piątek, 18 marca 2016

"100 cudów świata"
Czym właściwie jest cud? Zgodnie z definicją słownikową - nadzwyczajnym zdarzeniem, które przełamuje odwieczne prawa. W potocznym rozumieniu posługujemy się tym pojęciem bardziej swobodnie - cudem jest to, co nas zadziwia, wywołuje wzruszenie, a nawet zniewala. Zarówno natura jak i człowiek są twórcami cudów. 

Z tą książką poznasz najpiękniejsze miejsca na Ziemi. Od Afryki - Czarnego Lądu, z niezrównanym bogactwem przyrody i bajecznymi krajobrazami i tajemniczymi pozostałościami po zaginionych kulturach oraz imponującymi świadectwami dawnych wysoko rozwiniętych cywilizacji. To właśnie tutaj znajduje się Sahara, Kilimandżaro, Marrakesz, czy Piramidy w Gizie. W książce znajdziesz też Azję - gigantyczne Państwo Środka zachwycające Ryżowymi tarasami z Banaue, wulkanem Fudżi, Babilonem, czy Chińskim Wielkim Murem - będącym jednocześnie jedyną budowlą na Ziemi widoczną z kosmosu (ciągnie się na długość około 6500 km!). Oraz Europę - fascynujące różnorodnością, centrum rozwoju architektury i sztuki. Za przykład niech posłuży chociażby Wieża Eiffla, która jest najbardziej znanym symbolem Paryża, bądź Koloseum w Rzymie. Europa może się pochwalić także Wenecją, Wersalem, Krzywą Wieżą w Pizie, Katedrą w Kolonii czy greckimi Delfami, z którymi wiąże się legenda o delfickiej wyroczni. Tajemnicze, wysoko rozwinięte kultury pozostawiły swoje ślady także na terenie Ameryki Południowej - cywilizacja Inków, Majów i Azteków wzniosła nie tylko baśniowe budowle, czy ogromne kompleksy świątynne, ale też unikalne piramidy i legendarne miasta, jak np. Machu Picchu. Ameryka Północna natomiast zachwyca, nie tylko budowlami, i fascynującymi konstrukcjami jak Most Golden Gate, czy Statua Wolności, ale też niezwykłymi cudami natury i rezerwatami przyrody, jak np. Wielki Kanion, Wodospad Niagara, czy Park Narodowy Everglades. Australia i Oceania zachwyca cudami natury tak na lądzie jak i pod wodą: Uluru (Ayers Rock) - olbrzymi monolit z czerwonego piaskowca i zarazem pradawne miejsce kultu, baśniowa podwodna kraina - Wielka Rafa Koralowa, czy zachwycający fiord - Milford Sound, oraz ona - jedna rzecz stworzona ludzką ręką - Opera w Sydney, arcydzieło nowoczesnej architektury.

W niniejszym przepięknym albumie zebrano 100 najpiękniejszych, największych i najcenniejszych cudów sześciu kontynentów. Wszystkie są bardzo różnorodne - łączy je jednak to, że wykraczają poza codzienność i powszedniość. W wielu przypadkach owe wyjątkowe cechy widać już na pierwszy rzut oka, jednak czasem należy się dobrze przyjrzeć, aby je odnaleźć... Dzięki ciekawym opisom i fascynującym zdjęciom odkryjesz niezwykłe cuda przyrody i wspaniałe konstrukcje ze wszystkich stron świata: od Afryki przez Azję i Europę, Amerykę Północną i Południową, aż do Australii i Oceanii. 

Przyjemna dla oka szata graficzna w połączeniu z pięknym wydaniem (kredowy papier, twarda oprawa z obwolutą, duży format) i niską ceną (35zł!) jest w stanie zachwycić największego malkontenta ;) Ja wciąż jestem pod wrażeniem i gorąco polecam, zwłaszcza na prezent.
W serii ukazało się także: "100 najpiękniejszych miast świata"
recenzję przeczytasz >tutaj<

____________________________________________________________________________________
Hoffmann Michael, Krings Alexander, 100 cudów świata, stron 240, Wydawnictwo Olesiejuk, 2016
Oprawa: twarda z obwolutą
Format: 315x252 mm


Za udostępnienie egzemplarza książki do recenzji dziękuję Wydawnictwu Olesiejuk


10 komentarzy:

 1. Widzialam wczoraj ten album. Świetnie wydany i w bardzo atrakcyjnej cenie. Zgadzam się, to idealny materiał na prezent. Pozdrawiam! :)

  www.majuskula.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam ten jeden atlas :) Bardzo piękne zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chciałabym mieć to na półce. Swoją drogą fajny pomysł na prezent np. na urodziny.

  OdpowiedzUsuń
 4. Choć geografii nie znoszę, to takie ciekawostki są dla mnie jak najbardziej :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Z pewnością książka ta zaciekawiłaby kogoś kto lubuje się w geografii. Jak dla mnie byłaby jednorazowego użytku i przekazana komuś kto bardziej byłby nią zachwycony. Tak jak napisałaś na pewno byłby to dobry prezent :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękne zdjęcia i piękne miejsca warte zwiedzenia. Niestety za takimi książkami nie poluję, jednak w formie prezentu z chęcią przyjmuję :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetna i wartościowa książka :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Widziałam niedawno ten album, przeglądałam w księgarni. Ma bardzo ładne fotografie... Ziemia to cudowna planeta.
  Pozdrawiam
  Jadwiga
  Zajęcza Nora

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetna książka. Przydałaby się u mnie na półce :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Kilka cudów udało mi sie zobaczyć na żywo. Wrażenia niesamowite! Akropol nocą... bajka, a raczej mit :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoje odwiedziny. Będzie mi bardzo miło, jeżeli swoją obecność potwierdzisz pozostawionym komentarzem ;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...