października 2015

[zakończony] KONKURS Jesienny

baner konkursowy
Dawno nie było tutaj żadnego "większego" konkursu, dlatego postanowiłam Was trochę zaskoczyć ;)

Daję Wam możliwość wybrania sobie nagrody spośród 10 tytułów przedstawionych na grafice powyżej. 
W puli nagród znalazły się:
Każdy z tytułów jest jednocześnie linkiem odsyłającym do mojej recenzji danej książki - zachęcam do czytania


Żeby wziąć udział w konkursie należy:
 • być obserwatorem mojego bloga (lub fanem na Facebooku) 
 • udostępnić baner konkursowy podlinkowany do tego postu - lub post konkursowy - na swoim facebooku/blogu/google+ czy innych tym podobnych miejscach w sieci
 • wybrać 1 książkę z konkursowej puli nagród - tę, którą chcesz wygrać ;)
 • w komentarzu pod postem konkursowym odpowiedzieć na pytanie konkursowe wraz z uzasadnieniem


PYTANIE KONKURSOWE

Jaka książka przeczytana ostatnio obłędnie Ci się podobała?
Uzasadnij swoją odpowiedź.
Przykład zgłoszenia, które należy zamieścić w komentarzu pod postem konkursowym:
 • Obserwuję (ewentualnie: Lubię na fb) jako: 
 • Baner: (link lub informacja o miejscu udostępnienia)
 • Wybieram książkę:
 • Odpowiedź na pytanie konkursowe:
Konkurs trwa TYLKO NA BLOGU od dzisiaj do piątku 6 listopada włącznie!
Wyniki pojawią się na blogu już dnia następnego, czyli 7 listopada ;)
Regulamin konkursu:
 1. Organizatorem konkursu jest Ami. autorka bloga recenzjeami.blogspot.com 
 2. Nagrodą w konkursie jest 1 egzemplarz książki wybranej przez zwycięzcę z konkursowej puli nagród.
 3. Konkurs trwa od 19.10.2015 r. do 06.11.2015 r. do godziny 23:59 (zgłoszenia po tym terminie nie będą brane pod uwagę).
 4. Uczestnikiem konkursu może być każdy, kto posiada adres korespondencyjny na terenie Polski.
 5. Uczestnik przystępując do konkursu musi spełnić określone warunki podane w poście konkursowym (zostanie publicznym obserwatorem bloga recenzjeami.blogspot.com - lub wymiennie - polubienie fanpage recenzje ami., udostępnienie baneru konkursowego, udzielenie odpowiedzi na pytanie konkursowe). 
 6. Wygrywa jedna osoba. Zwycięzca zostanie wyłoniony w drodze losowania spośród osób, które spełnią warunki konkursu przewidziane w pkt.5.
 7. Wyniki zostaną opublikowane na blogu 7 listopada - w niniejszym poście konkursowym.  
 8. Zwycięzca zobowiązany jest w ciągu 7 dni (licząc od daty opublikowania wyników) wysłać na adres mailowy: recenzje.ami@gmail.com adres do wysyłki nagrody. Po tym czasie dopuszczam wyłonienie kolejnego zwycięzcy.
 9. Wysyłki nagrody dokonuje organizator konkursu w ciągu 7 dni od uzyskania danych adresowych zwycięzcy.
 10. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr4, poz. 27 z późn. zm.).


88 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Obserwuję jako: Alex S.
  Baner: http://ksiazkowniaa.blogspot.com/p/konkursy.html
  Wybieram książkę: "Co jeśli"
  Odpowiedź na pytanie konkursowe: Taką książką zdecydowanie są "Królowie przeklęci" Maurica Druona, których czytam aktualnie. Dla mnie jest to majstersztyk, istny ideał pod każdym względem. Fantastyczny styl pisania, genialnie opisy (przebijają nawet martinowskie!) oraz dialogi, świetne postacie i sam ten niesamowity fakt, iż historia ta miała miejsce naprawdę. Wszystkie intrygi, zdrady, oszustwa, rywalizacje są czymś, co w książkach uwielbiam. Ta powieść spodoba się każdemu historycznemu geekowi.

  OdpowiedzUsuń
 3. Obserwuję (ewentualnie: Lubię na fb) jako: Blog: Klaudia Cebula, FB: Klaudia Ceebula
  Baner: https://www.facebook.com/kl.cbla/posts/929472217130970
  Wybieram książkę: Złączeni
  Odpowiedź na pytanie konkursowe: Ostatnio chyba Mademoiselle Chanel, choć nie jakoś wielce wybitnie :P

  OdpowiedzUsuń
 4. Obserwuję jako: by Sisley
  Baner: http://w-krainie-fantazjii.blogspot.com/
  Wybieram książkę: Co, jeśli...
  Była to dla mnie Mara Dyer: Przemiana. Panujący w niej klimat i ta niewiedza co będzie na następnej stronie sprawiła, że dostałam gęsiej skórki. Groteskowe postacie, co chwile zmieniające swoje zachowanie, zgubiły mnie w swoim świecie. Sprawiły, że straciłam rozum i sama nie wiedziałam czy mam się śmiać czy płakać. I to zakończenie, które zostawiło mnie w kropce, przez co boję się sięgnąć po następny tom...

  OdpowiedzUsuń
 5. Obserwuję jako: Ania K
  Baner: https://plus.google.com/109067957366975070615/posts
  Wybieram książkę: "Złączeni"
  Odpowiedź na pytanie konkursowe: Kilka dni temu przeczytałam książkę pt. "To przez ciebie!", której recenzję można przeczytać na moim blogu. Książka niesamowicie mi się podobała, ponieważ była dla mnie odskocznią od obowiązków. Przy tej lekturze poczułam się zrelaksowana. Nieraz wybuchłam śmiechem, ponieważ książka aż kipi brytyjskim humorem. Mimo tego, że jest to zwykła obyczajówka, jest interesująca i trzyma czytelnika w napięciu. Bardzo dobrze przedstawiona fabuła, ciekawe osobowości i błyskotliwe dialogi to tylko niektóre z elementów, dzięki którym bardzo przyjemnie czytało mi się tę książkę. ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Obserwuję jako Magia słowa tutaj i na fb jako Tylko magia słowa
  Baner: na blogu po prawej stronie w kolumnie, oraz w poście na moim fp https://www.facebook.com/tylkomagiaslowa?fref=nf
  Wybieram książkę: "Tak dobrze mnie znasz"
  Odpowiedź na pytanie konkursowe: Ostatnią zresztą przeczytaną przeze mnie powieścią jest Książka Weroniki Wierzchowskiej - "Ekstrakt z kwiatu orchidei". Spodobała mi się już od pierwszych stron. Okazało się, że okładka mnie przyciągnęła, a zawartość była fantastyczna. Do tej pory rozmyślam o poczynaniach głównych bohaterek. Razem z nimi pokonywałam życiowe problemy, walczyłam o swoje i tak bardzo mnie wciągnęła, że zanim się zorientowałam, brakło mi stron. Napisana kwiecistym językiem, a takim sposobem porywa czytelnika w swój świat. Zawładnęła mną całkowicie.

  OdpowiedzUsuń

 7. Obserwuję jako: Klaudia.
  Baner: http://klaudiaczytarecenzuje.blogspot.com/p/konkursy.html
  Wybieram książkę: "Słowa pamięci"
  Odpowiedź na pytanie konkursowe: Ostatnią przeczytaną przeze mnie książką jest "Płatki na wietrze", które wprawiły mnie w osłupienie. Po raz pierwszy czytam książki Virginii Cleo Andrews, więc jestem nieprzygotowana na to, co tam się wydarzy. Po przeczytaniu tej pozycji nie potrafię się ogarnąć, choć to nie jest odpowiednie słowo. Książka pochłonęła mnie od pierwszych słów i niem potrafiłam się od niej oderwać. Gdy przestałam czytać i osunęłam historię dzieci na bok, czułam jakąś pustkę i ogromną ciekawość, która aż skręcała moje kiszki.
  Tę pozycję czyta się lekko i przyjemnie, ale z wypiekami na twarzy, które nie zejdą z naszej twarzy aż do końca historii... Ohh nie wiem czy potrafię napisać coś więcej... Jestem pod wielkim wrażeniem... Koniecznie muszę przeczytać kolejne części.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zgłaszam się!
  Obserwuję jako: Mitchelia
  Baner: http://ksiazki-mitchelii.blogspot.com/p/konkursy.html
  Wybieram książkę: "Kochając pana Danielsa"
  Odpowiedź na pytanie konkursowe:
  Ostatnio książką, która spodobała mi, jak żadna inna, była powieść Rainbow Rowell. Jak można się domyślić, chodzi o "Eleonorę i Parka", czyli wspaniałą, prostą historię rodzące się uczucia między dwojgiem całkowicie różnych nastolatków. W tej książce ukazano prawdziwe oblicze wielu nastolatków- wulgarne, buntownicze i nękające słabszych. Spodobało mi się, jak POWOLI między Eleonorą i Parkiem pojawiała się miłość. Poczynając od niechęci, przez zainteresowanie, właśnie na miłości kończąc. Również zakończenie, które nie było uroczym happy endem, przypadło mi do gustu. W prawdziwym życiu rzadko kiedy pierwsza miłość ma szansę przetrwać, bo wiele przeciwności i wciąż buzujące hormony naruszają to uczucie. W tej książce jednak inny czynnik zaważył na przyszłości uczucia głównych bohaterów, co według mnie, również jest piękne.

  OdpowiedzUsuń
 9. Zgłaszam się.
  Obserwuję jako Dakota
  Banner: https://www.facebook.com/97books/posts/1633511663592952 :D
  Wybieram książkę: "Ostatnie dni Królika"
  Odpowiedź na pytanie konkursowe: Ostatnio straciłam głowę dla książki (właściwie dla całej trylogii) "Piekło Gabriela." Jest fantastycznym romansem. Rzadko spotykam się z naprawdę dobrze napisanymi książkami z tego gatunku, a wyżej wspomnianą pochłonęłam od razu. Nawet nie wiem, jak mogłabym wyrazić słowami to, jak bardzo książka mi się spodobała. Och, i oczywiście Gabriel ♥ No cud, a nie facet! :D Co prawda diaboliczny charakter, ale jest też zabójczo przystojny <3 Ale, ale, ale! Nie pokochałam tej książki za postać Gabriela (okej, za to również :D). Spodobała mi się przede wszystkim historia zawarta w tej książce. Podróż do własnego ja, do swoistego inferno, balansowanie między dobrem a złem, oczekiwanie na zbawienie. Książka wzbudziła we mnie wiele emocji, byłam podekscytowana i zaintrygowana czytając właśnie ją. W dodatku w książce znajduje się przepiękne nawiązanie do Boskiej Komedii Dantego. Dwie cudowne historie połączone w całość dały niesamowity efekt. Tutaj można poczytać więcej o moich ochach i achach --> http://97books.blogspot.com/2015/10/17-pieko-gabriela-sylvain-reynard.html Przy okazji gorąco polecam ♥

  OdpowiedzUsuń
 10. Jak nie zapomnę wymyślić coś mądrego, to się zgłoszę, bo ciekawi mnie jedna z konkursowych nagród.

  OdpowiedzUsuń

 11. Obserwuję (ewentualnie: Lubię na fb) jako: OlaZuch
  Baner: (link lub informacja o miejscu udostępnienia) http://zazakladka.blogspot.com/p/akcje.html
  Wybieram książkę: "Nieznajomy mąż"
  Odpowiedź na pytanie konkursowe: "Góra bezprawia" autorstwa Johna Grishama, która przedstawia trud i nie moc szarego człowieka w walce z wielkimi korporacjami. To nie tylko walka osamotnionych górników o zasiłek, to również walka zwykłych obywateli, starszych ludzi, dzieci jak i tych w sile wieku, którzy płacą wysoką cenę - własne zdrowie i życie. Firmy wydobywające węgiel nie liczą się absolutnie z niczym. Zanieczyszczają źródła wody, niszczą przyrodę, domu, rodziny i życie. Liczą się jedynie pieniądze za wydobyte tony węgla.
  Recenzja na moim blogu już niebawem ;) Gorąco polecam kolejny thriller prawniczy Grishama!

  OdpowiedzUsuń
 12. Super konkurs, chyba już wiem, jaką książkę mogłabym wybrać, ale zastanowię się nad odpowiedzią na pytanie :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Zgłaszam się :)
  Obserwuję jako Ruda Recenzuje
  Informację o konkursie udostępniam w google plus
  Wybieram książkę "Słowa pamięci"

  Zupełnie straciłam głowę dla książki „Ostatnie dni królika”. Choć nie unikam książek poruszających trudne tematy, a „powieści chorobowe” to dla mnie żadna nowość, ten utwór znacznie różni się od tych, które czytałam wcześniej. Czym? Przede wszystkim podejściem do tematu życia i śmierci. Autorka balansuje na bardzo cienkiej nici łączącej te dwa światy, w niezwykły sposób pokazując wszystko co je łączy i dzieli. Dawno już nie spotkałam tak fantastycznej palety barw i emocji, które pojawiałyby się na kolejnych stronach. Mało kto potrafi sprawić, że od łez tak szybko przechodzi się do uśmiechu i z powrotem pogrąża w rozpaczy. Ta historia nie byłaby jednak tak wspaniała gdyby nie cały komplet zalet- urokliwi, wrażliwi oraz bardzo mądrzy bohaterowie, lekkie pióro autorki i miłość do pisania wyczuwalna w każdym zdaniu, realizm sprawiający, że czytelnik czuje się, jakby ta historia dotyczyła kogoś z jego rodziny, zwroty akcji, cień tajemnicy, garść zaskoczenia. Uwielbiam ją po prostu. Zajmuje honorowe miejsce na mojej półce.

  OdpowiedzUsuń
 14. Zgłaszam się.
  Obserwuję jako Izabela Łęcka
  Baner: http://literackie-zamieszanie.blogspot.com/p/konkursy-wyzwania.html
  Wybieram książkę 'Ostatnie dni Królika'

  Zupełnie straciłam ostatnio głowę dla 'Ścieżek północy' Flanagana. Niesamowita książka, o wojnie, o śmierci, ale i o niezwykłej miłości, która trwała przez całe życie. Zamknęłam książkę, a w głowie miałam wciąż hauku i japońskich strażników.

  OdpowiedzUsuń
 15. Obserwuję jako: Yvonne
  Baner: https://plus.google.com/115988051138158886641/posts
  Wybieram książkę: "Kochając Pana Danielsa"

  Debbie Macomber "Sklep na Blossom Street". Uwielbiam robić na drutach i nie mogłam uwierzyć, że w tak magiczny sposób można wykreować historie zaskakujące z drutami w tle. Sklep z włóczkami, gdzie spotykają się główne bohaterki staje się azylem, a kurs robótek na drutach działa na nie jak joga. Jako miłośniczka tej dziedziny rękodzieła odnalazłam siebie w tej książce i w każdej z bohaterek odkryłam siebie. Z pierwszą płakałam, z drugą złościłam się, z trzecią przeklinałam, a z czwartą... no właśnie to chyba cała ja. Już sięgam po drugą część, bo okazało się, że ta wspaniała historia ma swoja kontynuację.

  OdpowiedzUsuń
 16. Zgłaszam się
  Obserwuję blog/lubię na fb jako Daga/Dagmara Błaszczyk
  Informację udostępniłam na fb.
  Wybieram książkę "Tak dobrze mnie znasz"

  Ostatnio ogromne wrażenie wywarła na mnie książka Patrycji Gryciuk "Plan" jest to debiut tej autorki, jednak debiut bardzo udany! Świetna historia łącząca romans z sensacją, pełna emocji, zwrotów akcji, zagadek! Napisana fajnym językiem, czyta się szybko z ogromnym zaciekawienie, każdy szczegół dopracowany i zaplanowany do perfekcji! Końcówka bardzo emocjonująca, zwala z nóg! :) Uwielbiam takie historie, oby było ich więcej.

  OdpowiedzUsuń
 17. Zgłaszam się
  Lubię blog na fb, jako Domowa Księgarnia
  Informację udostępniłam na fb.
  Wybieram książkę "Rosół z kury domowej".

  Ostatnio ogromne wrażenie wywarła na mnie książka "Czternaście milimetrów życia" Natana Noraja. To kryminał opowiadający o pracy policjantów z tajnej komórki do spraw zabójstw. Akcja kryminału toczy się w Krakowie. Autor postarał się o przedstawienie miasta, jako współczesnej aglomeracji miejskiej. Ponadto zbudował doskonałą intrygę zaplanowaną w najdrobniejszych szczegółach, a jego bohaterowie są świetnymi fachowcami w swoim zawodzie. Wydaje mi się, że ta książka to naprawdę dobry debiut i powiew świeżości na kryminalnej półce z książkami.

  OdpowiedzUsuń
 18. Zgłaszam się
  Lubię blog na fb, jako Magda Prusinowska
  Informację udostępniłam na fb.
  Wybieram książkę "Kochając Pana Danielsa".

  Jako, że ostatnio skończyłam "Przypadki Callie i Kaydena". To właśnie tę pozycje wybieram. To co przeżywałam wraz z bohaterami przeszło moje najśmielsze oczekiwania. To nie "jakiś tam romans". To uczucie tak wielkie i głębokie, że jesteśmy w stanie dotknąć dna po to by chronić tą ukochaną osobę. Uwielbiam takie książki, może i historie są mroczne i przykre ale mamy nadal tą nadzieję, że pomimo wszystkiego na każdego czeka szczęście, trzeba je tylko odkryć.
  Z niecierpliwością czekam na drugą część historii bo nie ma nic gorszego jak zakończyć pisanie w takim kulminacyjnym momencie!
  <3

  OdpowiedzUsuń
 19. Obserwuję, lubię na fb. jako Danuta Kisiel
  Baner na G+ i fb na mojej osi
  Wybieram książkę "Kochając Pana Danielsa"
  Ostatnio przeczytałam bardzo dobrą książkę "Skazy" Izabeli Żukowskiej, jest to powieść o rodzinie i skomplikowanych relacjach między jej członkami, o skrzętnie skrywanych tajemnicach, niechęciach, o miłości i nienawiści. W książce z uwagą śledzimy burzliwą historię Gdańska, gdzie rozgrywa się większość wydarzeń w okresie międzywojennym.
  Świetna książka!!!. Historia rodziny niebanalna. Zyskałam mnóstwo nowych wiadomości o przedwojennym Gdańsku. Jednocześnie jest to wszystko "podane" w sposób znakomity, barwny i wciągający. Jestem zachwycona!

  OdpowiedzUsuń
 20. Zgłaszam się
  Lubię blog na FB, jako Dagmara Janicka
  Informację udostępniłam na FB.
  Wybieram książkę "Kochając Pana Danielsa".

  Ostatnio przeczytałam wiele dobrych książek jednak najbardziej utkwiła mi w pamięci i pozostawiła niedosyt i jak najszybsza chęć sięgnięcia po druga część książka "Ten jeden dzień" Gayle Forman. To książka jest tak napisana, że czuję się emocję głównej bohaterki i bardzo z nią przezywa wszystkie rozterki. Allyson jest bardzo rozsądna dziewczyną nigdy nie wychodzi przed szereg jednak po spotkaniu z Williamem postanawia zaszaleć i pojechać z nieznajomym do Paryża, który bardzo chciała zobaczyć ale niestety nie było jej to dane.
  Historia tych dwoje wciąga i nie można się od niej oderwać póki nie przeczyta się ostatniej strony. Jednak jak już nadejdzie zakończenie wcale nie jest lepiej, ponieważ od razu chce się sięgnąć po kolejną część i dowiedzieć się jak ta przygoda się zakończy.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 21. Obserwuję (ewentualnie: Lubię na fb) jako: Moni Ka
  •Baner: (link lub informacja o miejscu udostępnienia): udostepnilam na g+ rowniez jako Moni Ka => https://plus.google.com/102723709584842579111/posts/4WPZNqsMg8E
  •Wybieram książkę: 'Ostatnie dni krolika'
  •Odpowiedź na pytanie konkursowe: Ostatnia ksiazka jaka przeczytalam a ktora skradla moje serce to 'Niebieski autobus' Barbary Kosmowskiej. Skromna ksiazka, niewielka ale o jakze wspanialej tresci. Ta ksiazka dla mnie zasluguje na najwyzsza ocene. Dzieki niej poczulam zapachy, smaki, te wszystkie uczucia ktore towrzyszyly mi w dziecinstwie I nastoletnich latach. Ma w sobie jednoczesnie taka swiezosc, obietnice lepszego jutra. Napisana w cudowny sposob, czytalo mi sie bardzo dobrze. Momentami smialam sie sama do siebie, czasami ogarniala mnie melancholia I smutek.
  Bardzo sie ciesze ze cos mi podpowiedzialo zebym przeczytala ta ksiazke. Taka niepozorna a perelka, ktora niestety ginie w powodzi tych wszytkich kolorowych okladek I romansidel o takiej samej fabule ktore sa wydawane w niekontrolowanych ilosicach ostatnimi czasy... Bardzo polecam :)

  OdpowiedzUsuń

 22. Obserwuję (ewentualnie: Lubię na fb) jako: Wiktoria Ktoś
  Baner: na pasku bocznym bloga jestem-folta.blogspot.com
  Wybieram książkę: Kochając pana Danielsa
  Odpowiedź na pytanie konkursowe: Ostatnią książką jaką przeczytałam jest ''Girl Online''. I to właśnie dla tej książki straciłam głowę. I to dosłownie! Przeczytałam ją w niecały dzień, do późnej godziny a następnego dnia w szkole. Dwie uwagi za czytanie książki na lekcji opłacało się haha. Książka tak bardzo mnie wciągnęła, że nie mogłam czekać. Zoe to moja ulubiona blogerka i zaszczytem było dla mnie przeczytanie jej książki ♥ Jestem nią zachwycona.

  OdpowiedzUsuń
 23. 💗Obserwuję jako: justyna romanik
  💗Lubię fb jako: Justyna Romanik
  💗Wybieram: "Złączeni"
  💗Baner: https://m.facebook.com/275627235927463/photos/a.275825332574320.1073741828.275627235927463/523448424478675/?type=3#!/justyna.romanik.520?ref=bookmarks

  Odpowiedź:

  Ostatnio przeczytałam "Niewolnicy snów" Dominiki Budzińskiej.
  Ta książka opowiada zarówno o trudnych chwilach jak i o miłości młodej dziewczyny do chłopaka, który niestety musi ją opuścić.

  Chwilami książka jest straszna, opisy koszmarów jest bardzo realistyczny. Miłość głownej bohaterki i nowo poznanego chłopaka jest taka idealna i prawdziwa, że naprawdę można się wzruszyć.To jak główna bohaterka radzi sobie z koszmarami i przeciwnościami losu budzi podziw.

  Przeczytałam na razie pierwszą część, ale już nie mogę doczekać się drugiej. Bardzo chce się dowiedzieć jakie tajemnice kryje rodzina dziewczyny !!!!!

  OdpowiedzUsuń
 24. Obserwuję jako: Patrycja Sudoł
  Lubię jako: Patrycja Sudoł
  Baner: https://plus.google.com/116464160670968465442/posts/it5VAuHKdYy
  Wybieram książkę: "Kochając pana Danielsa"
  Odpowiedź na pytanie konkursowe:
  Ostatnio przeczytałam Akademię Wampirów Ostatnie poświęcenie. Na nowo zafascynowałam się Rose i Dymitrem... Żałuję, że to już ostatnia część Akademii. Mogłabym czytać te książki bez końca...

  OdpowiedzUsuń
 25. Obserwuję jako: I lovebooks
  Baner: https://plus.google.com/102376143644063113695/posts/b6vEkBWj8uY
  Wybieram książkę: "Kochając pana Danielsa"
  Odpowiedź na pytanie konkursowe:
  Ostatnią książką, którą przeczytałam, i która mi się obłędnie spodobała jest to "Zakochać się" Ceceli Ahern. Książka lekka, w sam raz na jesienne wieczory, a w dodatku jest jednotomowa!
  Sięgnęłam po tą pozycję ponieważ, od pewnego czasu coś mnie do niej ciągnęło i domagało się przeczytania całości. Każdy chyba rozumie co to mogło oznaczać, miałam tylko jedno wyjście sięgnąć po nią i przeczytać. Książka o problemach, miłości i przyjaźni. Tak naprawdę co tu dużo pisać sami, się przekonajcie i czytajcie :D
  (A poza tym, zawsze chciałam przeczytać coś co wyszło spod pióra Ceceli Ahern)

  OdpowiedzUsuń
 26. Obserwuję jako Sara Zyskowska
  Baner: https://plus.google.com/+SaraZyskowska/posts/aHHHW6eihfZ
  Wybieram: "Ostatnie dni królika", a co mi tam.

  Ostatnia książka, którą przeczytałam (a zarazem ostatnia, która mnie zachwyciła) to "Rok 1984" Orwella.
  Trochę z tym zwlekałam, ale warto było, czuję, że wcześniej bym jej nie zrozumiała. Wzbudziła we mnie niesamowicie silne emocje. Jako uzasadnienie wyboru wstawiam fragment mojej recenzji tej książki (http://kultusarnie.blogspot.com/2015/10/georgea-orwella-rok-1984.html):

  "Czułam, że mój umysł przeszywają nieodparte argumenty, moje słowa zatrzymuje niewidzialna tarcza pewności, że każde moje przekonanie jest śmieszne, że wcale nie istnieje. Poczułam obawę, że każde moje wspomnienie jest kłamstwem, że cała przeszłość jest równie zmienna, jak przyszłość. Że można sprawić, że to, co stało się wczoraj, mogło wcale nie istnieć. Śmieszne i banalne? Bynajmniej. "

  Serdecznie cię pozdrawiam podczas jesiennego wygrzewania się w łóżeczku :)

  OdpowiedzUsuń
 27. Obserwuję jako: Yelle
  Lubię na FB jako: Latające książki
  Baner: http://latajace-ksiazki.blogspot.com/p/konkursy.html
  Wybieram książkę: "Kochając Pana Danielsa"

  Odpowiedź:
  Ostatnio przeczytałam "Atlas chmur" Davida Mitchela. To było naprawdę coś! Książka ta jest genialna. Tworzy je kilka różnych i dziejących się w innych czasach opowieści. Są ze sobą powiązane elementami przewijającymi się przez nie wszystkie jak np. motyw Atlasu chmur na sekstet, dziwne znamię w kształcie komety, lub zapiski bohaterów, które są znajdywane przez kolejne postacie. Pomieszanie z poplątaniem, ale z niezwykłą logiką. Przeplatanie się motywów zostało skonstruowane po mistrzowsku. Wiek XIX, lata 20, lata 80, współczesność i bliżej nieokreślona przyszłość z całą masą robotów i klonów - to wszystko w jednej, świetnej książce. Polecam :))

  OdpowiedzUsuń
 28. Lubię na FB jako: Anna Flakus

  https://www.facebook.com/anna.kajda.39
  Wybieram książkę: "Złączeni"
  Odpowiedź:


  Książka która zrobiła na mnie ostatnio wielkie wrażenie to : "Ostatni sędzia" Autora: Grishama Johna.Moim marzeniem było przenieść się w czasie w lata 60 lub 70 do jakiegoś małego miasteczka na południu USA i poczuć tę siłę tradycji, poczuć jak wszystko zwalnia, wszystko ma swój niepowtarzalny rytm. Poznać wszystkie układy, ludzi ich historie, a książka ta właśnie pozwoliła mi na przeskok w czasie i to jest dla mnie rewelacja i wspaniała wycieczka w inny wymiar czasowy.

  adres meil tesla1888@interia.pl  OdpowiedzUsuń
 29. Obserwuję jako: Pani poCZYTAlna
  Baner: (link lub informacja o miejscu udostępnienia) udostępnione na blogu, google, fb
  Wybieram książkę: "Ostatnie dni Królika"
  Odpowiedź na pytanie konkursowe: Cóż wiele książek ostatnio bardzo mi się podobało, jednak moją książką, która obłędnie mi się podobała to "Marsjanin" Andy'ego Weira. Historia Marka Watney'a była opisana bardzo realistycznie, a sam główny bohater okazał się niezwykle czarującym, mega inteligentnym facetem z poczuciem humoru wielkim jak...hmm kosmos. Książka dostarczyła mi wielu emocji, przez skok adrenaliny, głośny śmiech po łzy. Przygodę na Czerwoną Planetę wspominam cudownie. Książka ta, to nie tylko takie zwykłe science fiction ale również pokazanie wielkiej chęci życia i walki o nie bez względu na sytuację, oraz solidarności ludzka.

  OdpowiedzUsuń
 30. Obserwuję jako: Gold Joker
  Baner: https://plus.google.com/115010501410304698752/posts/iC1kVWuUQLX
  Wybieram książkę: "Co, jeśli..."
  E-mail: goldjokercard@gmail.com
  Odpowiedź na pytanie konkursowe:
  Książka, która ostatnio obłędnie mi się spodobała to "Obca" Diany Gabaldon. Nie wiedzieć dlaczego, jestem załamana, książka ma zaledwie 700 stron, a ja czuje niedosyt (dobrze że są kolejne części). To była miłość od pierwszego wejrzenia, sama okładka zapiera dech w piersi a co dopiero treść! :D Podróż w czasie, miłość i inne przygody to moje klimaty, każdemu spodoba się ta książka.

  OdpowiedzUsuń
 31. Zaprosiłam na lubimyczytać :))

  Lubię jako Klaudia Karbowa, a obserwuję jako Klaudyna Karbowa
  Baner na moim profilu google +
  Wybieram książkę Kochając Pana Danielsa, może w końcu ją przeczytam :))
  Ostatnio spodobała mi się książka hm.. ósma część Harrego Pottera :) czytałam ją niestety w wersji elektronicznej, nie przepadam za takim rozwiązaniem ale nie miałam innego wyjścia. Tom ten nosi nazwę "Harry Potter i Pentakl Wężoustych". Jest to pierwsza część trylogii Bractwa Czarnej Gwiazdy. Jeżeli jesteś tak jak ja fanką Harrego, szczerze Ci ją polecam. Myślę, że spodobała mi się dlatego, że bardzo tęskniłam za jego przygodami, Harry teraz jest dorosły, ale dla mnie i tak świetnie się to czytało. Oczywiście widziałam dużo wad w tym wydaniu, wiele bym też zmieniła, może nie było to już to samo, ale chciałam by ta magia nadal trwała. Autor też do tego zachęca, a ja myślę, że udało mu się zaspokoić polskich fanów. Jeżeli masz ochotę i chęć sprawdź to i daj mi znać jak się podobało :) Tom ten tak jak książki Rowling pełny jest humoru, akcji, napięcia i mądrych myśli, wspaniałe rozwiązanie na jesienne i nie tylko wieczory :)

  OdpowiedzUsuń
 32. Zgłaszam się!
  Obserwuję jako: Dominika Pyza
  Baner: ksiazkowyzakotekdominiki.blogspot.com zakładka konkursy
  Wybieram książkę: Ostatnie dni królika
  Książka, która bardzo zapadła mi w pamięć to Najdłuższa podróż Nicholasa Sparksa. Jestem jego wielką fanką i z niecierpliwością czekam na jego każdą koleją książkę. Byłam bardzo zaskoczona jak los jednego człowieka, pary może wpłynąć na być albo nie być innych. Czytałam sporo książek i myślę, że powoli się uodparniam na różne rzeczy. Coraz mniej książek potrafi u mnie wywołać łzy, ale tej się udało. W wakacje przeszłam bardzo długą drogę dla czytelnika. Mam 14 lat, ale coraz bardziej odchodzę od typowych książek młodzieżowych, a wchodzę w świat literatury kobiecej, obyczajowej. Ta książka bardzo przechyliła szalę na jedną stronę. Na początku podeszłam bardzo emocjonalnie, ale po jakimś czasie przyszły refleksje, sentencję, które watro zapamiętać i myśli, które wpędziły mnie w zadumę, nie tylko zaraz po skończeniu książki, ale na długo długo później.
  Daj znać czy czytałaś oraz czy ci się podobała :D

  OdpowiedzUsuń
 33. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 34. Obserwuję jako: Monika Ś.
  Baner: http://atociwynalazek.blogspot.com/p/konkursy.html - link pod banerem
  Wybieram książkę: 29
  Odpowiedź na pytanie konkursowe:

  Ostatnio obłędnie spodobały mi się "Wybory" Ruty Sepetys. Urzekło mnie w tej powieści, że to tak naprawdę historia o poszukiwaniu siebie i swojego miejsca w świecie, o marzeniach w świecie zdeterminowanym przez podziały klasowe.

  Główną bohaterką jest Josie, której życie podporządkowane jest wyborom jej matki - prostytutki. Dziewczyna od 12 roku życia mieszka samotnie w pokoju nad księgarnią, w której pracuje. Dodatkowo sprząta dom uciech. Jedyną osobą, która choćby w przybliżeniu traktuje dziewczynę jak matka jest burdelmama Willie. Nic więc dziwnego, że kiedy Josie poznaje w księgarni eleganckiego mężczyznę, który uważa, że mogłaby uczyć się w collegu, dziewczyna zaczyna marzyć o lepszym świecie, o tym że mogłaby dostać się do prestiżowej szkoły i całkowicie odciąć się od Nowego Orleanu. Nie chce słuchać Willie, która powtarza jej, że jest jak "solone orzeszki" i nigdy nie dostosuje się do towarzystwa z wyższych sfer. Josie, tak jak Gatsby z wielokrotnie przywoływanej w "Wyborach" powieści Fitzgeralda, spogląda na "lepszy" według niej świat, chce w niego wniknąć, stać się jego cząstką. Nawet kiedy widzi, że świat ten, jest światem sztucznym, zakłamanym i bardzo odbiegającym od jej wyobrażeń.

  "Wybory" urzekają niejednoznacznością i stawianym wprost pytaniem: czy warto wierzyć w spełnianie swoich marzeń i ryzykować, czy lepiej trzymać się utartych schematów i pozostać w bezpiecznej rzeczywistości.

  "Wybory" podejmują polemikę, ukazując, że warto marzyć, mimo przeciwności i zwątpień. Nie mając marzeń pozwalamy na to, by zamknięto nas w utartych już schematach, z których warto się wykruszyć, by nie pozwolić sobie na przeciętność. Przecież to właśnie sól dodaje smaku, nie tylko orzeszkom.

  OdpowiedzUsuń
 35. Obserwuję jako: kanwuje czytam testuję
  Lubię jako: Czytam w Firmie
  Baner: http://czytamwfirmie.blogspot.com/
  Wybieram książkę: "Ostatnie dni Królika"
  Odpowiedź na pytanie konkursowe: "I wciąż ją kocham". Jeszcze jestem w trakcie jej czytania, ale już bardzo mi sie podoba i nie mogę się doczekać jakie losy czekają tych młodych ludzi. Młody chłopak, a juz tak dojrzały przez spotkane go wydarzenia. Zakochuje się, mimo, że nie bardzo taki miał plan. Trochę ta historia przypomina mi moją historię, miłe wspomnienia, przeciwności losu, które potoczyły się tak przewrotnie, że twarde serce mężczyzny stopniało, kobieta nabrała sensu życia. A do tego bohater książki lubi twórczość Kinga. Jak ja :P

  OdpowiedzUsuń
 36. Obserwuję jako: iza.81
  Lubię i udostępniam baner: https://www.facebook.com/iza.wyszomirska.5
  Wybieram książkę: "Kochając pana Danielsa"
  Odpowiedź na pytanie konkursowe:
  Bardzo spodobała mi się książka "Ostatnie dni Królika". Niezwykle smutna i przejmująca lektura, ale mimo ciężkiego tematu jakim jest śmiertelna choroba, tchnie nadzieją i dodaje otuchy. Pomaga w zrozumieniu sytuacji nieuleczalnie chorych, oswaja z trudnym tematem umierania. Bardzo podobało mi się przedstawienie głównej bohaterki Mii jako osobę, która autoironizuje, przeklina, marzy i żartuje. To podróż pełna wspomnień i przemyśleń o przyjaźni, miłości, sile rodziny, spełnionych i niespełnionych marzeniach. To słodko-gorzka opowieść o tym, co w życiu najważniejsze, skłaniająca do refleksji nad własnym życiem, w trakcie której będziecie się śmiać, jak i płakać. Książka pełna miłości i bólu, która rozrywa serce na małe kawałki. Ale przede wszystkim jest to książka o życiu. To na prawdę emocjonalny rollercoaster! :)

  OdpowiedzUsuń
 37. Obserwuję jako : Aleks120
  Udostępniam baner : https://plus.google.com/?hl=pl
  wybieram książkę : "Kochając pana Danielsa"
  Odpowiedź na pytanie konkursowe :
  Ostatnio miałam przyjemnośc przeczytać "Królowę Margot" A.Dumas'a. Niezwykle dobrze oddany klimat tamtych czasów. Zakoczałam się we wszystkich bohaterach występujących w tej książce. Dumas ma bardzo charakterystyczny styl pisania - trzeba bardzo uważać podczas czytanie , bo można się troszkę zgubić. Jednak jest to jeden z moich ulubionych autorów i kocham to jak są napisane jego książki. Błogosławię moją siostrę, która kazała mi przeczytac chociazby jedną jego książkę :) . "Królowa Margot" to książka, którą polecam wszystkim.

  OdpowiedzUsuń

 38. Obserwuję jako: Joanna Maziarka

  Baner: https://plus.google.com/106303180158844331609/posts/MXS19kGMmER

  Wybieram książkę: "Słowa pamięci"

  Odpowiedź na pytanie konkursowe: Skoro ostatnio, to będzie książka z wczoraj :D Obłędnie spodobała mi się książka"What if? A co gdyby?" Randall Munroe. Wystarczy na nią spojrzeć, żeby wiedzieć dlaczego :D Ciekawy szeroki format, wyraźna czcionka, zabawne rysunki :D A treść podaje naukowe fakty, wyjaśniające czasami zaskakujące problemy, w sposób prosty, przyjemny i zabawny :D Jak dla mnie strzał w dziesiątkę :D

  OdpowiedzUsuń
 39. Ja też, ja też ;)
  Powiem Ci, że mam nie lada problem z wyborem książki, która odobała mi się "obłędnie" :) Pod uwagę wzięłam tylko ostatni miesiąc i wygląda na to, że "Zaginięcie" skradło moją całą uwagę. Jako nagrodę wybieram "Trzynaście powodów", wymieniając 13 powodów obłędności "Zaginięcia":
  1 ponieważ to Mróz, rozumiesz? ;)
  2 dlatego, że mimo prawie 500 stron przeczytanych jednym tchem nie odczułam zmęczenia,
  3 dlatego, że autor nie pozwala złapać oddechu między kolejnymi wydarzeniami, łapie całą uwagę i nie daje czasu do namysłu,
  4 ponieważ mimo braku romantycznych miłosnych uniesień odczułam ogrom emocji, od złości przez ogromny smutek, aż po totalne rozgoryczenie,
  5 ponieważ nienawidzę autora za nadanie jednej z bohaterek mojego imienia i zrobienie z niej kogoś takiego, że... szkoda słów, a jednocześnie uwielbiam go za wszystko inne, co w tej książce zrobił,
  6 ponieważ napisał prawniczy thriller jeszcze lepiej niż "Kasację", co było niemal niemożliwe,
  7 ponieważ Chyłka,
  8 ponieważ Zordon,
  9 ponieważ Kormaczysko!
  10 ponieważ to książka, do której zabrakło mi karteczek zaznaczających cytaty,
  11 ponieważ poczucie humoru autora jest zgodne z moim,
  12 ponieważ po raz kolejny pozwiedzałam sobie okolice Sokółki (i już wiem co polecić Beatce),
  13 ponieważ wiem, co się stało z jednym z bohaterów "Ekspozycji"!

  Tak więc, jestem obłednie oczarowana i już ;)
  Udostępniam w g+ i na Fb
  lustro.rzeczywistosci@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 40. Obserwuję jako: Rose Belle
  Baner: https://plus.google.com/u/0/103417037864262208183/posts
  Wybieram książkę: Trzynaście powodów.
  Odpowiedź: Z racji tego, iż sama tworzę, staram się czytać jak najwięcej książek o tematyce mojego opowiadania. Wśród właśnie pozycji harcerskich znalazła się książka 'Czarne Stopy' Seweryny Szmaglewskiej. Może jestem już za stara na takie książki, ale nie ukrywam, że bawiłam się lepiej, niż podczas czytania niektórych bestsellerów. Czasem trzeba ze świata gorących romansów, fikcyjnych krain czy mrożących krew w żyłach cmentarzy, starych domów, w których rozegrała się tragedia- przenieść się na obóz, poznać harcerzy i przeżyć z nimi przygody, które przypominają czasy dzieciństwa. Taka mała odskocznia, by na świeżo wrócić do 'książek dla dorosłych'. Myślę jednak, że książki dla młodzieży mają swój urok i są czasem bardziej emocjonalne. 'Czarne Stopy' pokazują przyjaźń, za którą czasem w dorosłym życiu tęsknimy. Moim zdaniem przyjaźń w najmłodszych latach była czystsza, bardziej emocjonalna od tej w wieku dorosłym, dla której często nie mamy czasu przez pracę, własną rodzinę czy ważne sprawy. Książka ta opisuje przygody harcerzy, dla mnie ciekawych ludzi i żałuję, że nie jestem jedną z nich.

  OdpowiedzUsuń
 41. Obserwuję jako: artystkam
  Lubię na fb jako: Martyna Katarzyna Zarzycka
  Baner: https://www.facebook.com/martynakatarzyna.zarzycka
  Wybieram książkę: Trzynaście powodów
  Odpowiedź na pytanie konkursowe:

  Ostatnią książką, która mnie obłędnie zafascynowała była "Obłęd czerwieni" Dawida Waszaka. naprawdę obłędna w swej obłędności! Od samego początku z łatwością utożsamiłam się z głównym bohaterem i towarzyszyłam mu podczas jego omamów, dziwnych wydarzeń i rozkojarzeń. Czułam to co on: zdziwienie, strach, nawet ból, który odczuwał dawał mi się we znaki :) każdy człowiek ma swoje prywatne natręctwa, ale te, głównego bohatera doprowadzały mnie wręcz do szału! Zjawisko obłędu, które możliwe iż autor chciał wywołać, udało mu się w 100%! Szalony maniak, wlewający w siebie tonę alkoholu, szprycujący się tabletkami, o czym dowiadujemy się później - przeżywa niesamowitą przygodę, wpadając ze skrajności w skrajność, z obłędu w obłęd. Często sama nie wiedziała gdzie jest jawa gdzie sen. Przyznam, iż oddałam się tej książce bez reszty zupełnie! Pochłonęła ona nie tylko moje serce ale również mój umysł i psychikę. Wciągnęła mnie tak bardzo, że nie potrafiłam się od niej oderwać. Pozostaje jedynie mały żal do autora i straszny niedosyt, że nie dał historii się dokończyć i pozwolił nam czytelnikom pozostać w niepewności i zawodzie. Zawodzie chwilowym, acz wielką satysfakcją i obłędnymi refleksjami i milionami pytań na które nie uzyskamy odpowiedzi.

  OdpowiedzUsuń
 42. powodzenia wszystkim życzę :-)

  OdpowiedzUsuń
 43. Obserwuję jako:Natalia Sobota
  Lubię na fb jako:Natalia Sobota
  Baner: https://www.facebook.com/Natalia.Sobota
  Udostępniłam także w g+
  Wybieram książkę: Kochając pana Danielsa
  Odpowiedź na pytanie konkursowe:

  Ostatnio przeczytałam książkę " Skazani na ból" Agnieszki Lingas- Łoniewskiej. To cudowna historia młodych ludzi. Aleks jest od 16 roku życia skinem,pochodzi z rozbitej rodziny i nigdy nie było mu łatwo, a Amelia.. no właśnie... za nią ciągnie się jej rodzinna historia i przeszłość.
  Ich miłość nigdy nie powinna się zdarzyć...ba... nie powinny łączyć ich jakiekolwiek relacje. Z czasem historia Amelii się ujawnia i to co dzieję się później zwala mnie z nóg. Czy miłość ponad podziałami ma prawo przetrwać?... no właśnie... musicie sami się przekonać.
  Agnieszka Lingas- Łoniewska ukazała niebanalną historię przez którą łzy same mi się cisnęły do oczu. Pamiętam, że ostatnio tak się czułam czytając również jej książkę "Brudny świat".
  Wspaniale wykreowała bohaterów. Zarówno Aleks jak i Amelia są doskonale dopracowani. Poza tym przedstawiła nam świat skinhead'ów począwszy od dokładnego ubioru mężczyzn i kobiet, poprzez fryzurę kobiet (bo wiemy, że mężczyźni są łysi) dochodząc do poglądów i mentalności. Musiało ją to dużo kosztować, ale wypracowała świetny efekt. Dodatkowo na końcu książki dodana jest ankieta przeprowadzona wśród tej subkultury, co daje nam potwierdzenie, że autorka wzięła sobie do serca wszystko czego się dowiedziała. Jeśli chcecie przeżyć emocjonalny rollercoaster to musicie sięgnąć po tą pozycję. Ja na pewno nie raz jeszcze do niej wrócę.

  OdpowiedzUsuń
 44. Lubię na fb jako: CZYTAM BO ŻYJĘ
  Baner: https://www.facebook.com/CzytamBoZyje
  Wybieram książkę: 29
  Odpowiedź na pytanie konkursowe:
  Ostatnio zafascynowała mnie książka Lauren Oliver: "7 razy dziś". Nastoletnia bohaterka Sam ginie w wypadku, ale nagle budzi się i siedem razy przeżywa ten sam dzień- piątek 12 lutego czyli Dzień Kupidyna. Wbrew pozorom ta książka nie jest skierowana tylko dla nastolatków. Pozwala uświadomić sobie błędy jakie popełniamy w życiu. Nieczęsto ktoś mówi: "gdybym mógł/mogła cofnąć czas", no właśnie a co wtedy... Sam nie od razu rozumie, że to co wyprawiała w życiu nie było dobre. Dopiero przeżywając "ten" dzień kolejny raz widzi świat w innych barwach niż do tej pory. Jest kilka negatywnych opinii o tej książce, ale mi się bardzo podobała. Może sama chciałabym powtórnie przeżyć jakiś dzień, w którym podjęłam niefortunną decyzję.

  OdpowiedzUsuń
 45. Obserwuję jako: Natalia Z
  Udostępnienie tutaj: http://natalax3recenzje.blogspot.com/p/blog-page_10.html
  Wybieram książkę: "Co jeśli"
  Odpowiedź na pytanie:
  Czytając w ostatnim czasie książkę "Rywalki", ciągle powtarzałam sobie "czemu nie przeczytałam tego wcześniej". Książkę na początku widziałam jedynie w rękach nastolatek. Słodka okładka i baśniowy opis, takie robi wrażenie. Na szczęście sie pomyliłam! Niesamowicie spodobała mi się historia którą opisała autorka. Dzięki niej ja sama, czułam się jak księżniczka. Jest to pozycja realistyczna i wciągająca. Byłam zdziwiona jak szybko ją pochłaniałam. Na pewno szybko sięgnę po jej kontynuacje!

  OdpowiedzUsuń
 46. A bardzo chętnie wezmę udział może mi się poszczęści :)

  Obserwuję ( i Lubię na fb) jako: Little Black
  Baner: littleblack1.blogspot.com
  Wybieram książkę: "Co, jeśli..."
  Odpowiedź na pytanie konkursowe: Pytanie jest dla mnie banalnie proste, bo ostatnio przeczytałam książkę, przez którą nie mogę spać ani myśleć :)
  ,,Imperium Ognia" - Sabaa Tahir to książka, której nie mogłam odłożyć ani na chwilę! Genialny pomysł, jeszcze lepsze wykonanie. Jestem nią oszołomiona, wciągneła mnie od pierwszej strony. Tahir stworzyła niesamowity i okrutny świat, który przeraża, ale dołożyła do tego tak wspaniałych bohaterów, że nie sposób o niej zapomnieć. Genialna, wciągająca, emocjonująca. Doskonała.

  OdpowiedzUsuń
 47. Bardzo chętnie wezmę udział w konkursie :)
  Obserwuję jako (i lubię fb) jako: Dziewczyna z książkami
  Baner: http://zagoramiksiazek.blogspot.com/p/konkursy.html
  Wybrana przeze mnie, upragniona książka to: „Kochając pana Danielsa”
  Niekiedy trzymając w dłoniach książkę wiemy już, ze zatracimy się w niej bez reszty, że będzie to historia jedna na milion a nawet dwa, że zwyczajnie ją pokochamy miłością nadzwyczajną. Mi przed lekturą „Cienia wiatru” towarzyszyło właśnie to uczucie. Czułam w moim czytelniczym sercu, że pokocham tę książkę… i tak właśnie się stało. W tej książce nie ma po prostu słów. Są pięknie namalowane za ich pomocą zdania, obrazy, cytaty, które na długo pozostają w głowie czytelnika.
  Jestem pod wrażeniem każdego elementu w niej zawartego, rozpoczynając od pomysłu, przechodząc przez postacie kończąc na wielowymiarowości historii oraz skarbnicy pięknych cytatów. Trzymając ją w dłoniach, wiem, że nie trzymam jedynie papierowej rzeczy, trzymam nadzwyczajną historię o piękne, zagadkowej i niekiedy szokującej historii. Trzymam w dłoni życie Daniela. A o to w czytaniu chodzi.
  Ona jest...
  Po prostu piękna.
  Po prostu niezwykła.
  Na takie książki po prostu się czeka.

  Pozdrawiam serdecznie c;

  OdpowiedzUsuń
 48. Zgłaszam się :)
  Obserwuję jako Fluorium
  Informację o konkursie udostępniam http://swiatyzakletewpapierze.blogspot.com/p/konkursy.html
  Wybieram książkę "29
  TANIE KONKURSOWE
  Jaka książka przeczytana ostatnio obłędnie Ci się podobała?
  Tak, żeby obłędnie to może nie ale seria Szeptem zrobiła na mnie wrażenie. Niby seria jak każda z paranormal romans. Jest zwykła dziewczyna i jest chłopak anioł ale autorka tak ich przestawiła, że stali się bardzo zabawną i bystrą parą. A sytuacje, w których są realistyczne i często zaskakujące. Polecam ją :)

  OdpowiedzUsuń
 49. Obserwuję jako: Agnieszka K.
  Baner: link udostępniam na blogu w prawej kolumnie: http://nieterazwlasnieczytam.blogspot.com/
  Wybieram książkę: "29"
  Odpowiedź na pytanie konkursowe: Jaka książka przeczytana ostatnio obłędnie Ci się podobała?
  Książka Katarzyny Mlek "Zapomnij patrząc na słońce" stała się dla mnie powieścią, która zaburzyła mój spokój, poruszyła, wstrząsnęła, zasmuciła i mocno zapadła w pamięć bowiem w bardzo oryginalny i niesztampowy sposób ukazała problem, z którym zmaga się współczesne społeczeństwo, ukazała patologię, która od wieków szerzy się dookoła nas, odwieczną walkę dobra ze złem oraz konsekwencje złych metod wychowawczych, które mają wpływ na dalsze życie. Według mnie Autorka, wykazała się nieograniczoną wyobraźnią i odwagą, ukazując dramaty i trudy patologicznej rodziny, robiąc to w bardzo szczególny, chwilami metafizyczny sposób kreując tajemniczą i złowrogą postać Kruka. Kruk nadal w mojej głowie, mimo iż minęło już trochę czasu od lektury tej książki.
  Pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
 50. Obserwuję jako: Charlotte Andell
  Baner: ( zakładka konkursy) http://my-life-in-bookland.blogspot.com/
  Wybieram książkę: "Co, jeśli"
  Odpowiedź na pytanie konkursowe:
  Ostatnią książką, która obłędnie mi się podobała jest zdecydowanie "Dziedzictwo Ognia" Sary J.Maas. Nie mogę przestać się zachwycać nad tym, jak autorka poprowadziła akcję. Wszystko zostało świetnie dopracowane i już nie mogę doczekać się kolejnej części <3
  Pozdrawiam i życzę wszystkim powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 51. Obserwuję jako: Natalia Kędzierska
  Baner: https://plus.google.com/103557810295323158277/posts/8DsiMi5AUJH
  Wybieram: "Kochając pana Danielsa"
  Odp.:
  Ostatnio przeczytałam całą serie Rywalki i Dary Aniołą <33 Przepiękne historie idealne na jesienne wieczory przy kominku z kubkiem ciepłej herbaty :D Polecam!
  e-mail: amorek333559@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 52. Obserwuję jako: Olu sia
  Baner: alex771.blogspot.com
  Wybieram: Co, jeśli
  Odpowiedź: Ostatnio przeczytałam "Percy Jackson i bogowie olimpijscy" Ricka Riordana. Ta książka obłędnie mi się spodobała, ponieważ posiada wiele pozytywnych aspektów. Przede wszystkim spodobał mi się jej niepowtarzalny humor, czytając ją co chwilę wybuchałam śmiechem. Książka ta jest świetnym połączeniem dzisiejszego świata i elementów mitologii greckiej. Autor wykazał się ogromną wyobraźnią! Bogowie olimpijscy we współczesnym świecie! Serdecznie polecam tą książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 53. Zgłaszam się :)
  Obserwuję jako Melisa Anonim
  Lubię na Fb jako Małgorzata Bula
  Baner: https://plus.google.com/112707786100925035622/posts/D8hEGQy5Qaa
  Wybieram książkę: Trzynaście powodów
  Odpowiedź na pytanie konkursowe: Taką książką jest dla mnie "Mroczny zakątek" Gillian Flynn,a to link do mojej recenzji: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/230989/mroczny-zakatek/opinia/21292043#opinia21292043

  OdpowiedzUsuń
 54. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 55. Lubię na fb jako: Izunia Raszka

  Baner: na facebooku u Izunia Raszka (https://www.facebook.com/katarzyna.lis.3551)

  Wybieram książkę: "Złączeni"

  Odpowiedź na pytanie konkursowe:
  Jaka książka przeczytana ostatnio obłędnie mi się podobała?
  Była nią "Po prostu bądź" pani Magdaleny Witkiewicz. Historia w niej opisana wciągnęła mnie bez reszty. Przeczytałam ją w jeden wieczór, praktycznie bez przerw. Oczywiście bez paczki chusteczek się nie obyło. Autorka wzbudziła we mnie kalejdoskop uczuć, zaczynając od ciekawości, poprzez radość, nadzieję, na smutku, złości na los i rozczarowaniu kolejami losu kończąc. Wspaniale też przedstawiła świat i otoczenie, w którym żyją bohaterowie oraz nich samych. Sprawiła, że czułam się, jakbym tam była razem z nimi. Zakończenie pozostawiło wielki niedosyt. Uwielbiam takie życiowe historie. Tą powieścią pani Magdalena zdobyła moje serce już do końca.

  OdpowiedzUsuń
 56. Lubię na fb jako: Wiktoria Szpunar
  Baner: (link lub informacja o miejscu udostępnienia): reallylovediy.blogpot.com - na dole paska bocznego
  Wybieram książkę: Kochając Pana Danielsa
  Odpowiedź na pytanie konkursowe:
  Ostatnio wzięłam się za lekturę książki "Ten jeden dzień", do której właściwie przyciągnęło mnie nazwisko autorki, mianowicie Gayle Forman. Muszę stwierdzić, że wywołała mnóstwo emocji - chwilami niepewność,na pewno śmiech, a nawet łzy. Baaardzo podobał mi się pomysł na fabułę: trochę Szekspira, idealnie wykreowanie postaci, a szczególnie główna bohaterka, w której odnalazłam trochę siebie... No i oczywiście Willem, który był czarujący! Serdecznie ją wszystkim polecam!

  OdpowiedzUsuń
 57. Zgłaszam się!
  Obserwuje jako Karolina M.
  udostępniam i lubie na facebook :https://www.facebook.com/karolina.morka.52
  Wybieram książkę:Nieznajomy mąż.
  Odpowiedz na pytanie:
  Bardzo długo się zastanawiam nad odpowiedzią,..bo książek, które ostatnio mi się podobały było dużo natomiast dodając słowo obłędnie już nie. Z tym słowem kojarzy mi się jedna książka mianowicie Dotyk Ciemności C.J.Roberts. Czytając ją przychodziło mi do głowy jedno zdanie: to jakiś OBŁĘD!!!. Podchodziłam trochę sceptycznie, pomyślałam kolejny romans z dozą erotyki...jakżesz się myliłam.Zaczęłam czyta i całkowicie wpadłam...wpadłam w na prawdę mroczną i przepełnioną niesamowitym cierpieniem historię. Ta książka wywołał we mnie burzę emocjonalną, popadałam ze skrajności w skrajność. Nienawidziłam głównego bohatera, żeby potem poczuć do niego nić sympatii i zrozumienia. Pierwszy raz nie chciałam się znaleźć na miejscu głównej bohaterki.Moje współczucie było aż namacalne. Pochłoneła mnie ta książka na całego, cierpiałam na porządnego kaca książkowego. Dobrze, że już niedługo wychodzi druga część, która podobno jest lepsza niż pierwsza.Chociaż ja sama nie wiem co autorka wymyśli, żeby jakoś posklejać to wszystko co wydarzyło się w pierwszej części. Po zakończeniu pierwszego tomu, po tym co przeszli główni bohaterowie, po tych wszystkich przejściach ja nie widzę szans na happy end...chociaż zawsze jest iskierka nadziei dlatego czekam do premiery Zapachu Ciemności.

  OdpowiedzUsuń
 58. Obserwuję jako Magdalena W.
  Lubię na fb jako: Magda Walko
  Baner: https://www.facebook.com/magdalena.walko/posts/907192382681277
  Wybieram książkę: "Złączeni"
  Odpowiedź na pytanie konkursowe:
  Zdecydowanie "Pęknięte odbicie" Dawn Barker. Tak bardzo wzruszającej i niezwykłej historii choroby psychicznej dawno nie czytałam. Czytając ją przeżywałam wiele emocji. Po lekturze tej książki nasuwa się wiele pytań i właśnie takie pozycje lubię, które dają do myślenia i po przeczytaniu których zachowuję dla siebie jakąś wiedzę z doświadczenia bohatera. Serdecznie polecam!  OdpowiedzUsuń
 59. Obserwuję ( i Lubię na fb) jako: Magdalena Sz L
  Baner: https://www.facebook.com/magdalena.sz.12/posts/717450135022291?pnref=story
  Wybieram książkę: Kochając Pana Danielsa
  Odpowiedź na pytanie konkursowe: ostatnio bardzo bardzo spodobała mi się książka "Klejnot" Amy Ewing, dlaczego bo ja nie bardzo lubię takie młodzieżowe książki ( już nie lubię bo kiedyś to bardzo :) i do tego z elementami fantastyki a tymczasem ta książka zaskoczyła mnie tym że tak bardzo mi się spodobała, tak bardzo wciągnęła mnie do swego świata , że wręcz krzyczałam gdy się skończyła bo koniecznie chce wiedzieć co dalej. Zaskoczyło to mnie sama i z niecierpliwością iż czekam na kontynuację, aż tak się zżyłam z bohaterami. Autentycznie wzruszałam się przy tej książce. Bardzo przyjemna lektura

  OdpowiedzUsuń
 60. Witaj! :)
  - Obserwuję jako: Anna i Elżbieta Krzyczkowskie
  - Lubię jako: Anka Krzyczkowska
  - Udostępniam publicznie, https://www.facebook.com/anka.anka.5283/posts/1691189291094063?pnref=story
  - Wybieram: "Słowa pamięci" (choć wybór był cholernie trudny bo i 'kura' i 'złączeni' i 'nieznajomy mąż' mnie kusiły)

  Moja odpowiedź:
  DZIEWCZYNA Z PORCELANY!
  Jesienno-zimowa choroba rozprzestrzenia się bardzo szybko. Nie słychać jednak kaszlu i pociągania nosa, a przewracanie kartek. Mówi się, że to dołujący moment w roku, co by się zgadzało, bo westchnięcia również słychać, ale cholera nie do końca, bo nagle cichy pokój wypełnia się śmiechem. Żartu nie było, a chichot jest. Poprzedzony odgłosem szeleszczenia stron. Książkowa choroba jest bardzo zaraźliwa. Jeśli człowiek chce się ustrzec przed nią (tylko pytanie po co? Toż to idiotą trzeba być) to zdecydowanie powinien się trzymać z dala od Pani Agnieszki Olejnik. Ta kobieta na świat wydała chyba najbardziej zjadliwego wirusa 2015 roku... "Dziewczyna z porcelany" to właśnie on. Nie jakieś tam H5N1 czy inne herpes simplex virusy. Ja jestem zarażona. Może i jestem masochistką, ale cieszą mnie powikłania tej choroby. To co wirus wywołał w moim organizmie z całą pewnością nie przypomina powiększonej śledziony po mononukleozie czy znaków po rozdrapanej ospie. Po jednej nocy z "Dziewczyną z porcelany" (nad czym ubolewam, bo wolałabym mieć ją dłużej ale... czas przy niej zbyt szybko leci. Wróć. Ona po prostu zbyt szybko "ucieka") czuję się jakaś lepsza, szczęśliwsza i mądrzejsza (o! Jest się więc z czego cieszyć).
  W skrócie: pokręcony świat Michała ocierający się o pisma dla dużych panów i harlekiny, który zmienia się gdy podrywacz musi zostać ojcem dla... swojego braciszka. Miłosne eskapady wyrażane poprzez znaczenie terenu (kobiecego terenu) zaprowadziły go do kobiety, która była dość przeciwna jego pustemu ideałowi. Stojąc pod życiową ścianą dostrzegł Joannę - bezpłodną kobietę po rozwodzie, która była w zasadzie matką Jego braciszka. Znów słychać huk przeplatany ze śpiewem ptaków i anielskimi głosikami. Mamy kolejny punkt zwrotny. Zaczyna się paradoks - coś obrzydliwie pięknego i cudownie okropnego. Samo życie..
  Droga od pierwszej strony do 315 jest niesamowicie krótka. Ciekawa, ekscytująca, wyłożona życiowymi prawdami, utwardzona emocjami, porośnięta cierpieniem i pięknem, ale krótka...

  OdpowiedzUsuń
 61. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 62. Obserwuję jako: Nadia
  Baner: http://malinowyskarbiec.blogspot.com/
  Wybieram książkę: Złączeni
  Odpowiedź na pytanie konkursowe: Metro 2033
  Wspaniała książka od której trudno było mi się oderwać. Jak najbardziej polecam każdemu bo warto. Zakończenie jest dość intrygujące i zachęca do sięgnięcia po kolejną część.

  OdpowiedzUsuń
 63. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 64. Zgłaszam się :)
  Obserwuję jako Mylene 17
  Lubię na Fb jako Dorota Bula
  Baner:https://plus.google.com/111015781990396573283/posts/VgeonuL6Wq8
  Wybieram książkę: Trzynaście powodów
  Odpowiedź na pytanie konkursowe: Taką książką jest dla mnie "Na ratunek" Sophie Hannah. Urzekło mnie w niej wszystko,poczynając od okładki. Kupiłam ją przypadkiem,a przeczytałam jednym tchem :)

  OdpowiedzUsuń
 65. Zgłaszam się! :)
  Obserwuję jako: Limonette
  Banner: http://limobooks.blogspot.com/p/wasze-blogi.html
  Wybieram książkę: "Kochając pana Danielsa"
  Odpowiedź:

  Pierwsze, najpiękniejsze wspomnienia rodzą się w dzieciństwie. Rodzą i zachowują w pamięci najdłużej. Zabawy w Indian połączone z budowaniem namiotów z prześcieradeł. Małe kotki, które przychodziły do ogródka, aby wygrzewać się w słońcu, na kamieniach. I w końcu, mała dziewczynka okryta kołderką w w różowe obłoczki, wysłuchująca z wypiekami na twarzy baśni Perraulta i Andersena, które wcześniej jej mama poznawała od swoich rodziców. Kopciuszek, Czerwony kapturek, Wróżki, Calineczka, Słowik czy Księżniczka na ziarnku grochu. Każda z tych niezwykłych opowieści niosła za sobą wiele przeżyć, ale i wartości. Bawiła, uczyła i kształtowała wyobraźnię małego człowieka.
  Tydzień temu miałam okazję powrócić do tamtych chwil, do tamtych wieczorów, tamtych baśni. A to wszystko za sprawą powieści Zoe Mariott pt."Królestwo łabędzi", opowiadającej historię młodej dziewczyny, księżniczki Aleksandry. Po śmierci jej matki, miejsce kobiety zajmuje znaleziona w lesie, tajemnicza Zella, która bez problemu owija sobie cały dwór, a przede wszystkim króla, wokół palca. Gdy Aleksandra wraz z trzema braćmi starają się pokrzyżować plany przyszłej żonie ojca, nie przewidują konsekwencji swoich czynów. Zella, chcąc raz na zawsze pozbyć się jedynych przeciwników, stojących jej na drodze do tronu, zamienia Dawida, Robina i Hugh w białe łabędzie, a Aleksandrę odsyła do jej ciotki, która zamieszkuje sąsiednie królestwo.
  Już po tym wstępie można się domyślić, iż inspiracją autorki była baśń "Dzikie łabędzie" Hansa Christiana Andersena. Co zatem ujęło mnie w powieści, skoro znałam fabułę i wiedziałam, czego się spodziewać?
  Wspomnienia. Tak, wspomnienia. Wszystkie chwile, które mogłam przypomnieć sobie, czytając o cierpieniu Aleksandry, tęsknocie za matką i braćmi, determinacji, z jaką podjęła się uplecenia tunik z pokrzyw dla swojego rodzeństwa, tylko, a może aż po to, aby do niej powrócili. Barwny styl pisania Zoe Mariott przywoływał mi na myśl obrazy, które kreowałam w swojej głowie podczas wsłuchiwania się w słowa mamy, czytającej mi na dobranoc bajki i opowiadania. Dzięki bohaterom takim jak główna bohaterka, jej bracia bądź przyjaciel dziewczyny, książę Gabriel, którzy bronili dobra za wszelką cenę, powróciły do mnie wszystkie wartości i nauki, jakie niosły ze sobą historie cenionych na całym świecie twórców dla dzieci. I w końcu, za sprawą szczęśliwego zakończenia, zdałam sobie sprawę, że mimo, iż moje życie nie jest już tak beztroskie jak kiedyś, to tak jak postaci z baśniowej powieści "Królestwo łabędzi", mam mnóstwo powodów do radości. I nie muszę ich poszukiwać. Wystarczy, że będę właściwie patrzeć. :)

  OdpowiedzUsuń
 66. ♦ Obserwuję jako: Koneko xD
  ♦ Baner: prawa kolumna na blogu recenzje-koneko.blogspot.com
  ♦ Wybieram książkę: Co, jeśli...
  ♦ Odpowiedź na pytanie konkursowe: Zdecydowanie była to książka Matthew Quicka „Prawie jak gwiazda rocka”. Jest to absolutnie, genialne, powalająco piękna książka. Przede wszystkim dlatego, że zamiast opowiadać o beznadziejnie zakochanych nastolatkach, autor przedstawił czytelnikom wzruszającą historię Amber, która zarażała innych swoim optymizmem i nadzieją, a później sama to straciła, aby następnie odzyskać. Jest o utracie i odnalezieniu większego sensu, wielkiej nadziei, która trzyma ludzi przy życiu. I o sile przyjaźni, wielkiej i bezgranicznej. Przez 3/4 książki dosłownie płakałam, a gdy już udało mi się przestać, czytałam kolejne zdanie i wszystko zaczynało się od nowa. Wypłakałam kilka paczek chusteczek, czasem też śmiejąc się przez łzy. Wspaniała, cudowna i obłędna.

  OdpowiedzUsuń
 67. Obserwuję jako: Ola K.
  Baner: http://nieuleczalnyksiazkoholizm.blogspot.com/p/konkursy_19.html
  Wybieram książkę: Złączeni
  Odpowiedź na pytanie konkursowe: Książką, która ostatnio podbiła moje serce była powieść Jodi Picoult, "To, co zostało". Na początku podchodziłam do niej sceptycznie, książki,w których Amerykanie opowiadają o wojnie budzą moje wątpliowści. Długo nie mogłam wejść w świat wykreowany przez autorkę,ale w pewnym momencie wsiąkłam zupełnie. "To, co zostało" to piękna opowieść o przebaczeniu, o bólu, o smutku i o nadziei. Wyciskacz łez, któremu nikt nikt nie jest w stanie się oprzeć. I zakończenie, którego nie sposób przewidzieć.

  OdpowiedzUsuń
 68. Obserwuję jako: Szalona Krewetka

  Baner: https://instagram.com/p/9i-nTLEj_t/?taken-by=szalona_krewetka oraz http://szalonakrewetka.blogspot.com/

  Wybieram książę: "Ostatnie dni królika"

  Odpowiedź na pytanie:Książką która w ostatnim czasie obłędnie mi się podobała są "Kwiaty na poddaszu" Virginii C. Andrews. Myślę, że każdy kto miał przyjemność spotkać się z twórczością tej autorki doskonale wie o czym mówię. W ramach wyjaśnienia mojego wyboru pozwolę sobie odwołać się do mojej recenzji owej książki. Muszę przyznać, że nigdy nie sięgnęłabym po tę książkę gdybym nie spotkała się z jej pochlebnymi opiniami w internecie. Uznałabym ją za kolejny twór literatury kobiecej który ma odwrócić uwagę od codziennych problemów. Tak bardzo się myliłam i tyle mogłam stracić..."Kwiaty na poddaszu" to historia dzieci przeklętych w dniu narodzin, przepełniona bólem i cierpieniem a zarazem miłością i nadzieją. Uważam że książka ta sprawdziłaby się idealnie jako lektura w przeciwieństwie do niektórych pozycji które zmuszeni jesteśmy czytać. Powieść mnie urzekła i wzruszyła, złamała mi serce ale również skłoniła do przemyśleń, a chyba o to tu chodzi, prawda?

  OdpowiedzUsuń
 69. Obserwuję jako: Lekturia
  •Baner: http://lekturia.blogspot.com/ (pasek boczny)
  •Wybieram książkę: "Ostatnie dni Królika"
  •Odpowiedź na pytanie konkursowe: Ostatnio przeczytana przeze mnie obłędna książka? Trylogia Diabelskich Maszyn Cassandry Clare, z którą miałam przyjemność zapoznać się we wrześniu. Może 1 tom nie jest tak dobry (co nie znaczy, że jest zły) jak następne dwa, ale "Mechaniczny książę" i "Mechaniczna księżniczka" to po prostu bajka. Za co kocham te książki? Nocni Łowcy. XIX wiek. Londyn. Świetna akcja i zaskakujące wzroty akcji. Jednak książka ma przede wszystkim wspaniałych bohaterów! Fantastyczny Will, cudowna Tessa i kochany Jem. Uwielbiam też za emocje, które towarzyszyły mi podczas czytania - wielokrotnie śmiałam się, byłam przerażona co wydarzy się z bohaterami i płakałam (a ja rzadko płaczę przy książkach). Trylogia ma doskonały wątek romantyczny - pierwszy raz pokochałam cały trójkąt miłosny (a trójkąty zawsze mnie irytują). Po DM obiecałam sobie, że przeczytam wszystkie książki Cassandy Clare związane z Nocnymi Łowcami (mimo, że moje pierwsze spotkanie z tą panią w "Mieście Kości" było średnio udane). Ta seria z pewnością należy do moich ulubionych. Na tym zakończę, bo przeczytawszy ten komentarz moja opinia wydaje mi się zbyt przesłodzona, chaotyczna i napisana zbyt kolokwialnym językiem (ale co ja poradzę, że naprawdę tak myślę? To w 100% prawda :) )

  OdpowiedzUsuń
 70. Obserwuję / Lubię na fb jako: Edyta Chmura
  Baner: https://www.facebook.com/edyta.chmura.12/posts/416945151837028
  Wybieram książkę: "Słowa pamięci"
  Odpowiedź na pytanie konkursowe:
  Z ostatnio przeczytanych książek obłędnie podobała mi się "Kochając pana Danielsa". Z miłością różnie bywa, ta romantyczna, zmuszająca do pokonania różnych przeszkód, wzruszająco odmalowana na kartach powieści, przyciąga szczególnie. Tutaj bohaterowie pasują do siebie tak idealnie, ich porozumienie za pomocą słów Szekspira, komunikowanie się jednym spojrzeniem, przeżyte cierpienia, sprawiają, że kibicowałam im od samego początku, zdając sobie sprawę z zakazanego aspektu tej znajomości. W tej niesprawiedliwości, wynikającej z ogólnie przyjętych zasad społecznych, jest tak dużo smutku, bezsilności. Emocje po prostu kipią na każdej stronie, nie sposób im nie ulec i mknąć do końca, a potem długo rozpamiętywać opisaną historię. Jest to wyjątkowa książka, wiarygodna, życiowa, niebanalna i piękna!

  OdpowiedzUsuń
 71. Obserwuję (ewentualnie: Lubię na fb) jako: Randaksela (FB jako Pudełko w piwnicy)
  Baner: Zorza poranna
  Wybieram książkę: "Trzynaście powodów"
  Odpowiedź na pytanie konkursowe: Ostatnia książka, która obłędnie mi się spodobała to: "Diabeł. Autobiografia" Autorki Tosca Lee. Niesamowita historia, która uświadomiła mi miłość Boga, nienawiść diabła do ludzi. Pokazała wybaczenie jakie człowiek otrzymał, oraz to jak bardzo diabeł nie może tego znieść, a diabeł może kryć się pod każdą postacią, jak i Bóg. Jest to niezwykła historia świata opowiedziana z perspektywy diabła. Diabła, który przyszedł do kawiarni i polecił redaktorowi spisać jego historię, mając w tym swój ukryty cel.

  OdpowiedzUsuń

 72. Obserwuję jako: Emila Kejna
  Baner: na fb:https://www.facebook.com/emila.kejna/posts/1047125295309327
  Wybieram książkę:"Tak dobrze mnie znasz"
  Odpowiedź na pytanie konkursowe:Zafascynowała mnie zdecydowanie Niepewność Lisy gardner bo poza znakomitym watkiem kryminalnym znakomicie odnajdziemy znakomicie przedstawiony rozpad rodziny, emocje rozpoacz i przeżycia głownych bohaterów.

  OdpowiedzUsuń

 73. Obserwuję jako: BJNails i na fb:Barbara Jabłońska
  Baner: https://www.facebook.com/profile.php?id=100001274088818
  Wybieram książkę:"Trzynaście powodów"
  Odpowiedź na pytanie konkursowe: Jaka książka przeczytana ostatnio obłędnie Ci się podobała? To proste, co prawda nie jest to książka, którą czytałam niedawno, ale to właśnie ona zmieniła moje podejście do czytania. "Mały Książę" książka Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, którą teraz już chyba każdy zna. Książka ta trafiła do mnie przez starsza siostrę, która dostała ją w prezencie urodzinowym. Słowa siostry do mnie pamiętam jak dziś: "Masz - przeczytaj - może coś zrozumiesz - ja Cię kocham, ale Ty młoda i głupia jesteś i nie doceniasz tego co masz." Te słowa jak zawsze odebrałam: A pogadała se jak zawsze! Ale patrzę na okładkę, bajka dla dzieci a ona jaki teks do mnie? Eeee tam kilka stron przeczytam udowodnię jej że nie jestem mała i głupia. Ale po przeczytaniu kilku pierwszych stron nie wiedziałam o czym jest książka - była skomplikowana dla mnie... Walczyłam dzielnie, czytałam a ona ino głupio się pytała czy skończyłam przecież to ma kilka stron ileż można to czytać....? Ja jej mówiła: CZYTAM!. Po miesiącu oddałam jej książkę i zapytałam czy ją sama zrozumiała. Powiedziała, że przecież to było proste. Na jej odpowiedź proste pokazałam jej moje notatki, moje zapytania i poprosiłam żeby mi wyjaśniła bo ja nie rozumiem. Miała rację, że jestem głupia. A miałam wtedy może z 8 lat, ona 18. Przez najbliższy tydzień siedziałyśmy razem nam moimi zapytaniami. Książka okazała się idealnym łącznikiem między małą głupią siostrą a starszą wszechwiedzącą. Zmieniło to nie tylko moje jak i jej podejście, ale też moje nastawienie do książek :) Teraz polecamy sobie książki na wzajem.

  OdpowiedzUsuń
 74. Obserwuję jako: Pani Lecter i luvię jako Agata Nalbo****
  Baner: http://skazani-na-ksiazki.blogspot.com/
  Wybieram książkę: 13 powodów
  Odpowiedź na pytanie konkursowe:
  ''Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet'' - Stieg Larsson
  Dlaczego? Może dlatego, że w końcu dowiedziałam się... dlaczego.
  Więcej tej książce nie trzeba.

  OdpowiedzUsuń
 75. Obserwuję ze swojego bloga
  Banerek tutaj: http://atramentowomi.blogspot.com/p/konkursowo.html
  Wybieram książkę: „Rosół z kury domowej”
  Odpowiedź: Była to książka „Znów nadejdzie świt” Anny J. Szepielak, bowiem znalazłam wszystko to, co lubię, zwłaszcza stylizację językową i opis zwykłego życia ludzi sprzed ponad 100 lat z ich radościami i smutkami.

  OdpowiedzUsuń
 76. Obserwuję jako: Abbadona
  Baner: https://plus.google.com/100401122687815042170/posts/DjxnopmMSBH
  Wybieram książkę: "Rosół z kury domowej"
  Odpowiedź na pytanie konkursowe:
  "Nowy wspaniały świat" Aldousa Huxleya. Niesamowicie wciągająca, a jednocześnie wręcz prowokująca do długich rozmyślań. Chociażby o tym, co tak naprawdę tworzy ludzi, otaczający ich świat albo czy nasz świat może się zbliżyć do tej wizji i wiele, wiele innych.

  Pozdrawiam
  Abbadona

  OdpowiedzUsuń
 77. Obserwuję jako Oblicza Rozy
  Baner: https://www.facebook.com/katarzyna.rozalska.58/posts/1726004220962797
  Wybieram książkę: "Ostatnie dni Królika"
  Odpowiedź na pytanie konkursowe:
  "Wielkie kłamstewka" Liane Moriarty całkowicie mnie wciągnęły. Super mamy, renomowana szkoła, wszystko takie piękne z zewnątrz, a ile oszustwa i tajemnic krążyło wokół tego idealnego obrazka! Świetny pomysł z umieszczeniem krótkich komentarzy osób zeznających w sprawie czyjejś śmierci. Stopniowo autorka ujawniała kolejne sekrety, ale wciąż chodziło mi po głowie, kto tu zginął, kto zabił, w jakich okolicznościach? Do tego obraz dziecięcego środowiska, które nie zawsze jest takie czyste i niewinne. Dzieci muszą zmagać się z poważnymi problemami w szkole, takimi jak zastraszanie, przemoc. Nawet te najmłodsze podlegają presji otoczenia i jak je obronić, sprawić, aby były silne i zaradne? Dużo pytań rodzi się w głowie po przeczytaniu tej książki. Piękny język, wciągajaca fabuła, różnorodni bohaterowie...bardzo mi się podobało :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 78. Obserwuję jako: Ewelina Wiśniewska
  Lubię fb jako: Ewelina Anna Chojnacka
  Wybieram: Kochając Pana Danielsa
  Baner
  Www.Facebook.com/kruczek87 i Google

  Odp. Była to pierwsza część Rywalek - selekcja

  Początkowo uważałam, że książka rywalki to miłosna historyjka jakich wielema rynku. Że tak naprawdę historia księżniczek jest już przereklamowana. Że pewnie będzie to historia przypominająca program MTV o nieszczęśliwym facecie, szukającym z mamusią żony idealnej.
  Jednak przekonałam się, że rywalki to rozrywka pisana przez wielka "R". Kiedy ją przeczytałam to aż mi szczęka opadła z wrażenia.
  Kocham Rywalki, za ich niepowtarzalność. Autorka stworzyła dzieło, które pochłania emocje jak gąbka. Jestem pod wrażeniem.
  Ps. Od tego czasu jestem wielką fanka serii Rywalek.

  OdpowiedzUsuń
 79. Obserwuję jako: Klaudia Malik
  Wybieram: "Ostatnie dni królika"
  Baner: http://booksbyshadow.blogspot.com/p/konkursy.html
  Odpowiedź na pytanie konkursowe:
  Książka, która obłędnie mi się spodobała? Ostatnio miałam okazję przeczytać jeden z kryminałów Agathy Christie „A.B.C”, który zrobił na mnie ogromne wrażenie. Wciągająca fabuła, nieprzewidziane zwroty akcji, niepowtarzalny pomysł – to wszystko składa się na genialny kryminał. Dodatkowo bardzo ciekawy główny wątek, morderca, który zabija w kolejności alfabetycznej, jeszcze z czymś takim się nie spotkałam :) Autorka od początku skłaniała nas do podejrzewania jednej osoby, a tu nagle niespodzianka i zaskakujące zaskoczenie. Właśnie to cenię sobie w kryminałach - końcówki, które zmieniają wszystkie nasze podejrzenia. Książki Pani Christie napisane są niezwykle oryginalnie, a jej niespotykany język czynią je jeszcze lepszymi. Z pewnością nie jest to moja ostatnia książka tej autorki!

  OdpowiedzUsuń
 80. Obserwuję jako: Gracenta
  Baner: https://plus.google.com/113667139964734806784/posts
  Wybieram książkę: Co, jeśli...
  Odpowiedź na pytanie konkursowe:
  Najlepszą książką, którą ostatnio czytałam byli „Wierni wrogowie” Olgi Gromyko. Autorka ma świetne poczucie humoru i potrafi zaciekawić czytelnika od pierwszych stron. Jest uszczypliwie, wrednie i z lekką nutą smutku. Idealne połączenie. Książkę czytałam już wiele razy i za każdym podejściem jestem nią zachwycona.

  OdpowiedzUsuń
 81. Obserwuję jako: Monika Łaznowska
  Lubię na FB jako: Monika Łaznowska
  Baner: https://www.facebook.com/monikalaznowska/posts/970976996292523?pnref=story
  Wybieram książkę: Trzynaście powodów
  Odpowiedź na pytanie konkursowe:
  Nie książka, a cała seria ostatnio mi się obłędnie spodobała, a mianowicie jest to seria "Szeptem". Książki po prostu wciągnęły mnie jak narkotyk, nie mogłam oderwać się od czytania dopóki nie skończyłam całości (na szczęście były jeszcze wakacje więc nie musiałam wcześnie wstawać i nie miałam zbyt wielu obowiązków :D), a każdy rozdział zaskakiwał jeszcze bardziej nieprzewidzianymi zwrotami akcji.
  Seria opowiada o wspaniałej i wielkiej miłości osób, które należą do dwóch nienawidzących się ras i żeby być razem muszą pokonać wiele przeciwności na swojej drodze. Są to w tym momencie moje najukochańsze książki i na pewno jeszcze nie raz po nie sięgnę, bo naprawdę warto :)
  A na koniec mój ulubiony cytat, a zarazem jedno z najpiękniejszych wyznań miłośnych jakie czytałam:
  „Zrobiłbym dla ciebie wszystko, nawet gdybym miał sprzeciwić się własnej naturze. Dla ciebie wyrzekłbym się wszystkiego, co posiadam, nawet duszy. Jeżeli to nie jest miłość, nie umiem zaofiarować ci niczego więcej.”

  OdpowiedzUsuń
 82. Obserwuję jako: Natalia GGG
  Baner: https://plus.google.com/u/0/117573123462688632277/posts
  Wybieram książke: 29
  Odpowiedź na pytanie konkursowe: Książka, która obłędnie mi się spodobała? Ostatnio skończyłam książkę, która idealnie odpowiada na to pytanie. Ma tytuł: "Gildia Magów" Trudi Canavan. Autorka po prostu mnie zaczarowała. Bardzo spodobała mi się główna bohaterka. Udawała twardą, choć naprawdę dbała i troszczyła się o o swoich bliskich bardziej niż o siebie. Książkę czyta się bardzo szybko, chociaż należy do tych ponad 500 stronnicowych książek. Na pewno jeszcze nie raz ją przyczytam

  OdpowiedzUsuń
 83. Obserwuję (ewentualnie: Lubię na fb) jako: Grażyna Wróbel
  Baner: udostępnione na moim fb ;)
  Wybieram książkę: "Kochając Pana Danielsa"
  Odpowiedź na pytanie konkursowe:

  Książka, która obłędnie mi się ostatnio spodobała to "Maybe Someday" Colleen Hoover. Jej książki zawsze wywołują u mnie lawinę emocji i skrajnych wrażeń. Po przecztaniu tej książki, człowiek z całą pewnością staje się wrażliwszy na otaczający go świat i kruchość życia ludzkiego.

  OdpowiedzUsuń
 84. Obserwuję jako : Jessica, lubię na FB jako Jessica Rosenbaum
  Baner: https://plus.google.com/u/0/117333485936471498662/posts
  Wybieram książkę: "Trzynaście powodów"
  Odpowiedź na pytanie:
  Jest wiele książek,które obłędnie mi się spodobały i naprawdę trudno wybrać tylko jedną.Gdybym jednak miała się zdecydować,wybrałabym trylogię "Dotyk Julii" Tahereh Mafi. W tej historii podoba mi się dosłownie wszystko,począwszy na pomysłowej fabule,poprzez rozwijającą się akcję,a kończąc na świetnie wykreowanych postaciach.Każdy bohater coś wnosi do tej niesamowitej historii,a także jest bardzo wyrazisty i prawdziwy.Sam pomysł na trylogię jest bardzo kreatywny.Tytułowy dotyk głównej bohaterki-Julii-zabija,przez co dziewczyna jest zamknięta w szpitalu psychiatrycznym,nie wiedząc już nawet jak wygląda świat,który ma zostać stworzony na nowo.Praktycznie przez cały czas coś się dzieje,a książka wciąga do tego stopnia,iż nie da się jej tak po prostu odłożyć.To jedna z tych powieści,dla których zarywa się nocki.A nawet wtedy,gdy już skończymy,nie jesteśmy w stanie się otrząsnąć i czujemy taki niedosyt,iż jesteśmy niemal zmuszeni sięgnąć po kolejne części.Jednak tym co najbardziej uwiodło mnie w książkach pani Mafi,to sposób w jaki opisywała emocje i uczucia głównej bohaterki.Nie pamiętam kiedy ostatnio byłam tak oczarowana opisami uczuć,pełnymi rozmaitych metafor i kreatywnych porównań.Przeżywałam wszystko z bohaterami,śmiałam się gdy oni się śmiali,płakałam gdy oni płakali.Tylko pozazdrościć talentu autorce,która w tak cudowny sposób potrafiła opisać uczucia towarzyszące Julii.Książka ta jest dopracowana,akcja okropnie wciągająca,a barwni bohaterowie tylko świetnie dopełniają tą oszałamiającą trylogię.Zdecydowanie sięgnę po nią jeszcze nie raz i z całego serca polecam ją wszystkim :)

  OdpowiedzUsuń
 85. Lubie na fb jako: Paulina Rydz
  Baner: https://plus.google.com/104530748565817210320/posts/jB3mxtVj4aQ
  Wybieram książkę: Ostatnie dni Królika
  Odpowiedź na pytanie konkursowe: Obłędna książka, którą ostatnio czytałam to "Czerwona Królowa" :) Ale cciiiiiiicccchhhhhooooo szzzzzzzaaaaaaaaaa bo się wyda :P A ja się boje zemsty równie wspaniałych książeczek, które zawitały u mnie na półeczce ostatnimi czasy :) Wciągająca akcja, lekkie dialogi, brak "nadużyć" wątków miłosnych wszystko to sprawiło, że zaczytałam się całkowicie :) i pragnę więcej i więcej :) Polecam wszystkim Książkoholikom i nie tylko niezapomnianą podróż z "Czerwoną Królową" <3

  OdpowiedzUsuń
 86. Obserwuję (ewentualnie: Lubię na fb) jako: Redpanther
  Baner: on the other side of stars
  Wybieram książkę: 13 powodów
  Odpowiedź na pytanie konkursowe: Ostatnio... hm.. to by był "Mały książę" Wstyd się przyznać, że wcześniej tego nie czytałam, ale lepiej późno niż wcale :) Książka która uświadomiła mi jak to jest być dzieckiem i jak wiele miałam gdy byłam dzieckiem, jakim staje się dorosłym i czy zmierzam w dobrym kierunku.

  OdpowiedzUsuń
 87. A gdzie wyniki....? Dziś 12 - więc prawie tydzień już na nie czekamy ......

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoje odwiedziny. Będzie mi bardzo miło, jeżeli swoją obecność potwierdzisz pozostawionym komentarzem ;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...