piątek, 16 października 2015

"Zwierzaki rozrabiaki" Katarzyna ZychlaPouczająca książka o tym, że rozrabianie nie popłaca
Ale na szczęście tutaj wszystko dobrze się kończy!"Zwierzaki rozrabiaki" stanowią część serii "Bajki o zwierzętach" - naprawdę wartościowych, ciepłych i przyjemnych historyjek, idealnych do czytania przed snem i nie tylko.

W najnowszej książeczce Katarzyny Zychli, autorki popularnej serii o przygodach hipopotama Maksa, na najmłodszych czeka aż 14 opowieści o zwierzakach. W każdej z nich pojawiają się inni bohaterowie z zupełnie innymi przygodami.

Dziecko pozna tutaj wiele psotnych postaci, które psocą oczywiście - niechcący ;) Bohaterowie historyjek często z niewiedzy, ciekawości, nieuwagi lub zwykłej chęci udowodnienia czegoś innym, popełniają błędy, za które przychodzi im w konsekwencji gorzko zapłacić. Opowiadania nie są długie, a ich treść jest prosta i łatwa do zrozumienia. Oczywiście każda historyjka kończy się dobrze, a zwierzaki cało wychodzą z opresji, co pomaga dziecku zrozumieć, że nie każda zabawa  jest bezpieczna i że warto słuchać rodziców, bo nieposłuszeństwo nie popłaca. 

Książeczka jest kolorowa, czcionka duża i przejrzysta, a tekst przeplatają piękne bajkowe ilustracje autorstwa Kazimierza Wasilewskiego. Do tego każdy rozdział zdobią detale w innym kolorze, co z pewnością przykuje uwagę najmłodszych.

"Zwierzaki rozrabiaki" to bardzo pouczająca lektura, pełna ciekawych przygód i sympatycznych bohaterów, które broją i często nie słuchają rad swoich rodziców. Myślę więc, że będzie idealną książką i zarazem prezentem dla dzieci, którym od czasu do czasu zdarza się coś spsocić ;)


_____________________________________________________________________________
Katarzyna Zychla, Zwierzaki rozrabiaki, stron 104, Wydawnictwo Skrzat, 2015
Ilustracje: Kazimierz Wasilewski
Oprawa: twarda
Format: 165 x 240 mm

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Skrzat

1 komentarz:

  1. Ależ fajne książeczki dla dzieci wydają:) jakoś nie zwracałam uwagi na to, a tu, w tej dziedzinie skarby są:)
    Pozdrawiam! I zapraszam:)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoje odwiedziny. Będzie mi bardzo miło, jeżeli swoją obecność potwierdzisz pozostawionym komentarzem ;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...