poniedziałek, 30 listopada 2015

"Żabek i Ropuch. Razem" Arnold Lobel


Pierwsze w Polsce wydanie kultowego tekstu klasyka amerykańskiej literatury dziecięcej 
w znakomitym tłumaczeniu Wojciecha Manna!

Żabek i Ropuch to dwie zabawne, różniące się postaci, a zarazem - najlepsi przyjaciele. Wszystko robią razem. Kiedy Ropuch podziwia ogród Żabka, Żabek uczy go, jak powinno się sadzić kwiaty. Kiedy Ropuch piecze pyszne ciasteczka, Żabek pomaga mu je zjeść. Kiedy Ropuch gubi listę rzeczy do zrobienia, Żabek pomaga mu ją znaleźć. Kiedy Żabek i Ropuch bardzo się boją, razem stają się odważni, a kiedy Ropuchowi śnią się koszmary - Żabek przychodzi mu na ratunek, a potem spędzają razem cały piękny długi dzień.

Z prawdziwą przyjemnością przedstawiam Wam drugą - po tomie Żabek i Ropuch. Przyjaźń - część przygód bohaterów Arnolda Lobela, klasyka amerykańskiej literatury dla dzieci. 


I ponownie zapraszam do żabio-ropuchowego świata, w którym za puentę i morał służą wrażliwość oraz łagodne poczucie humoru autora. Tom "Żabek i Ropuch. Razem" zawiera pięć kolejnych opowieści o sympatycznych żabach, które - mimo że całkiem się od siebie różnią - są najlepszymi przyjaciółmi i zawsze skaczą ramię w ramię.


"Żabek i Ropuch. Razem" to pełne ciepła i zabawnych przygód opowiadania, które ujmują prostotą, uczą empatii, zawierają morał i naturalnie wszystkie kończą się szczęśliwie. Dopełnieniem książeczki są duże litery oraz piękne, barwne i co najważniejsze - oryginalne ilustracje samego autora - które sprawiają, że te historyjki czyta się wspaniale.


Najnowsza seria Wydawnictwa Literackiego, o przygodach dwójki najlepszych przyjaciół, Żabka i Ropucha - z pewnością zauroczy młodych czytelników, które będą chciały poznawać historie jedna po drugiej, albo wszystkie jednym tchem. 

Uhonorowana nagrodą Newbery Honor Book książka Arnolda Lobela to dziecięce arcydzieło i zarazem znakomity pomysł na mikołajkowy prezent dla maluchów, które potrafią już same czytać, ale wciąż potrzebują odrobinę pomocy. 


Kliknij tutaj żeby przejść do recenzji tomu pierwszego pt. "Żabek i Ropuch. Przyjaźń"

Kolejne tomy z serii przygód Żabka i Ropucha z ilustracjami samego autora i w przekładzie Wojciecha Manna – już wkrótce!________________________________________________________________________________
Arnold Lobel, Żabek i Ropuch. Razem, stron 68, Wydawnictwo Literackie, 2015
Ilustracje: Arnold Lobel
Przekład: Wojciech Mann
Oprawa: twarda
Format: 145x225 mm

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Literackiemu

7 komentarzy:

 1. Jakbym miała dziecko, to bym mu to czytała :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie na pierwszy rzut oka nie zaciekawiła, ale wzięłam ją do ręki dosłownie na dwie minuty. Nie sądziłam, że jest to tak uznana pozycja. Zerknę ponownie, przychylniejszym okiem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Gdyby mój brat był młodszy na pewno bym przeczytała mu taką ksiązkę! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Gdybym miała młodsze rodzeństwo, to z chęcią bym mu czytała ;)
  Pozdrawiam :*
  http://k-a-k-blogrecenzencki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Dla młodszych czytelników książka jest super.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Notuję, będzie dla mojego chrześniaka ;))

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoje odwiedziny. Będzie mi bardzo miło, jeżeli swoją obecność potwierdzisz pozostawionym komentarzem ;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...