czwartek, 3 grudnia 2015

"Kopciuszek. Drogocenne Baśnie"Niezapomniana, romantyczna baśń o Kopciuszku - w nowej odsłonie! 
Towarzyszą jej niezwykłe ilustracje Valerii Docampo


Myślę, że "Kopciuszka" znają wszyscy. To klasyczna baśń Charlesa Perraulta o dobrej, skromnej i pracowitej dziewczynie, poniżanej i zmuszanej do ciężkiej pracy przez złą macochę i jej wyrodne córki, przy biernej postawie ojca oraz o cudownej odmianie jej losu - kiedy to gubiąc na balu pantofelek - znajduje swoje szczęście. 


Oto najpopularniejsza i prawdopodobnie najbardziej lubiana baśń na świecie


"Kopciuszek" to przepięknie opisana historia z morałem, który uwidacznia fakt, iż dobro zawsze zwycięża, a cierpliwość i skromność zostają nagrodzone. W końcu, która dziewczynka nie marzyła o tym, by pewnego dnia spotkać dobrą wróżkę, która zamieniłaby ją w piękną kobietę w olśniewającej sukni i wysłała karetą na wytworny bal, gdzie poznałaby księcia o dobrym sercu, który straciłby dla niej głowę? ;) "Kopciuszek" to piękna i magiczna opowieść, którą powinno poznać każde dziecko.

Niniejsza edycja przygotowana przez Wydawnictwo Olesiejuk ukazuje się w nowym znakomitym tłumaczeniu Ewy Ziembińskiej i ze świetnymi ilustracjami włoskiej ilustratorki Valerii Docampo, która - z właściwym sobie mistrzostwem i zamiłowaniem do detalu - oddała klimat i magię tej baśni. Dzięki jej rysunkom bez trudu wkroczycie do pełnego magii świata, a do tego poznacie sekrety warsztatu artystki, ponieważ na końcu książki pojawiły się strony opisujące poszczególne etapy powstawania rysunków. Wciąż nie mogę uwierzyć, że szkice powstawały przy użyciu atramentu!

Myślę, że ta książka będzie pięknym prezentem dla każdego dziecka. Pamiętajmy, że książki dla najmłodszych, to nie tylko najlepszy z możliwych prezentów, ale także ogromna inwestycja w dziecięcą psychikę - dzięki czytaniu baśni dziecko staje się lepsze, bogatsze wewnętrznie, pragnie aby na całym świecie tryumfowało dobro i sprawiedliwość. Dodatkowo "Kopciuszek. Drogocenne baśnie" to książka, która urzeka wielkim formatem, wydaniem i szatą graficzną. Ilustracje są niesamowite. Zachwycają swoim dopracowaniem - są wyraziste, szczegółowe, po prostu przepiękne, a ponadto - idealnie współgrają z czytanym tekstem, ubarwiają go i dopełniają. Każda strona tutaj oddziałuje na wyobraźnię. Jestem pod wrażeniem i gorąco polecam!


Piękna i niezwykle przyjemna dla oka szata graficzna zachwyca swoim dopracowaniem i szczegółowo odzwierciedla nastrój wydarzeń:Na końcu książki znalazło się także kilka stron poświęconych poszczególnym etapom jej powstawania:
____________________________________________________________________
 Kopciuszek. Drogocenne baśnie, stron 48, Wydawnictwo Olesiejuk, 2015
Tekst: na motywach baśni - Valentina Deiana, Mattia Fontana
Ilustracje: Valeria Docampo
Przekład: Ewa Ziembińska
Oprawa: twarda z gąbką
Format: 285x305 mm

Za udostępnienie egzemplarza książki do recenzji dziękuję Wydawnictwu Olesiejuk

9 komentarzy:

 1. Kolejne piękne wydanie baśni :). "Kopciuszek" raczej nie dla mojego synka, ale z przyjemnością zobaczyłabym inne książki z tej serii :).

  OdpowiedzUsuń
 2. Śliczne rysunki. :-) Patrząc na nie mam wrażenie, że to wydanie "Kopciuszka" ma swój bardzo specyficzny, magiczny klimat. Na pewno będzie wspaniałym prezentem świątecznym dla niejednego dziecka. :-))

  OdpowiedzUsuń
 3. Kocham Kopciuszka <3
  http://k-a-k-blogrecenzencki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Ta książka jest prześliczna! :D
  Zwróciłam na nią uwagę już dawno! :3

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja bym zaryzykowała stwierdzeniem, że ta książka byłaby wspaniałym prezentem nie tylko dla dziecka, sama z chęcią bym ją przytuliła przede wszystkim za przepiękne wydanie :) Dziś trzymałam egzemplarz w rękach i nie mogłam oderwać wzroku od ilustracji. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. PS Czy ukazały się także inne tytuły z ilustracjami Docampo? :)

   Usuń
 6. Ogromnie podoba mi się to wydanie :))
  Przyjemna recenzja :)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie,
  Isabelle West
  Z książkami przy kawie

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoje odwiedziny. Będzie mi bardzo miło, jeżeli swoją obecność potwierdzisz pozostawionym komentarzem ;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...