poniedziałek, 2 listopada 2015

Chciejka #25 | LISTOPAD w zapowiedziach


Chciejka to mój w pełni subiektywny przegląd zapowiedzi nowego miesiąca. 

***Witam serdecznie w Chciejce listopadowej!

Przed Wami trochę odmieniona formuła postu: 
zapowiedzi ułożone zostały względem daty premiery - myślę, że tak będzie wygodniej i bardziej czytelnie ;)

Zapraszam do lektury! 


Wszystkie opisy oraz grafiki okładek pochodzą ze stron Wydawców.
Data premiery może ulec zmianie.- 4 listopad -
Zapach ciemności (Dotyk ciemności #2)
C.J. Roberts
Wydawnictwo Czwarta Strona

Jeżeli "Dotyk ciemnośc" Cię zaskoczył, to po lekturze "Zapachu ciemności" będziesz porażona. Jeszcze nigdy miłość i przemoc nie były tak blisko…
Oswobodzony z seksualnej niewoli przez pakistańskiego oficera, Caleb jest obciążony długiem, który można odkupić wyłącznie krwią. Droga będzie długa i pełna niepewności, lecz los Caleba i Livvie wkrótce się przesądzi. Czy Caleb wyrzeknie się ukochanej na rzecz zemsty? Jaka jest cena rozgrzeszenia?Dziewczyny, które zabiły Chloe
Alex Marwood
Wydawnictwo Albatros

Letni poranek 1986 roku. Dwie jedenastolatki spotykają się tego dnia po raz pierwszy w życiu. Wieczorem obie zostają oskarżone o morderstwo.
Ponad dwadzieścia lat później, dziennikarka Kirsty Lindsay pracuje nad reportażem na temat seryjnego mordercy, grasującego w nadmorskim kurorcie. W trakcie zbierania materiałów spotyka przypadkiem sprzątaczkę Amber Gordon. Kirsty i Amber spotykają się po raz pierwszy od tego strasznego dnia, który odmienił na zawsze ich losy. Są gotowe zrobić wszystko, by nie odkryto ich dawnej tożsamości, nie zrujnowano im życia; za wszelką cenę chcą chronić swoje rodziny. Jednak przeszłość postanawia się o nie upomnieć... Kobiety będą musiały zmierzyć się z dawnym koszmarem i dokonać  trudnych wyborów.


Królowa lodów z Orchard Street
Susan Jane Gilman
wydawnictwo Czarna Owca

W roku 1913 Malka Treynovsky, jeszcze jako dziecko ucieka z rodziną z Rosji do Nowego Jorku. Zaraz po przyjeździe ulega wypadkowi i zostaje porzucona na ulicy. Przygarnia ją włoska rodzina  sprzedawców lodów, od której uczy się fachu. Musi ciężko pracować i udaje jej się przetrwać tylko dzięki sprytowi i pomysłowości. Kiedy dorasta  zakochuje się w niepiśmiennym radykale Albercie - wsiadają razem do furgonetki z lodami i wyruszają w podróż po Ameryce. Powoli dziewczyna staje się Lillian Dunkle, nieugiętą bizneswoman stojąca na czele lodowej fortuny. Jej droga do wielkich pieniędzy i sławy jest nieodłącznie spleciona z dziejami Ameryki. Śledząc jej losy stajemy się świadkami prohibicji, drugiej wojny światowej czy czasów disco.


Sufrażystki
Lucy Ribchester
Wydawnictwo Marginesy

W roku 1912 Londyn pogrąża się w chaosie... Napięcie w organizacji sufrażystek sięga zenitu, jednak dla Frankie George, spłukanej dziennikarki z Fleet Street, najpoważniejszym problemem jest przetrwanie w brutalnej branży prasowej. Kiedy redakcja zleca jej przeprowadzenie wywiadu z cyrkową akrobatką Ebony Diamond, zafascynowana Frankie podąża w ślad za nią do sklepu z gorsetami nazywanego „Fabryką Klepsydr”, który skrywa niejeden mroczny sekret. Wkrótce Ebony Diamond znika w tajemniczych okolicznościach podczas występu, zaś Frankie zostaje wciągnięta do świata oszustw, modnych felietonistek, fetyszystów, sufrażystek i cyrkowych dziwadeł. Jak zniknęła Ebony, kogo się obawiała i co dzieje się za drzwiami tajemniczej „Fabryki Klepsydr”? Od redakcji informacyjnych Fleet Street po salony londyńskiej socjety, zaginiona Ebony Diamond prowadzi Frankie śladem mordercy, który wciela w życie niewyobrażalny plan...


Zabić drozda 
Lee Harper
Dom Wydawniczy REBIS

Lata trzydzieste XX wieku, małe miasteczko na południu USA. Atticus Finch, adwokat i głowa rodziny, broni młodego Murzyna oskarżonego o zgwałcenie biednej białej dziewczyny Mayelli Ewell. Prosta sprawa sądowa z powodu wszechpanującego rasizmu, urasta do rangi symbolu. W codziennej walce o równouprawnienie czarnych jak echo powraca pytanie o to, gdzie przebiegają granice ludzkiej tolerancji. "Zabić drozda" to wstrząsająca historia o dzieciństwie i kryzysie sumienia. Poruszająca opowieść odwołuje się do tego, co o życiu człowieka najcenniejsze: miłości, współczucia i dobroci.


Idź, postaw wartownika (Zabić drozda #2)
Harper Lee
Wydawnictwo Filia

Maycomb, Alabama. Dwudziestosześcioletnia Jean Louise Finch, zwana Skautem, powraca z Nowego Jorku w rodzinne strony, do starzejącego się ojca. Na południu Stanów Zjednoczonych panuje zamęt polityczny; trwają spory wokół kwestii nadania Murzynom pełni praw obywatelskich. Powrót Jean Louise do domu staje się gorzko-słodkim doświadczeniem, gdy na jaw wychodzi bolesna prawda o jej krewnych, o mieszkańcach miasta, w którym dorastała, o ludziach najbliższych jej sercu. Wspomnienia z dzieciństwa wracają wysoką falą, lecz teraźniejszość Maycomb wystawia na ciężką próbę wszystkie prawdy i wartości, w które Skaut niezłomnie wierzyła. Szkicując zupełnie nowy portret bohaterów "Zabić drozda", powieść "Idź, postaw wartownika" jest zarazem znakomitym studium młodej kobiety wkraczającej w dorosłe życie w trudnych czasach - czasach bolesnych, ale i niezbędnych przemian, czasach rozliczenia z iluzjami przeszłości. To dziennik podróży, w której jedynym przewodnikiem jest sumienie człowieka.
Powieść "Idź, postaw wartownika" powstała w połowie lat pięćdziesiątych. Wydana dopiero dziś, pozwala nam lepiej zrozumieć i docenić talent Harper Lee. Jest niezapomnianym świadectwem mądrości, człowieczeństwa, pasji, humoru i precyzji pisarki; głęboko poruszającym dziełem sztuki, z jednej strony barwnie opisującym czasy wielkich przemian, a z drugiej uświadamiającym czytelnikowi to, jak przemożny wpływ wywarły one na świat współczesny. "Idź, postaw wartownika" nie tylko potwierdza ponadczasową wartość klasycznej powieści "Zabić drozda", ale też staje się jej nieodłącznym towarzyszem, nadając klasykowi amerykańskiej literatury nowe znaczenie, nowy kontekst i nową głębię.


Dziwne losy Jane Eyre
Charlotte Bronte
Wydawnictwo Świat Książki

Dziwne losy Jane Eyre ukazały się po raz pierwszy w październiku 1847 roku i stały się wielkim sukcesem wydawniczym. Powieść, zaliczana do szczytowych osiągnięć literackich epoki wiktoriańskiej, harmonijnie łączy melodramatyczną fabułę z wnikliwą obserwacją psychologiczną oraz nastrojem tajemnicy i grozy.
Osierocona dziewczyna podejmuje pracę nauczycielki w posiadłości Edwarda Fairfaxa Rochestera. Zostaje jego narzeczoną, ale Rochester ukrywa przed światem ponury sekret. Charlotte Brontë opowiada o wielkim uczuciu, które połączyło ludzi z różnych, tak odległych od siebie sfer – w świecie, gdzie konwenanse stanowiły o towarzyskim „być albo nie być”.Podaruj mi miłość. 12 świątecznych opowiadań 
Stephanie Perkins i inni
Wydawnictwo Otwarte/Moondrive

W te święta 12 autorów powieści dla młodzieży, m.in. Rainbow Rowell, Gayle Forman i David Levithan, przyniesie Ci najpiękniejszy prezent.
Znana piosenkarka udaje kogoś innego, by uciec przed sławą.
Skazany na prace społeczne młodociany przestępca musi wziąć udział w przygotowaniach do jasełek i zakochuje się w najbardziej nieodpowiedniej dla niego osobie.
Dziewczyna adoptowana przez Świętego Mikołaja zastanawia się, czy dla miłości jest gotowa opuścić krainę elfów…
Nieważne, skąd pochodzisz, czy jesteś elfem czy zagubionym w świecie dorosłych nastolatkiem - uwierz w magię świąt!
A jeśli nie uwierzysz - czy to oznacza, że ona nie istnieje?
Przecież wszyscy pragniemy tego samego: by ktoś podarował nam miłość.


Playlist for the Dead
Michelle Falkoff
Wydawnictwo Feeria Young

Przychodzisz rano do kumpla i okazuje się, że nie żyje. Coś się stało po wczorajszej imprezie. Zostawił tylko playlistę z dołączoną kartką: „Dla Sama – posłuchaj, a zrozumiesz”. Jak po tym szoku poskładać historię swego przyjaciela? Jak z kolejnych piosenek i własnych wspomnień dojść do prawdy o tym, co się działo w jego życiu? I w twoim własnym życiu – bo okazuje się, że nic nie wydarza się przypadkiem. Nic nie jest obok ciebie. Odtwarzając jego historię, zmieniasz też swoją – bo w twoim życiu pojawia się pewna zagadkowa dziewczyna.
Szczera, bolesna i fascynująca opowieść o stracie, gniewie i wyrastaniu z przyjaźni, która zawsze nas określała; o trudnym procesie tworzenia siebie na nowo; o znajdowaniu nadziei, gdy wydawałoby się, że przepadła na zawsze; o miłości, która zawsze tli się gdzieś w sercu.Jesteś tylko moja (Haker #1)
Meredith Wild
Burda Publishing Polska

Główna bohaterka Erica Hathaway, mająca za sobą trudną przeszłość, postanawia zacząć życie na własny rachunek. Zaraz po skończeniu szkoły bierze udział w panelu dla inwestorów. Ci nie traktują jej zbyt poważnie. Zwłaszcza jeden, przystojny i arogancki Blake London, próbuje ją zbić z tropu. Milioner Blake London dorobił się majątku na softwarze. Jest przyzwyczajony, że dostaje wszystko, czego chce. Zauroczony urodą Eriki chce ją jak najszybciej zdobyć. Aby to zrobić stara się pozyskać jej zaufanie. Blake odkrywa jednak jej tajemnice z przeszłości. Gra staje się niebezpieczna.Ember in the Ashes. Imperium ognia (#1)
Sabaa Tahir
Wydawnictwo Akurat

Zapierająca dech w piersi historia o honorze, miłości, poświęceniu i walce o wolność, która podbiła serca młodych czytelników już w niemal czterdziestu krajach na całym świecie. Laia należy do kasty Uczonych – w bezwzględnym Imperium tacy jak ona są zepchnięci na margines, stale inwigilowani i prześladowani. Aby ocalić brata oskarżonego o zdradę, dziewczyna wstępuje w szeregi buntowników i wyrusza ze śmiertelnie niebezpieczną misją do gniazda zła: zostaje niewolnicą w Akademii szkolącej najwierniejszych, najbardziej bezwzględnych żołnierzy Imperium. Jednym z nich jest Elias. Choć należy do wyróżniających się studentów , w jego sercu narastają wątpliwości, czy rola okrutnego egzekutora jest rzeczywiście tą, jaką chce odgrywać przez całe dorosłe życie. Przypadkowe spotkanie dwojga młodych ludzi nie tylko całkowicie odmieni ich losy, lecz także wstrząśnie posadami świata, w którym oboje żyją.Metro 2033/Metro 2034/Metro 2035
Dmitry Glukhovsky
Wydawnictwo Insignis Media

Nowe wydanie pierwszego i drugiego tomu fantastyczno-naukowego cyklu Metro Dmitrija Glukhovsky’ego – wzbogacone o tom ostatni "Metro 2035" – kontynuację i zakończenie historii Artema. Ukoronowanie i zamknięcie kultowego cyklu, który właśnie staje się kompletną trylogią. Na tę powieść miliony czytelników czekały aż dziesięć lat, a prawa do przekładu zagraniczni wydawcy wykupili na długo przed jej ukończeniem przez autora. Metro 2035 jest przy tym książką zupełnie niezależną od pozostałych tomów trylogii - fascynującą przygodę w wykreowanym przez Glukhovsky'ego uniwersum, które podbiło Rosję i cały świat, można więc zacząć także i od niej. W związku z polską premierą niezwykle wyczekiwanej powieści Metro 2035, zamykającej cykl Metro, całość trylogii otrzymała nową artystyczną szatę graficzną, stworzoną przez znanego rosyjskiego ilustratora, Iliję Jackiewicza, twórcę okładek takich książek jak FUTU.RE (Glukhovsky), Łzy Diabła (Magdalena Kozak), Szczury Wrocławia (Robert J. Szmidt), a także wszystkich tomów serii Uniwersum Metro 2033, w tym Dzielnicy obiecanej (Paweł Majka) i Otchłani (Robert J. Szmidt). Nowe wydania wzbogacone są również o ilustracje, które doskonale oddają postapokaliptyczny klimat.Graficzna podróż
Ed Sheeran
Wydawnictwo Insignis

Ed Sheeran oraz jego przyjaciel z dzieciństwa, artysta plastyk Phillip Butah, stworzyli wspólnie niezwykłą książkę, która opowiada o osobistych doświadczeniach Eda związanych z jego muzyką. Portrety Eda narysowane przez Phillipa, zapierające dech fotografie, a także wspomnienia Eda, który zdradza szczegóły swojej muzycznej podróży – wszystko to składa się na niezwykle plastyczną, emocjonalną opowieść o muzyku, który odniósł światowy sukces.


- 5 listopad -
Zagadka Sary Tell (Martin Benner #1) 
Kristina Ohlsson
Prószyński i S-ka

Tamtego dnia, gdy wszystko się zawaliło, padał deszcz. W kancelarii adwokata Martina Bennera zjawia się zdesperowany mężczyzna, który prosi o pomoc dla swojej siostry, Sary. Problem polega na tym, że kobieta nie żyje. Zanim odebrała sobie życie, przyznała się do popełnienia pięciu zabójstw. Gazety rozpisywały się o seryjnej zabójczyni i nazywały ją Sarą Texas. Kilka miesięcy po śmierci Sary jej brat postanawia przywrócić siostrze dobre imię i oczyścić ją z winy. Chce też odnaleźć jej zaginionego syna, Mio. Martin Benner osiągnął w życiu wszystko. Zrobił karierę, miał wiele kobiet, od niedawna opiekuje się swoją czteroletnią siostrzenicą, której rodzice zginęli w wypadku. Benner kocha wyzwania. W poszukiwaniu prawdy popełnia jednak poważny błąd. Dość szybko z szanowanego adwokata staje się pionkiem w grze o tak wysoką stawkę – i w końcu sam musi walczyć o własną przyszłość.Bazar złych snów
Stephen King 
Prószyński i S-ka

Od czasu gdy przed trzydziestu pięciu laty ukazał się jego pierwszy zbiór opowiadań „Nocna zmiana”, Stephen King olśniewa czytelników swoim darem tworzenia krótkiej prozy. W „Bazarze złych snów” zebrał swoje najnowsze opowiadania. Każdy utwór poprzedzony jest krótkim wstępem przedstawiającym jego genezę. Teksty zawarte w tym zbiorze mają wspólne motywy: zagadnienia moralności, życia pozagrobowego, winy i kary, pytanie, co zrobilibyśmy inaczej, gdybyśmy mogli zajrzeć w przyszłość lub naprawić błędy popełnione w przeszłości. „Życie po życiu” to historia o człowieku, który umarł na raka okrężnicy i raz po raz przeżywa swoje życie na nowo, powtarzając te same błędy. W kilku opowiadaniach występują postacie, które u kresu życia rozpamiętują swoje zbrodnie i występki. Inne utwory pokazują, jak to jest, kiedy ktoś odkryje w sobie nadprzyrodzone moce – jak felietonista z „Nekrologów”, który zabija ludzi, pisząc ich nekrologi, czy stary sędzia w „Wydmie”, który w dzieciństwie pływał kajakiem na opuszczoną wyspę i widział wypisane na piasku nazwiska nieszczęśników, którzy potem umierali w tragicznych okolicznościach. W „Moralności” King opisuje rozpad małżeństwa i życia dwojga ludzi po tym, jak zawierają oni iście diabelski pakt, który początkowo wydaje się całkiem korzystny. Imponujące, mrożące krew w żyłach, wciągające bez reszty opowiadania z „Bazaru złych snów” są jednym z najpiękniejszych darów Kinga dla jego czytelników. „Powstały specjalnie dla Ciebie” – pisze autor. „Jeśli chcesz, możesz je obejrzeć z bliska, ale ostrzegam, bądź ostrożny. Niektóre z nich mają kły”.

- 10 listopad -
Jeździec miedziany
Paullina Simons 
Wydawnictwo Świat Książki

Wybucha II wojna. Siedemnastoletnia Tatiana błyskawicznie staje się dorosła. Podczas blokady Leningradu jest podporą dla całej rodziny. Wielką miłością do Aleksandra, młodego oficera, nie ma kiedy się nacieszyć. Gdy chłopak, skrywający politycznie niebezpieczną tajemnicę, nagle znika, Tatiana jest w ciąży i udaje się w głąb Rosji, by odnaleźć ukochanego. Wspaniała historia uczucia, które pozwoliło przetrwać wojenny koszmar.
Tatiana i Aleksander (Jeździec miedziany #2)
Paullina Simons 
Wydawnictwo Świat Książki

Kiedy Tatiana ucieka z wyniszczonego wojną Leningradu, by zacząć nowe życie w Ameryce, ma osiemnaście lat i jest oczekującą dziecka wdową. Jednak duchy przeszłości nie dają jej spokoju. Obsesyjnie dręczy ją przeczucie, że mąż, major Armii Czerwonej Aleksander Biełow, żyje i potrzebuje pomocy. Tymczasem w oddalonym o tysiące mil Związku Radzieckim Aleksander cudem unika egzekucji i zostaje mianowany dowódcą batalionu karnego. Chociaż rekruci mają nikłe szanse na przeżycie, Aleksander postanawia przeprowadzić swoich ludzi przez zrujnowaną wojną Europę. Przedziera się na Zachód w rozpaczliwej próbie ucieczki przed bezwzględną stalinowską machiną śmierci. . .


Ogród letni (Jeździec miedziany #3)
Paullina Simons  
Wydawnictwo Świat Książki

Tatiana i Aleksander przeszli przez największe piekło, jakie rozpętało się w XX wieku. Po latach separacji zrządzeniem losu znaleźli się razem w Ameryce, krainie swoich marzeń. Mają wspaniałego syna Anthony'ego. Udowodnili sobie nawzajem, że ich miłość jest silniejsza od zła, które zapanowało nad światem. Czy w nowym kraju uda im się zbudować nowe życie i nowe szczęście?

- 12 listopad -

Dar morza
Diane Chamberlain
Prószyński i S-ka

Wcześnie rano w dniu swoich jedenastych urodzin Daria Cato na plaży koło swojego domu w Karolinie Północnej znajduje niewiarygodny dar morza: porzuconego noworodka. Tożsamości maleńkiej dziewczynki nie udaje się odkryć i zostaje ona adoptowana przez rodzinę Darii. Ale jej tajemnice nadal dręczą Darię. Teraz, dwadzieścia lat później, Shelly jest niezwykłą, eteryczną młodą kobietą, którą Daria nadal ochrania. Kiedy jednak Rory Taylor, przyjaciel Darii z dzieciństwa, a obecnie producent telewizyjny, wraca, by na prośbę Shelly zrobić program o okolicznościach jej przyjścia na świat, w miasteczku Kill Devil Hills zachodzi dziwna zmiana.
Im więcej pytań zadaje Rory, tym większy niepokój ogarnia małą społeczność, bo ściśle chronione sekrety i grzechy tamtego lata sprzed wielu lat zaczynają wydobywać się na światło dzienne. Tajemnica dziecka, tego "daru morza", zostaje fragment po fragmencie ujawniana, a jest to tajemnica, na spotkanie z którą nikt zainteresowany - ani Shelly, ani Daria, ani nawet Rory - nie jest przygotowany.  Prawda zawsze zmienia przyszłość. Czy chciałabyś poznać prawdę? Co byś zrobiła?


- 16 listopad -Piękny gracz (Piękny drań #3)
Christina Lauren
Wydawnictwo Zysk i S-ka

Kujonka-seksbomba, niepoprawny podrywacz oraz kurs chemii nie dla grzecznych studentek. Po kazaniu nadopiekuńczego brata na temat zaniedbywania życia towarzyskiego i pracoholizmu dwudziestoczteroletnia Hanna Bergstrom postanawia odrobić zadanie domowe: wyjść do ludzi, nawiązywać znajomości i chodzić na randki. A któż lepiej pomoże jej przedzierzgnąć się w zmysłową syrenę, niż niezwykle przystojny przyjaciel brata, Will Sumner, biznesmen inwestujący na giełdzie i niepoprawny playboy? Will żyje z ryzyka, lecz co do Hanny ma wątpliwości... dopóki pewnej szalonej nocy jego niewinna uczennica nie wciągnie go do łóżka i nie udzieli lekcji o byciu z kobietą. Tej lekcji  nie da się zapomnieć. Hanna odkrywa moc własnej seksualności, a Will musi udowodnić, że jest jedynym mężczyzną, o jakim ona marzy.Garść pierników, szczypta miłości
Natalia Sońska
Wydawnictwo Czwarta Strona

Rozgrzej się herbatą z miodem… czujesz, jak pachną pomarańcze i goździki? Hanna to nowoczesna kobieta, która poświęca wszystko budowaniu kariery. Zraniona przed laty, postanawia, że już nigdy więcej się nie zakocha. Miłość to dla niej staromodny przeżytek, a relacje z mężczyznami opiera na przelotnych romansach. Do czasu. Wiktor to człowiek sukcesu, który szturmem wdziera się w życie Hanki. Kobieta wkrótce przekonuje się, że jest nie tylko przystojny i czarujący, ale także troskliwy i opiekuńczy. Kiedy Hanka ulega rodzinnej atmosferze przy wspólnym wypiekaniu pierników, coraz trudniej jej poprzestać na niezobowiązującej relacji.
Jakby tego było mało, popada w konflikt ze swoją przełożoną, której mąż jest jej dawnym ukochanym. Czy przeszłość stanie na drodze do szczęścia? „Garść pierników, szczypta miłości” to doskonały przepis na zimową opowieść o poszukiwaniu szczęścia. Spróbujesz?


- 18 listopad - 


Saga Stulecie Winnych
Ałbena Grabowska
Wydawnictwo Zwierciadło

Stulecie Winnych bez wątpienia pretendować może do tytułu najlepszej sagi ostatnich lat.  Dowodem uznania czytelniczek jest nagroda Pióra, przyznana przez nie Ałbenie Grabowskiej, autorce tej fascynującej trylogii. Opowieść o losach rodziny Winnych z podwarszawskiego Brwinowa rozgrywa się na tle dramatycznych wydarzeń XX wieku. Życiorysy nietuzinkowych bohaterów z tytułowego klanu, autorka umiejętnie splotła z losami autentycznych osób. Porywające emocje, zaskakujące losy, meandry polskiej historii - wszystko to czytelnik znajdzie w Stuleciu Winnych.
O człowieku, który podpalił wiek dwudziesty, choć wcale nie chciał
Ian Thornton
Wydawnictwo Marginesy

Sarajewo przed I wojną światową. Johan Thoms, student tamtejszego uniwersytetu, zostaje kierowcą generała Potiorka (postać autentyczna, gubernator Bośni). I to właśnie on prowadzi samochód z arcyksięciem Franciszkiem Ferdynandem i jego małżonką Zofią w czasie zamachu Sarajewie 28 czerwca 1914 r. Prowadżac, popełnia błąd, skręca w zaułek, z którego nie umie się wycofać, wtedy padają strzały. Thoms ucieka. Latami tuła się po Europie, wciąż obwiniając się o kolejno następujące dramaty. Historia sąsiaduje z groteską, tworząc porywającą błyskotliwą opowieść o szaleństwie XX wieku.
Spisane własną krwią (Obca #8)
Diana Gabaldon
Wydawnictwo Świat Książki

Jest rok 1778. Francja wypowiada wojnę Wielkiej Brytanii, armia brytyjska opuszcza Filadelfię, a w ślad za nią z Valley Forge ruszają w pościg wojska Jerzego Waszyngtona. Jamie Fraser, który rzekomo zginął w katastrofie okrętu, powraca, aby się dowiedzieć, że najlepszy przyjaciel ożenił się z jego małżonką, syn z nieprawego łoża odkrył (ku swemu przerażeniu), kto jest jego prawdziwym ojcem, a ukochany siostrzeniec Ian pragnie poślubić kwakierkę. Żona Jamie'ego Claire i jego siostra Jenny próbują ratować rodzinę. Fraserowie są spokojni, że ich córka Brianna wraz z rodziną jest bezpieczna, żyjąc w Szkocji w XX wieku. Czy tak jest naprawdę?Drugie kuszenie płomienia (Nocny książę #2)
Jeaniene Frost
Wydawnictwo Papierowy Księżyc

Paranormalne zdolności Leili zawodzą ją i dziewczyna nie wie, co niesie ze sobą przyszłość. Na domiar złego jej kochanek, Vlad, zaczyna trzymać ją na dystans. Chociaż jest zwykłą śmiertelniczką, jest również nowoczesną kobietą, która nie zgadza się wiecznie znosić chłodnego zachowania, szczególnie ze strony przystojnego wampira, który wciąż nie chce przyznać, że ją kocha. To jak wybór między wieczną miłością, a wiecznością bez miłości. Wkrótce okoliczności posyłają Leilę z powrotem na cyrkowy festyn, gdzie ma miejsce tragedia. A kiedy znajduje się na celowniku zabójcy, który może być bliżej niż jej się wydaje, Leila musi zdecydować, komu ufać: ognistemu wampirowi, który rozpala jej zmysły jak żaden inny, czy udręczonemu rycerzowi, który pragnie być kimś więcej niż przyjacielem? Przy czającym się na każdym kroku niebezpieczeństwie wystarczy tylko jeden ruch, by skazać ją na wieczne potępienie.
Pojedynek (Niezwyciężona #1)
Marie Rutkoski
Wydawnictwo Feeria Young

Pierwszy tom emocjonującej trylogii, pełnej zakulisowych szeptów i salonowych zdrad! Czasem zwycięstwo może kosztować cię wszystko, co kochasz… Nigdy nie mieli być razem. 17-letnia Kestrel, córka generała, prowadzi ekstrawaganckie życie i cieszy się wieloma przywilejami. Arin nie ma nic poza koszulą na grzbiecie. Kestrel jednak, pod wpływem impulsu, podejmuje decyzję, która nieodwołalnie związuje ich ze sobą. Chociaż oboje próbują z tym walczyć, nie mogą nic poradzić na to, że rodzi się między nimi miłość. W imię bycia razem muszą zdradzić swoich ludzi… a w imię lojalności krajowi muszą zdradzić siebie nawzajem. Pojedynek to zajadłe pojedynki, tańce w sali balowej, podłe plotki, brudne sekrety, nieczyste gierki i dzika rewolta w nowym, okrutnym świecie. Gdy stawką jest wszystko, czy wolałabyś zachować głowę… czy stracić serce?Księga wyzwań Dasha i Lily
Rachel Cohn, David Levithan
Wydawnictwo Bukowy Las

Pełna wdzięku romantyczna historia z książkami, przedświąteczną gorączką  i bożonarodzeniowym Nowym Jorkiem w tle. „W środku znajdziesz wskazówki. Jeśli chcesz je poznać, przewróć stronę. Jeśli nie – proszę, odłóż notatnik na półkę”
Zainspirowana przez szczęśliwie zakochanego brata, szesnastoletnia Lily zostawia czerwony notatnik pełen wyzwań na ulubionej półce w swojej ulubionej księgarni. Notes czeka na odpowiedniego chłopaka, który odważy się podjąć grę. Ciekawski, ironiczny, lekko cyniczny Dash nie boi się zagadek - księga wyzwań staje się dla niego tak potrzebną odskocznią od codzienności. Dash i Lily urządzają podchody na wielką skalę  ­– szukają notesu (i siebie) po całym Manhattanie. Podczas gry zaczyna rodzić się uczucie. Tylko czy na żywo zrobią na sobie równie dobre wrażenie, co na papierze? To spotkanie  może okazać się największym wyzwaniem!


- 19 listopad -

Mały Wielki Człowiek
Thomas Berger
Prószyński i S-ka

Jack Crabb, stulatek, opowiada reporterowi historię swojego długiego i niezwykłego życia na Dzikim Zachodzie. Adoptowany przez Czejenów, musiał przystosować się do życia w odmiennej kulturze. Wrodzona umiejętność przystosowywania się do zmian pozwoliła mu poznać wielu ludzi i podejmować różne zajęcia. Był rewolwerowcem, osadnikiem, handlarzem, przewodnikiem gen. George'a A. Custera, świadkiem bitwy nad Little Bighorn i pomocnikiem Dzikiego Billa Hickoka. Crabb, opowiadając o swoim życiu, opowiada historię dziewiętnastowiecznej Ameryki. Pełna czarnego humoru opowieść zawiera wiele momentów dramatycznych oraz społeczny komentarz na temat uprzedzeń i niesprawiedliwości.Kobiety w islamie
Nighat M. Gandhi
Prószyński i S-ka

"Kobiety w islamie" to owoc podróży autorki przez Indie, Pakistan i Bangladesz w poszukiwaniu prawdy o miłosnym i erotycznym życiu islamskich kobiet. Nighat Gandhi nie zadowala się powielaniem schematów - interesują ją zagadnienia stanowiące na co dzień tabu, dlatego wśród jej rozmówczyń znajdzie się zarówno młoda kobieta żebrząca w sufickiej świątyni, nawrócona na chrześcijaństwo muzułmanka, która przez całe życie czci jednocześnie Allacha i Jezusa, jak przedstawicielka "trzeciej płci"- Nisho, pisarka Firdaus Haider czy Nusrat - żyjąca w związku z kobietą wykładowczyni akademicka. 
"Kobiety w islamie" to zaskakujące studium kobiecości, która - rozmaicie pojmowana i wyrażana - daje bohaterkom siłę i pozwala im odnaleźć swoje miejsce w społeczeństwie i kulturze.  "Kobiety w islamie" to niezwykła książka o miłości.Uwikłani. Pokusa (Uwikłani #1)
Laurelin Paige
Wydawnictwo Kobiece

Ona zatraca się w swoich chorobliwych obsesjach. On skrywa mroczne tajemnice z przeszłości. Młoda, piękna i niezwykle inteligentna Alayna Wither właśnie obroniła tytuł MBA na prestiżowej nowojorskiej uczelni. Pracuje w klubie nocnym i marzy o awansie na stanowisko menedżera. Z mocnym postanowieniem stara się trzymać z dala od mężczyzn wyzwalających w niej chorobliwą obsesję miłosną, przez którą popadła w problemy z prawem. Alayna jest pewna, że nic nie jest w stanie zakłócić jej doskonałego planu. Nie przewidziała jednak, że na jej drodze, w najmniej oczekiwanym momencie, stanie diabelnie przystojny miliarder Hudson Pierce - nowy właściciel klubu nocnego, w którym pracuje Alayna. Mężczyzna od pierwszych chwil zawładnie sercem kobiety, która nie będzie potrafiła oprzeć się wszechogarniającemu pożądaniu. Wkrótce Hudson składa Alaynie propozycję nie do odrzucenia. Wybuch namiętności między nimi sprawi, że kobieta ulegnie zmysłowemu uczuciu, budząc głęboko skrywane grzechy przeszłości. Nie tylko swoje... Czy mroczna przeszłość kochanków przeszkodzi im w walce o wspólną przyszłość?


- 23 listopad -Kary klejnot
Anne Sewell
Wydawnictwo Zysk i S-ka

„Kary Klejnot” jest powieścią napisaną przez Anne Sewell, wielką miłośniczkę koni. Historię swojego życia opowiada  koń Kary. Po beztroskim dzieciństwie, nadchodzi czas nauki: oswajanie z kantarem, ogłowiem, siodłem, jazda, podkuwanie. Zwierzę odkrywa, jak wspaniały może być galop z jeźdźcem na grzbiecie, gdy tworzą oni jedną, nierozerwalną całość. Z biegiem lat Kary trafia do kolejnych właścicieli, poznaje inne konie. Coraz częściej uświadamia sobie, jak bardzo jego życie uzależnione jest od człowieka. Jak dużo zależy od jego troski i dobrego traktowania. Czy chcecie dowiedzieć się, co czuje koń? Koniecznie przeczytajcie tę wyjątkową książkę.


Mały lord
Frances Hodgson Burnett
Wydawnictwo Zysk i S-ka

Hrabia Jan Artur of Dorincourt, mieszkający w pięknym angielskim zamku, jest starym, chorym, samotnym człowiekiem. Po śmierci syna sprowadza do Anglii wnuka - jedynego spadkobiercę - oraz jego matkę Amerykankę. Cedryk Errol okazuje się pełnym wdzięku, odważnym i mądrym chłopcem. Chłopiec uważa dziadka za najwspanialszego i najlepszego człowieka na świecie. Do tej pory hrabia nie był tak traktowany. Pod wpływem wnuka zmienia się z zrzędzącego i zagniewanego człowieka w osobę potrafiącą cieszyć się życiem i znajdującą radość w pomaganiu innym. „Mały lord” jest pierwszą powieścią Frances Hodgson Burnett skierowaną do młodych czytelników, która wpisała się w kanon literatury dziecięcej i młodzieżowej na całym świecie.

- 25 listopad -

Wieczna więź (Podwieczność #2)
Brodi Ashton
Wydawnictwo Papierowy Księżyc

„Wieczna więź” to drugi tom niezwykle pięknej i romantycznej trylogii o miłości, stracie i nieśmiertelności, opartej na motywach zaczerpniętych z mitologii. Trylogia „Podwieczność” jest rekomendowana przez najpopularniejsze autorki powieści dla młodzieży, takie jak Becca Fitzpatrick czy Ally Condie i idealnie trafi w upodobania tych czytelników, którzy szukają niezapomnianej i pełnej emocji historii o miłości, która przekracza granice tego świata.„Wieczna więź” jest bezpośrednią kontynuacją wydarzeń zawartych w powieści „Podwieczność” – pierwszym tomie tej serii.- 30 listopad -
Opowieści wigilijne. Świerszcz za kominem
Charles Dickens
Wydawnictwo Zysk i S-ka

Będąc autorem między innymi pięciu powieści (Klub Pickwicka, Oliver Twist, Nicolas Nickleby, Magazyn osobliwości i Barnaba Rudge), z których już pierwsza zapewniła mu wielką popularność, Charles Dickens w 1843 roku napisał Kolędę prozą. Opublikowana w grudniu tego roku, dała początek serii pięciu utworów, rok po roku (z wyjątkiem 1847) ukazujących się przed świętami Bożego Narodzenia, a w 1852 roku zebranych w tomie Christmas Books. Kolęda prozą, czyli bożonarodzeniowa opowieść o duchach oraz Nawiedzony, czyli pakt z duchem ukazały się w pierwszej edycji Opowieści wigilijnych, w nowej edycji pora na trzy pozostałe.


Forrest Gump
Winston Groom
Wydawnictwo Zysk i S-ka

Poznajcie Forresta Gumpa, sympatycznego i zaskakująco łebskiego bohatera tej nadzwyczajnej odysei komicznej. Forrest najpierw - dość przypadkowo - zostaje gwiazdą drużyny futbolowej Uniwersytetu Alabama, później jedzie do Wietnamu, gdzie staje się bohaterem wojennym, robi też karierę jako światowej klasy pingpongista i zapaśnik i oraz potentat handlowy... W samym środku swoich przygód porównuje wojenne blizny z Lyndonem Johnsonem, odkrywa prawdę o Richardzie Nixonie i przeżywa wzloty i upadki, pozostając wiernym swej jedynej i prawdziwej miłości - Jenny. Jednocześnie przez całe swoje życie z dziecięcą mądrością i nieustannym zdziwieniem nie przestaje się przyglądać otaczającym go ludziom. W powieści obserwujemy nadzwyczajną podróż Forresta przez trzy dekady kulturowego krajobrazu Ameryki. Forrest Gump ma do opowiedzenia cholernie dobrą historię - by w nią uwierzyć, trzeba ją po prostu przeczytać...


***

Co Was skusiło najbardziej? 

46 komentarzy:

 1. O kurczę, pierwszy raz chciałabym przeczytać z takiej listy więcej niż jedną powieść! Podaruj mi miłość, Jesteś tylko moja, Zagadka Sary Tell, Garść pierników szczypta miłości i Uwikłani. Tak bardzo kuszą :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja wybieram z Twojej listy Dar Morza, Garść pierników szczyptę miłości a osobiście czekam na 3 tom antologii reportażu Szczygła :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że przeczytam "Zagadkę sary Tell", "Sufrażystki" i Kinga, ale raczej będę ich szukać w bibliotece. "Wartownika" bojkotuję, mam wątpliwości, czy ta książka powinna się ukazać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Najbardziej wyczekuję "Imperium ognia" oraz "Pojedynku". Kiedyś w przyszłości na pewno przeczytam 8 tom "Obcej", ale w tej chwili jestem na 3 tomie, więc jeszcze trochę zostało ;) Pozdrawiam.

  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. OOO ,,Mały lord", cudowna książka! Widzę nowe wydanie, muszę przeczytać ponownie! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Tyle cudownych premier w listopadzie, więc mój portfel znów mnie znienawidzi, czuję to... Począwszy od "Zapachu ciemności", przez "Podaruj mi miłość, "Pięknego gracza", "Garść pierników, szczyptę miłości", aż po "Uwikłanych. <3 Tyle pychotek, nie wiem kiedy to pożrę. ;D

  OdpowiedzUsuń
 7. To ciekawe, bo nigdzie na stronie Rebisu nie znalazłam informacji o wznowieniu Zabić drozda, tymczasem wszystkie blogi o tym piszą...

  OdpowiedzUsuń
 8. Na pewno Dar morza, Metro 2035 i Bazar złych snów.

  OdpowiedzUsuń
 9. Dziękuję za rzetelny przegląd. Mnie najbardziej kusi METRO

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawi mnie "Garść pierników, szczypta miłości", choć najbardziej czekam na "Carrie Pilby. Nieznośnie genialna"

  www.ksiazkoholiczka94.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Tyle ciekawych pozycji wyjdzie w tym miesiącu, a najbardziej czekam na: "Imperium ognia", "Podaruj mi miłość", "Pojedynek", "Księga wyzwań Dasha i Lily". Ciekawa też jestem książki Diany Gabaldon, "Metra 2035", "Wiecznej więzi" chociaż musiałabym przeczytać poprzednie tomy, bo jeszcze tego nie zrobiłam :) Zastanawiam się też na "Playlist for the Dead" chociaż z opisu bardzo przypomina mi "Trzynaście powodów" Jaya Ashera...

  OdpowiedzUsuń
 12. Stanowczo za dużo pozycji mnie zaciekawiło. Chyba powinnam mieć zakaz przeglądania tych postów. ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Mnie najbardziej interesują: "Sufrażystka", "idź, postaw wartownika" i niewymienieni tutaj "Chłopcy 4" - <3

  OdpowiedzUsuń
 14. O widzę, że znowu pojawią się w tym roku świąteczne opowiadania kilku autorów w jednej książce. Sama nie wiem... ,,W śnieżną noc" kompletnie mi się nie podobała. Ile ciekawych książek! Chyba trzeba będzie się przygotować na większe zakupy :) Planuję w najbliższym czasie przeczytać ,,Dotyk ciemności" i zobaczę czy będę miała chęć na drugą część, chociaż mam obawy :)

  OdpowiedzUsuń
 15. "Garść pierników..." już za mną i mogę powiedzieć, że czuć magię świąt :D
  A na mojej liście "must have" oczywiście figurują "Chłopcy" Ćwieka i zastanawiam się nad Chamberlain... :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Ja czekam za Zapach ciemności :D

  Pozdrawiam :) Przy gorącej herbacie

  OdpowiedzUsuń
 17. Ile świetnych nowości :) "Podaruj mi miłość" i "Playlist for the Dead" już mam. Poluję na "Księgę wyzwań Dasha i Lily" i "Zapytaj księżyc" ;) Koniecznie muszę też przeczytać "Pojedynek"!

  OdpowiedzUsuń
 18. Tyle genialnych książek, a portfel pusty ;<

  OdpowiedzUsuń
 19. Dawno nie zaglądałam na Twoje "chciejki|, i co ja najlepszego zrobiłam :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 20. Tyle genialnych książek, że aż nie wiem, od czego zacząć...
  Muszę dorwać obie powieści Harper Lee, szczególnie że nie czytałam jeszcze "Zabić Drozda" i jest mi z tego powodu bardzo wstyd. Potem może się skuszę na nową Chamberlain, chociaż jeszcze nie przeczytałam wszystkich książek tej autorki dotychczas wydanych. Na Podaruj mi miłość mam ogromną ochotę, ale najpiękniejszą okładką w tym zestawieniu ogłaszam Garść pierników, szczypta miłości - zakochałam się :)

  OdpowiedzUsuń
 21. ''Podaruj mi miłość'', ''Playlist for the dead'', ''Imperium ognia'' oraz ''Pojedynek'' brzmią naprawdę interesująco :D. Ale to pierwsze raczej zostawię sobie na święta (wiadomo, lepszy klimat) ;)

  OdpowiedzUsuń
 22. O wielu premierach nie miałam pojęcia, i oczywiście na wiele czekam ;)

  OdpowiedzUsuń
 23. "Podaruj mi miłość", "Dziewczyny, które zabiły Chloe", "Zagadka Sary Tell" trylogia ze Świata Książki, "Garść pierników, szczypta miłości" i rzecz jasna "Uwikłani. Pokusa" te chciałabym przeczytać ;) całkowicie zapomniałam o "Pojedynku" o.O

  OdpowiedzUsuń
 24. Najbardziej czekam na "zapach ciemności" i na "garść pierników, szczypta miłości"... czy "garść pierników... nie ma swojej premiery 4 listopada?

  OdpowiedzUsuń
 25. W tym miesiącu najbardziej czekam na książkę Eda Sheerana oraz na "Podaruj mi miłość". Zdecydowanie moje dwa listopadowe must have ;)

  OdpowiedzUsuń
 26. Mnie najbardziej zainteresowała "Playlist for the death". Zapowiada się świetnie.

  OdpowiedzUsuń
 27. Jak mi się podoba, że klasyka wychodzi w takiej pięknej oprawie graficznej! Na pewno będę mieć "Idź, postaw wartownika", bo absolutnie kocham "Zabić drozda", które, jak widzę, również dostało piękne nowe wydanie. :)

  OdpowiedzUsuń
 28. "Podaruj mi miłość" chętnie bym przygarnęła :)

  OdpowiedzUsuń
 29. 5 listopada ruszam do księgarni :)
  Miałam nic nie kupować, ale przez Twoj post moje plany legły w gruzach!
  Buziaki,
  modnaksiazka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 30. Powiem Ci, że skusiłbym się na co najmniej kilka pozycji z tej listy!

  OdpowiedzUsuń
 31. Na "Garść pierników, szczyptę miłości" czekam od dawna, tak samo jak na "Księgę wyzwań Dasha i Lily" <3

  OdpowiedzUsuń
 32. Playlist for the Dead dziś do mnie przyszło :)

  OdpowiedzUsuń
 33. Z tych, co nie czytałam... czy ja wiem... jakieś takie... nie moje ;). Ale inne zakupy na ten miesiąc mam zaplanowane, więc może to i lepiej.

  OdpowiedzUsuń
 34. Właśnie dzisiaj przyniosłam z pracy "Podaruj mi miłość". Jest pięknie wydane i zapowiada się naprawdę przyjemnie;)
  A tak poza tym, to oczywiście czekam na Kinga;)

  OdpowiedzUsuń
 35. Czekam na Kinga :)

  OdpowiedzUsuń
 36. Dar morza mnie przekonuje :) Imperium Ognia już za mną - genialna książka :)

  OdpowiedzUsuń
 37. O kurczaczki, Jeździec miedziany w nowych, przepięknych okładkach! Już się zakochałam....

  OdpowiedzUsuń
 38. "Pojedynek", "Zabić drozda" i "Królowa lodów z Orchard Street" to moje typy. Z niecierpliwością wyczekuję też "Dziewczyn, które zabiły Chloe".

  OdpowiedzUsuń
 39. Oczywiście "Bazar złych snów" i proszę jeszcze jedna się znalazła "Jesteś tylko moja". Tak wyjątkowo :)

  OdpowiedzUsuń
 40. Tyle ciekawych książek, a tak mało czasu :)

  OdpowiedzUsuń
 41. Tym razem pokazałaś wiele cudów :)
  Po pierwsze, "Zabić drozda" - wspaniałe wydanie Rebisu na pewno znajdzie się na mojej półce, razem w drugim tomem od Filli, aczkolwiek przeczytam za jakiś czas.
  "Garść pierników..." własnie czytam i lubię :)
  "Jesteś tylko moja" ma beznadziejny tytuł, ale to chyba książka, którą miałam okazję czytać dawno temu i jeśli to to co myślę, to jestem w zachwycie i na perwno kupię.
  "Pokusa" też mnie kusi, to oczywiste :)
  A do tego cudowny "Zapach ciemnoeści" <3 i "Piękny gracz" - jednym słowem erotycznie :)

  OdpowiedzUsuń
 42. Przypomniałaś mi o Winnych - może poproszę Mikołaja:) Ciekawe ile kosztuje taki trójpak:) Czytałam Imperium Ognia - dla mnie osobiście bomba, zapomniałam o wszystkim i czytałam:)

  OdpowiedzUsuń
 43. Jak tak patrzę na te pozycje, to najbardziej mnie ciągnie do Playlist for the Dead. Może dlatego, że tak bardzo podobały mi się Maybe Someday oraz 13 powodów, a to - z opisu - brzmi jak połączenie tych obu (jeśli nie patrzeć na główny wątek miłosny w MB). :3 Mam nadzieję, że będę miała okazję to przeczytać. :3

  OdpowiedzUsuń
 44. Same ciekawe książki się szykują.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoje odwiedziny. Będzie mi bardzo miło, jeżeli swoją obecność potwierdzisz pozostawionym komentarzem ;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...