środa, 2 marca 2016

Chciejka #30 | MARZEC w zapowiedziach

Chciejka to mój w pełni subiektywny przegląd zapowiedzi nowego miesiąca. 

* * *


Witam serdecznie w Chciejce marcowej!

Zapraszam na subiektywny przegląd zapowiedzi :)

PS. Wybaczcie różne czcionki, ale totalnie nie mogłam nad nimi zapanować!


Wszystkie opisy oraz grafiki okładek pochodzą ze stron Wydawców.
Data premiery może ulec zmianie.

Hotel New Hampshire
John Irving
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Premiera 17 marzec

"Hotel New Hampshire" to klasyczny przykład tak zwanej "czarnej komedii". Pierwsze skrzypce w tej brawurowo napisanej, przesyconej erotyzmem powieści grają członkowie rodziny Berrych, wiedzeni obsesyjnym pragnieniem stworzenia dochodowego hotelu. Szukając odpowiedniego miejsca do realizacji projektu, a także własnego miejsca w życiu, co raz konfrontowani z niespodziewanymi tragediami, ludzie ci wikłają się w różne zwariowane sytuacje, które równie często wywołują u czytelnika salwy śmiechu, co wyciskają mu z oczu łzy. Warto, więc chyba przy lekturze tej świetnej powieści pamiętać o jednej z zawartych w niej maksym: "Życie jest na serio, a sztuka dla frajdy".Okruchy dnia
Kazuo Ishiguro
Wydawnictwo Albatros
Premiera 11 marzec

Uhonorowana Bookerem trzecia powieść Ishiguro. Ogromny rozgłos przyniosła jej ekranizacja z Anthonym Hopkinsem, wyróżniona 8 nominacjami do Oscara. Narratorem książki jest Stevens, angielski kamerdyner, który wierność wobec pracodawcy i wypełnianie obowiązków stawia ponad wszystko. Swoje dotychczasowe życie w całości podporządkował służbie u lorda Darlingtona. Po śmierci chlebodawcy nadal prowadzi jego dom. Podczas krótkiego urlopu wyrusza samochodem do Kornwalii, by namówić do powrotu dawną gospodynię pannę Kenton. Rozpamiętuje minione lata. Proces analizy jest bolesny i przypomina budzenie się z długiego snu. Drobiazgowy Stevens odkrywa, że cała jego egzystencja była w istocie jedynie namiastką prawdziwego życia, że bezpowrotnie utracił szansę na osobiste szczęście.


Udręka braku pożądania
Janusz Leon Wiśniewski
Wydawnictwo Literackie
Premiera 31 marzec

Najnowsze opowieści  Janusza Leona Wiśniewskiego pomagają  lepiej zrozumieć siebie, a także nasz coraz bardziej oszalały świat! Autor obdarowuje czytelników historiami o ludziach i ich przeznaczeniu. Te krótkie opowiadania poruszają to, co w człowieku najważniejsze, a czasem najgłębiej skrywane: tęsknotę za miłością, rany, które nie chcą się zabliźnić,  rozpacz po rozwodzie i lęk przed odrzuceniem. Autor - mistrz krótkiej formy, za pomocą kilku zaledwie zdań potrafi przekazać prawdę o ludzkiej naturze. Nikt tak jak on nie pisze o trudnych i wstydliwych tematach, w tak otwarty sposób: o menopauzie, strachu przed rakiem, piekle pedofilii, niewolnictwu seksualnemu, ofiarach przemocy domowej i nałogach. To książka z przesłaniem - otwórzcie się, nigdy nie jest za późno, przestańcie się bać. Nawet po najbardziej bolesnych doświadczeniach jest nadzieja na udane życie.Fatum i furia
Lauren Groff
Wydawnictwo Znak
Premiera 14 marzec

Każdy związek ma dwie twarze. 
Każda historia ma dwie strony. Zwłaszcza gdy kluczem do idealnego związku nie jest prawda, ale mroczny sekret. Fatum i furia jest jak rozsypująca się układanka. Gdy wszystko wydaje się jasne, prawda zaczyna wychodzić na jaw. Fatum to opowieść Lancelota o spotkaniu kobiety, która odmieniła jego życie, w Furii Mathilde mówi o tym, jak było naprawdę. Dwadzieścia cztery lata, dwoje ludzi. Misternie splecione perspektywy porywają i hipnotyzują, a nieoczekiwany zwrot akcji sprawia, że czytelnik musi zakwestionować wszystko, co do tej pory wiedział o związku Lancelota i Mathilde. Pokazując ciążące nad człowiekiem fatum i władające nim demony – furie, Lauren Groff odkrywa istotę bliskości i samotności, porusza to co sekretne, skrywane i mroczne. O tej powieści nie da się zapomnieć.
Najszczęśliwsza dziewczyna na świecie
Jessica Knoll
Wydawnictwo Znak literanova
Premiera 21 marzec

Czy najszczęśliwsza dziewczyna na świecie odkryje przed światem mroczną tajemnicę? NAJLEPIEJ SPRZEDAJĄCY SIĘ DEBIUT W USA. JEJ DOSKONAŁE ŻYCIE JEST DOSKONAŁYM KŁAMSTWEM. W szkole średniej Ani FaNelli zetknęła się z okrucieństwem, do jakiego są zdolne tylko nastolatki. W dorosłym życiu robi wszystko, by wymyślić siebie na nowo. Z impetem realizuje skrupulatnie przemyślany plan: prestiżowa praca, designerskie ubrania i przystojny narzeczony z arystokratycznym nazwiskiem. Ani jest już bardzo blisko celu. Wtedy pojawia się propozycja udziału w filmie dokumentalnym o tym, co wydarzyło się w szkole 14 lat temu. Jest jednak coś, o czym wie tylko Ani. Niebezpieczny sekret, który może wiele zmienić. 


Odcienie czerwieni
Marta Motyl
Edipresse Książki
Premiera 2 marzec

W "Odcieniach czerwieni" narrację prowadzi Magda, biseksualna, uwodzicielska studentka, która interesuje się sztuką. Bardziej niż malarstwem zachwyca się jednak nastolatkami przypominającymi Lolitę i mężczyznami z diabłem za skórą. Jej życie zdominowały dwa uzależnienia: od miłości i od bólu. Tłumaczy, że przechodzi od czerwieni namiętności do czerwieni krwi. Z jednej strony, odkrywa różne oblicza przyjemności. Z drugiej jest nadwrażliwa i często czuje się zraniona. Żeby odreagować cierpienie psychiczne, okalecza się. Jest to jej nawyk, ukształtowany w dzieciństwie przeżywanym z ojcem alkoholikiem i zimną, despotyczną matką.


Wspaniałe życie
Robert Ziębiński
Wydawnictwo W.A.B
Premiera 2 marzec

Pijacka gawęda i kryminał noir – zuchwały literacki drink! Gdy Paweł, pracoholik i alkoholik, traci pracę w wydawnictwie i rzuca go dziewczyna, decyduje się na terapię. Próbując poskładać swój świat, pisze też powieść. Jej bohaterem jest zabójca, który dostał zlecenie na siedem osób. Nie wie, kim są, ale przeczuwa, że wciągnięto go w niezłą aferę. Czarny humor i dosadny język Wspaniałego życia spodobają się nie tylko miłośnikom Jerofiejewa i Pilcha.


Zanim zrozumiem
Małgorzata Mroczkowska
Wydawnictwo Czwarta Strona
Premiera 16 marzec

Czasami miłość stawia przed nami wielkie wyzwania… Piotr i Joanna to młode małżeństwo, które połączył przypadek. On pochodzi z rodziny inteligenckiej, jest psychologiem i terapeutą. Ona wyjechała z małej miejscowości, żeby ukończyć studia w Warszawie. Z pozoru normalna relacja okazuje się jednak związkiem toksycznym, w której zazdrosna kobieta, skłócona z rodziną męża oraz własnymi bliskimi, pociąga za sznurki, sterując ich wspólnym życiem. Kadry z małżeńskiego życia przeplatają się z sesjami terapeutycznymi pacjentów Piotra, które ilustrują jego oddanie i zaangażowanie w pracę. Paradoksalnie, w myśl przysłowia, że szewc bez butów chodzi, w obliczu demonów własnej żony Piotr jest zupełnie bezbronny. Czy tlące się jeszcze wspomnienie dawnej miłości i namiętności wystarczy, by wspólnie wyjść na prostą i uleczyć zadane dotychczas rany?Krawcowa z Dachau
Mary Chamberlain
Świat Książki
Premiera 16 marzec

Dramatyczna opowieść o młodej dziewczynie – o miłości, rozdarciu, zdradzie i pełnej determinacji walce o przetrwanie. Londyn, wiosna 1939 roku. Osiemnastoletnia Ada Vaughan, piękna i ambitna szwaczka, właśnie podjęła pracę u modiste na Dover Street. Kariera stoi przed nią otworem. W wyniku przypadkowego spotkania z tajemniczym Stanislausem von Liebenem Ada trafia do świata przepychu i romansów. Kiedy ukochany proponuje jej wycieczkę do Paryża, pozostaje ślepa na sygnały ostrzegawcze o wojnie na kontynencie: to dla niej szansa na nowy początek. Gdy Niemcy wkraczają do Francji, Ada zostaje uwięziona w Dachau. Chcąc przeżyć, robi to, co potrafi najlepiej: szyje. Ta decyzja zaważy na jej losach w czasie wojny i po jej zakończeniu.


Rewizja (Kasacja #3)
Remigiusz Mróz
Wydawnictwo Czwarta Strona
Premiera 30 marzec

Żona i córka robotnika z Ursynowa giną tragicznie w niewyjaśnionych okolicznościach. Ich polisa na życie jest tak duża, że towarzystwo ubezpieczeniowe nie spieszy się z jej wypłaceniem. Pogrążony w żałobie mężczyzna spodziewa się problemów, ale to, co go spotyka, przechodzi jego najśmielsze obawy… Ubezpieczyciel odmawia wypłaty, twierdząc, że to robotnik zamordował rodzinę. Zaraz potem prokuratura stawia mu zarzuty, a on rozpoczyna walkę o uniewinnienie i własny honor. Pomaga mu prawniczka, która niedawno pogrzebała całą swoją karierę.


Pomieszkanie
Greg Baxter
Wydawnictwo Czwarta Strona
Premiera 2 marzec

"Pomieszkanie", to debiutancka powieść Grega Baxtera znanego polskiemu czytelnikowi z książki "Lotnisko w Monachium". Zamarznięte, ośnieżone i zamglone europejskie miasto. Amerykanin próbuje znaleźć lokum, w którym mógłby zatrzymać się na dłużej. Nie ma niczego, oprócz kilku książek. Nie chwali się swoją przeszłością – dopiero przyparty do muru przyznaje, że służył na misji wojskowej w Iraku. Przypadkiem poznaje na ulicy Saskę. Kobieta zajmuje się ekonomią, ale chciałaby być kolekcjonerem sztuki. Do życia podchodzi bardzo swobodnie i spontanicznie. Jedyne co łączy tych dwoje to delikatne miłosne uczucie i specyficzny rodzaj intymności. Baxter porównywany do Ernesta Hemingwaya i Grahama Greene'a pisze o styku amerykańskiej i europejskiej tożsamości, niezakorzenieniu, tymczasowości i przelotności uczuć. "Pomieszkanie" jest prawdopodobnie najnowszą – by nie powiedzieć „ostatnią” – wielką amerykańską powieścią modernistyczną.


Unik
Chelsea Cain
Wydawnictwo Czwarta Strona
Premiera 16 marzec

Kick Lannigan, mimo młodego wieku, przeżyła w życiu koszmar. Porwana w biały dzień, w wieku zaledwie sześciu lat, przepadła bez wieści. Po kliku miesiącach poszukiwań już mało kto wierzył w szczęśliwe zakończenie tej historii.Wszyscy zakładali najgorsze. Gdy więc niespodziewanie, po kilku latach od tego tragicznego zdarzenia, okazało się, że dziewczynka żyje – wszyscy przecierali oczy ze zdumienia. Każda trauma pozostawia jednak ślad. Kick, w pierwszych miesiącach po uwolnieniu, zmaga się z zespołem stresu pourazowego, a rozliczne terapie, w których uczestniczy, zdają się tylko pogarszać sprawę. Lekarstwem okazuje się… wysiłek fizyczny i walka. Dziewczyna zaczyna trenować boks, łucznictwo, szkoli się w walce wręcz, rzucaniu nożem oraz strzelaniu do celu. I poprzysięga, że już nigdy nie będzie ofiarą… Kiedy więc w ciągu miesiąca w Portland ginie dwójka małych dzieci, a na jej drodze staje tajemniczy Bishop, Kick nie waha się ani przez moment. Dziewczyna uzbrojona w arsenał broni rusza na poszukiwania zaginionych, zupełnie nieświadoma, że wszystkie tropy prowadzą bezpośrednio do jej przerażającej przeszłości…


Wariatka
Joanna Jodełka
Wydawnictwo Świat Książki
Premiera 3 marzec

Pisarka Joanna stara się wrócić do siebie po ciężkich przeżyciach związanych ze śmiercią męża. Ale ponura rzeczywistość szpitala psychiatrycznego tylko pogłębia jej fatalny stan. Otumanioną lekami, zrezygnowaną kobietę wyrywa z apatii dopiero egzemplarz książki, który przynosi jej tajemniczy młody mężczyzna. To pierwsza powieść Joanny, nigdy dotąd niewydana, a zainspirowana niewyjaśnioną sprawą sprzed dziesięciu lat – zniknięciem Justyny Lenart, młodej żony i matki. Joanna jest zaniepokojona: nie dość, że nie wie, kto wydał jej powieść, to jeszcze nie rozumie, dlaczego występującym w niej postaciom przywrócono autentyczne imiona i nazwiska. Co gorsza, ma wrażenie, że ktoś próbuje ją zabić. Czy dlatego, że historia, przetworzona w jej wyobraźni w literacką fikcję, po latach niebezpiecznie zbliżyła się do prawdy, wprowadzając ferment w życie bohaterów książki? Pisarka postanawia rozwikłać zagadkę i na własne życzenie opuszcza szpital. Gra okazuje się niebezpieczna, rozpoczyna się wyścig z czasem. Nowa powieść sensacyjna autorki „Kamyka" i uhonorowanej Nagrodą Wielkiego Kalibru „Polichromii" nawiązuje do niektórych wątków wcześniejszej „Kryminalistki”, choć może też z powodzeniem stanowić samodzielną lekturę. Joanna Jodełka jest świetną obserwatorką ludzkich zachowań i wyróżnia się niebanalnym poczuciem humoru.


Morderstwa nad Shadow Creek
Joy Fielding
Wydawnictwo Świat Książki
Premiera 3 marzec

W wyniku nagłej zmiany planów niezbyt dobrana grupa osób wybiera się na wycieczkę w góry. Jej uczestnikami są: Valerie, wkrótce rozwódka, jej nastoletnia zbuntowana córka Brianne, dwoje ekscentrycznych przyjaciół Melissa i James oraz Jennifer… nowa narzeczona męża. Valerie usiłuje się uporać z żalem do męża, a także z zazdrością wobec jego młodej i ładnej partnerki. Jennifer zaś boryka się z paroma poważnymi życiowymi problemami. Natomiast szesnastoletnia Brianne otwarcie buntuje się przeciw matce i gubi się w utkanej przez siebie sieci sekretów i kłamstw.Dziewięć dni
Gilly MacMillan
Wydawnictwo Świat Książki
Premiera 3 marzec

Po opublikowaniu debiutanckiego thrillera psychologicznego „Dziewięć dni” popularny portal The Media Eye okrzyknął Gilly Macmillan wschodzącą gwiazdą powieści kryminalnej. Chwaliły ją media i znani autorzy, docenili czytelnicy, książka znakomicie się sprzedała. Powieść przetłumaczono na 20 języków. W krajach, gdzie już ją wydano, święci triumfy. We Włoszech znalazła się na pierwszym miejscu list bestsellerowych kryminałów. Czytając „Dziewięć dni” niełatwo oderwiesz się od lektury, a po jej przeczytaniu jeszcze długo będzie tkwiła w twojej głowie! Rachel Jenner, samotna matka wychowująca ośmioletniego syna Benedicta Fincha, wybiera się z nim na spacer do lasu pod miastem. Pozwala dziecku pobiec do przodu razem z ulubionym psem, po czym chłopiec nagle znika. Poszukiwania nie dają rezultatów i po kilku godzinach jest jasne, że Ben został porwany.


Prawda o dziewczynie
T.R. Richmond
Wydawnictwo Otwarte
Premiera 2 marzec

Zwykła dziewczyna, dwadzieścia pięć lat. Trochę zbyt wrażliwa, może nawet ze skłonnościami do autodestrukcji. Otoczona przyjaciółmi i zawsze w kręgu zainteresowania mężczyzn. Pewnie dlatego po każdej imprezie wracała późno do domu. Po ostatniej nie wróciła. Jej ciało wyłowiono z rzeki. Uczelniany profesor Jeremy Cooke układa strzępki życia Alice Salmon w szokującą historię miłości, obsesji i oszczerstw. Studentka. Dziennikarka. Córka. Kim jeszcze była? Czas pokaże. Prawda jest zawsze pod powierzchnią. Elektryzujący thriller dla fanów Zaginionej dziewczyny i Dziewczyny z pociągu.


Drugie życie
SJ Watson
Wydawnictwo Sonia Draga
Premiera 16 marzec

Julia Plummer wiedzie spokojnie życie na przedmieściach Londynu. Mieszka ze swoim o 10 lat starszym mężem, uznanym chirurgiem oraz adoptowanym synem Connorem, z wychowaniem którego nie mogła sobie poradzić jego biologiczna matka, młodsza siostra Julii, Kate. Sielankowe życie rodziny przerywa tragiczna wiadomość o śmierci Kate, która została brutalnie zamordowana na ulicach Paryża. Gdy śledztwo policji utyka w martwym punkcie, Julia bierze sprawy w swoje ręce. Kobieta dowiaduje się, że jej siostra zawierała znajomości z mężczyznami za pośrednictwem Internetu i umawiała się z nimi na intymne spotkania. Wkrótce sama w sieci poznaje mężczyznę, który sprawia, że traci nad sobą kontrolę. Szukając odpowiedzi na kolejne pytania, stawia na szali swoje małżeństwo, rodzinę, a nawet życie.


W dół
Tim Johnston
Wydawnictwo Marginesy
Premiera 16 marzec

Błyskotliwy thriller o więzach krwi i walce o przetrwanie. Koniec wakacji, Courtlandowie przyjeżdżają w Góry Skaliste. Dla ich córki, osiemnastoletniej Caitlin, góry mają być ostatecznym sprawdzianem biegowym. Jej rodzice liczą na to, że wspólny urlop pomoże im posklejać związek. Pierwszego ranka Caitlin i jej młodszy brat Sean idą pobiegać. Kilka godzin później z telefonu Seana dzwoni szeryf. Chłopak leży w szpitalu, ma pogruchotaną nogę, ale już odzyskał przytomność, jego życiu nic nie grozi. A Caitlin? Caitlin zniknęła. Zaczyna się koszmar w rodzaju tych, o których słyszy się w telewizji, ale które zwykle przydarzają się innym. Poszukiwania, wzajemne oskarżenia, pytania bez odpowiedzi. Co się stało? Czy mogli temu zapobiec? Czy Caitlin żyje? Czy kiedykolwiek się tego dowiedzą? Tajemnicze zniknięcie dziewczyny stanie się początkiem strasznej podróży po coraz bardziej splątanych ścieżkach. Wkrótce Courtlandów będzie łączyło już tylko pytanie, którego nigdy nie zdołają zadać na głos: Kiedy przestać szukać? Perfekcyjnie skrojony thriller, napisany z precyzją, która pozwala uchwycić każdą emocję, każdą chwilę strachu i każdą potworną myśl, pędzący jak lawina ku przerażającemu rozwiązaniu.


Wir
Frode Granhus
Wydawnictwo Świat Książki
Premiera 3 marzec

Wciągający, mroczny norweski thriller. Atmosferę tajemnicy potęgują przewijające się opisy surowej, północnej przyrody, która najbardziej urzeka w powieści. Landegode, gmina Bodo. Przerażający krzyk przyciąga uwagę dwóch chłopców bawiących się na brzegu morza. W szczelinie między skałami znajdują mężczyznę z rękami w lodowatej wodzie, przykutymi do kamienia. Bergland, 50 kilometrów na północ od Bodo. Starsze małżeństwo dostrzega w pobliżu brzegu porcelanową lalkę pływającą na tratwie z łyka i powiadamia miejscową policję. Do zbadania sprawy zostaje przydzielony śledczy Niklas Hultin, pracujący na miejscowym posterunku w zastępstwie chorego policjanta. W trakcie zbierania informacji na jaw wychodzi mroczna historia sprzed lat. Groza narasta, kiedy po kilku dniach to samo małżeństwo znajduje na plaży nieprzytomną, ranną kobietę, ucharakteryzowaną na znalezioną wcześniej lalkę. 


Tysiąc róż
Magda Rem
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Premiera 3 marzec

Michał i jego żona Elżbieta wiodą spokojne życie w domu na uboczu. Regularnie włączają zraszacz, rozmawiają z sąsiadem, odwiedza ich listonosz, mają swoje nawyki i zwyczaje. O stałej porze słychać stukot maszyny do pisania. Bo Elżbieta jest pisarką popularnych romansów, Michał zaś grafikiem projektującym okładki. Tak było. Jeszcze do wczoraj. Bo już tak nie będzie. Jedna chwila zmienia ich życie w teatr pozorów. Tylko kto w nim obsadza role? Znakomicie skonstruowana powieść psychologiczna z elementami thrillera. Hitchcockowskie klimaty - atmosfera rodem z "Psychozy"... i wyczekiwanie na pojawianie się matki Normana.


Broda zalana krwią
Daniel Galera
Wydawnictwo Rebis
Premiera 15 marzec

Hipnotyzująca historia młodego człowieka, którego wyjazd nad morze w poszukiwaniu spokoju przeradza się w dramatyczną walkę z przeszłością. Broda zalana krwią to znakomita powieść o poszukiwaniu tożsamości, o nieuchronności losu oraz odkrywaniu źródeł mitów i legend, to również powieść o granicach przebaczenia. Główny bohater po śmierci ojca wyjeżdża do Garopaby, małego brazylijskiego miasta na wybrzeżu. Próbuje odszukać ślady dziadka, który mieszkał tu i rzekomo utonął wiele lat wcześniej. Chłopak, instruktor pływania i triatlonista przemierzający miasto w towarzystwie psa, cierpi na rzadką chorobę, prozopagnozję - nie potrafi odróżniać ludzkich twarzy, Garopaba zaś zdaje się cierpieć na zbiorową amnezję, kiedy tylko jest mowa o jego dziadku. Poszukiwania uruchamiają ciąg zaskakujących wydarzeń.


We mgle
Linn Ullmann
Wydawnictwo WAB
Premiera 2 marzec

Niepokojąca i fascynująca powieść córki znakomitej aktorki Liv Ullmann i wybitnego reżysera Ingmara Bergmana! Kiedy po dwóch latach od zaginięcia Mille znaleziono w lesie ludzkie szczątki, mieszkańcom szwedzkiego Mainlund przyszło na nowo zmierzyć się z demonami przeszłości. Okazuje się, że każda, nawet najszczęśliwsza z rodzin, ma również swe mroczne tajemnice... Powieść Ullmann to z jednej strony subtelna i wysmakowana proza skandynawska, z drugiej – trzymająca w napięciu od pierwszej strony powieść z wątkiem kryminalnym. O miłości, samotności, błędach oraz odkupieniu winy.


I to przeminie
Milena Busquets
Wydawnictwo Czarna Owca
Premiera 2 marzec

Blanca po utracie matki przyjeżdża do Cadaqués, miasteczka na wybrzeżu Morza Śródziemnego, gdzie zawsze spędzała w dzieciństwie wakacje. Tam prowadzi dialog ze zmarłą matką, najważniejszą miłością jej życia. Seks, przyjaźń, dzieci, bliskość, miłość, to wszystko, co dla Blanki było i jest ważne, stają się remedium na jej smutek.

Wstać znowu o ludzkiej porze
Joshua Ferris
Wydawnictwo Czarna Owca
Premiera: 2 marzec

Paul O'Rourke to uzależniony od iPhone'a przeciwnik nowoczesnych technologii, dentysta, który nie może rzucić palenia i ateista, nietracący wiary w Boga.  Pewnego dnia odkrywa z przerażeniem, że ktoś podszywa się pod niego w sieci, tworząc jego stronę internetową, profil na Facebooku i konto na Twitterze. To, co początkowo stanowi niegroźne pogwałcenie prywatności, powoli zamienia się w koszmar. Zawieszony między światem realnym a wirtualnym, Paul próbuje odkryć, dlaczego ktoś kradnie mu tożsamość. Musi stawić czoło swojej trudnej przeszłości i zmierzyć się niepewną przyszłością. Wstać znowu o ludzkiej porze przezabawnie przedstawia absurdy współczesnego świata i jednocześnie stawia poważne, odwieczne pytania o sens życia, miłość i prawdę. To książka głęboko poruszająca i zaskakująca.Twój psychologiczny autoportret
John M. Oldham, Lois B. Morris
Czarna Owca
Premiera 16 marzec

Jest to jedna z najwartościowszych i najbardziej pomocnych książek psychologicznych, pozwalająca na sporządzenie własnego psychologicznego autoportretu, uchwycenie unikalnego profilu swoich cech, skłonności i nawyków. Osoba, która zgłębi zawarte w niej wiadomości i samodzielnie lub z pomocą specjalisty podejmie dostosowany do siebie program treningu, osiągnie sukces w miłości i w pracy, a jeśli ma problemy, znajdzie klucz do ich rozwiązania. Tym kluczem jest zrozumienie własnego charakteru i schematów myślenia, a także uczuć i postępowania innych ludzi, co umożliwi twórcze dostosowanie się do nich z uwzględnieniem stylu swojej osobowości.Jej orgazm najpierw. Poradnik dla myślących mężczyzn
Ian Kerner
Wydawnictwo Czarna Owca
Premiera 16 marzec

Od niepamiętnych czasów mężczyźni walczą z szybkimi reakcjami na bodźce seksualne, by znaleźć sposób na doprowadzenie do orgazmu znacznie wolniej reagującej kobiety, cóż, odpowiedź leży na końcu męskiego języka. Jej orgazm najpierw to kompendium wiedzy o technikach seksu oralnego, który jest niezawodnym sposobem na zapewnienie partnerce prawdziwej rozkoszy. Autor - seksuolog kliniczny twierdzi, że seks oralny przez długi czas uważany jedynie za element gry wstępnej, powinien stanowić główne danie erotycznego menu. Wychodząc z założenia, że niewielu mężczyzn potrafi poprosić o pomoc i wskazówki dotyczące życia seksualnego, Ian Kerner postanowił napisać książkę dla nieśmiałych. Powstał poradnik, dzięki któremu kobiecy orgazm przestaje być dla mężczyzn tajemnicą!


Jego orgazm później. Poradnik dla myślących kobiet
Ian Kerner
Wydawnictwo Czarna Owca
Premiera 16 marzec

"Jego orgazm później" proponuje kobietom niekiedy radykalne, lecz zawsze fachowe porady dotyczące najrozmaitszych spraw, od natury męskiego pożądania począwszy, aż po skuteczne techniki seksualne. Autor kieruje całą uwagę na kwestię męskiej seksualności, wyjaśnia najbardziej powszechne seksualne nawyki i udziela fachowych odpowiedzi na najczęściej zadawane przez kobiety pytania. Jako seksuolog-terapeuta przeprowadził liczne rozmowy z mężczyznami, nie tylko na temat najlepszego seksu, jakiego zaznali, ale również na temat najlepszego seksu, jakiego nie zaznali: przeżyć, o jakich zawsze marzyli i snuli o nich fantazje, ale obawiali się tym podzielić ze swymi partnerkami. Książka napisana w równie dowcipnym i intrygującym, jak "Jej orgazm najpierw" stylu, jest doskonałym przewodnikiem dla par, pozwalającym w pełni cieszyć się seksem i zyskać pewność, że partner przeżywa to samo.Bez słów
Mia Sheridan
Wydawnictwo Otwarte
Premiera 28 marzec

Czy są takie rany, których miłość nie zdoła uleczyć?Archer, obarczony niewypowiedzianym cierpieniem, mieszka w swojej samotni blisko lasu. Jest przekonany, że tylko tyle mu zostało. Do sennego, pobliskiego miasteczka przybywa Bree. Dziewczyna liczy na to, że w końcu odnajdzie rozpaczliwie poszukiwany spokój. Gdy spotyka Archera, jej początkowa nieufność zamienia się w rosnącą fascynację outsiderem. Próbując przedrzeć się przez warstwy niedostępności i dzikości, jakimi Archer przez lata zasłaniał się przed innymi, Bree powoli rozbiera go z kolejnych tajemnic. Czy budzące się w ciszy uczucie uwolni ich od bolesnej przeszłości?Real
Katy Evans
Wydawnictwo Papierowy Księżyc
Premiera 9 marzec

Remington Tate na ringu i poza nim posiada reputację awanturnika, twarde jak granit ciało oraz dziki, zwierzęcy magnetyzm, który wprawia jego fanki w szał. Lecz od chwili, kiedy spotykają się ich oczy, jedyną kobietą, której pragnie, jest Brooke Dumas. Jego pożądanie jest czyste, nieposkromione i REALNE. Zatrudniona, by utrzymywać jego ciało w doskonałej kondycji, Brooke w końcu dostaje dobrze płatną pracę rehabilitantki sportowej, o której zawsze marzyła. Lecz gdy z Remym i jego zespołem objeżdża w trakcie tournée niebezpieczny podziemny bokserski krąg, jej własne ciało ożywa, zbudzone najbardziej pierwotnym z pragnień. To, co zaczyna się między nimi jako zwykły flirt, szybko dla obojga zmienia się w erotyczną obsesję, która obiecuje o wiele więcej. Jednak ich rozpalona do białości żądza ma również mroczną stronę… Kiedy największy sekret Remy’ego wychodzi na jaw, a rodzinne obowiązki Brooke wymagają działania, czy uda im się przetrwać? Czy może to, co niegdyś wydawało się takie realne, teraz rozpłynie się jak iluzja.


Uwikłani. Obsesja (Uwikłani #2)
Laurelin Paige
Wydawnictwo Kobiece
Premiera 18 marzec

Druga część najbardziej sensualnej trylogii erotycznej przez wielu określanej jako lepszej od "Greya"! W życiu pięknej Alayny Withers i diabelnie przystojnego Hudsona Pierce'a pojawi się ktoś jeszcze... Czy ich związek przetrwa próbę? "Jesteś moja. A ja jestem twój. A to oznacza, że jestem z tobą związany pod każdym względem i w każdej sytuacji. Na dobre i na złe. Jeśli tego nie widzisz, to nie mamy szans... ". Do tej pory Alayna Withers wchodziła z mężczyznami w związki, przez które popadała w chorobliwe obsesje. Teraz jednak, kiedy swe serce otworzył przed nią zabójczo przystojny miliarder Hudson Pierce, czuje ogromną determinację, aby zniszczyć wszelkie przeszkody stojące na drodze ku ich szczęściu i wreszcie stworzyć stabilny związek oparty na głębokim uczuciu. Problem jednak polega na tym, że nie tylko Hudson skrywa mroczne tajemnice. Przeszłość powoli zaczyna wciągać tych obojga w skomplikowaną sieć nieporozumień, które w końcu doprowadzą do zburzenia długo budowanego zaufania i poczucia bezpieczeństwa. Alayna w desperacji zwróci się o pomoc do Celii – kobiety, która kiedyś sporo namieszała w życiu Hudsona – nie wiedząc jednak, jakie będą tego konsekwencje... To pierwszy związek, w którym Alaynie uda się uporać z własnymi problemami. Wszystko jednak wskazuje na to, że o serce Hudsona zawalczy ktoś jeszcze... 


Stinger. Żądło namiętności
Mia Sheridan
Wydawnictwo Helion
Premiera 18 marzec

Los czasem płata figle... Kto powiedział, że konferencje branżowe muszą być nudne? Nawet jeśli tak bywa, to na pewno nie w Las Vegas, mieście, w którym wszystko może się zdarzyć. To właśnie tam pewna poważna młoda osoba, Grace Hamilton, uczestnicząca w Międzynarodowym Zjeździe Studentów Prawa, poznaje Carsona Stingera, aktora z branży erotycznej, z którym spędza kilka upojnych chwil. Ale cóż może na dłużej połączyć dwoje tak odmiennych ludzi, mających całkowicie inne poglądy na świat i życie? Grace to dziewczyna, która uparcie dąży do realizacji swoich celów, a Carson żyje z dnia na dzień i na niczym szczególnie mu nie zależy. Oboje doskonale wiedzą, że ich drogi skrzyżowały się tylko na chwilę... A jednak nie potrafią o sobie zapomnieć. Kiedy szczęśliwym zrządzeniem losu wpadają na siebie ponownie, nie mogą odrzucić tej szansy. Zwłaszcza że w międzyczasie oboje nieco dojrzeli, a Stinger porzucił branżę porno na rzecz służby w armii USA. Romans pięknej pani prokurator i przystojnego komandosa nie przypomina sielanki, ale czy życie bez emocji jest ciekawe?Raven
Sylvain Reynard
Wydawnictwo Akurat
Premiera 16 marzec

Niepełnosprawna, poruszająca się o lasce Raven Wood zajmuje się renowacją starych obrazów w galerii Uffizi we Florencji. Pewnego wieczoru, w drodze powrotnej do domu, jest świadkiem brutalnego napadu na bezdomnego. Próbując interweniować, sama ściąga na siebie wściekłość napastników. Wydaje się, że już nic nie może jej ocalić… A jednak. Z mroku wyłania się tajemnicza postać, która bezwzględnie rozprawia się z bandziorami. Kiedy zagadkowy wybawca pochyla się nad nią i szepcze jej do ucha niezrozumiałe słowa, Raven traci przytomność. Odzyskawszy ją stwierdza ze zdumieniem, że uległa niewytłumaczalnej przemianie: po jej ułomności nie został żaden ślad, jest teraz przepiękną, atrakcyjną kobietą. Jeszcze bardziej zaskakuje ją fakt, że minął tydzień, że w galerii wszyscy traktują ją jak obcą osobę oraz że ze zbiorów znikła kolekcja bezcennych ilustracji Boticellego. Traktowana przez policję jako główna podejrzana, Raven szuka pomocy u najbogatszego i najbardziej wpływowego człowieka w mieście. Poszukiwania sprawców zuchwałej kradzieży oraz próby ustalenia tożsamości jej anonimowego wybawcy prowadzą ją w mroczne zakamarki Florencji, gdzie słowa „namiętność” i „strach” nabierają nowego znaczenia, i gdzie mieszkają istoty rodem z przerażających legend i sennych koszmarów.


Art & Soul
Brittainy C. Cherry
Wydawnictwo Filia
Premiera 16 marzec
W szkole średniej byłam młodą, niepozorną artystką. Nie zauważano mnie. Pomijano. Olewano. Teraz jestem Arią Watson... „Tą” dziewczyną. Jedna zła decyzja i zostałam zauważona – przypięto mi etykietkę puszczalskiej. Zostałam zdzirą. Śmieciem. I już nigdy nie będę niewidzialna. Szczególnie dla Leviego Myersa. Był dziwnym chłopakiem o pięknej duszy, który zaakceptował i zrozumiał ukrytą w moim wnętrzu zbolałą dziewczynę. Nie planowałam się zakochać. Jednak czy mogłam oprzeć się jego obietnicom? Przebaczeniu? Przyszłości, o której już prawie przestałam marzyć? Byliśmy rozbici. Poznaczeni bliznami. Byliśmy dziwni i piękni zarazem. Byliśmy dwiema zagubionymi duszami, które trzymały się jedynej rzeczy mogącej je spoić. Siebie nawzajem.


Czy wspominałem, że cię potrzebuję? (Dimily #2)
Estelle Maskame 

Wydawnictwo Feeria young

Premiera 3 marzec


Drugi tom popularnej trylogii o zakazanej miłości. Od pamiętnych wakacji w Santa Monica upłynęły już dwa lata. Eden i Tyler nie widzieli się przez ten czas, dla dobra rodziny próbując zapomnieć o uczuciu, jakie się między nimi zrodziło. Gdy jednak spotykają się w Nowym Jorku, by spędzić tam wspólnie kolejne lato, nie potrafią udawać. Oddaleni od przyjaciół i rodziców, sami wśród niezliczonych atrakcji Wielkiego Jabłka, zaczynają rozumieć, że ich miłość wykracza poza zwykły wakacyjny flirt. Teraz czas na zmierzenie się z rzeczywistością i kilka ważnych postanowień. Jak zareaguje na nie rodzina? Czy związek Eden i Tylera przetrwa katastrofalne skutki ich decyzji?Before. Chroń mnie przed tym czego pragnę (After #5)
Anna Todd
Wydawnictwo Znak/Między słowami
Premiera 9 marzec

Życie Hardina można podzielić na to, co zdarzyło się przed poznaniem Tessy, i na to, co zdarzyło się później. 
Wcześniej Hardin nie miał nic do stracenia. Tylko gniew pobudzał go do działania. Nikt nie nauczył go, co to znaczy kochać. Hardin zawsze był sam. Imiona kolejnych dziewczyn zlewały mu się w jedno. Pragnął ich dotyku, ale od uczuć trzymał się z daleka. Dzięki temu życie było proste. Tessa miała być kolejną łatwą zdobyczą. Całkiem nieźle się bawił… Dopóki szarość jej oczu nie zaczęła prześladować go w snach, a kształt ust doprowadzać do szału. Tak dobrze sobie radził, zanim popełnił błąd i pozwolił jej stać się całym światem! Obiecał sobie, że zrobi wszystko, by było tak jak dawniej.Ktoś taki jak ty
Sarah Dessen
HarperCollins Polska
Premiera 16 marzec

Los zafundował Scarlett szybką lekcję dorastania. Jej chłopak zginął w wypadku, a ona dowiedziała się, że jest z nim w ciąży. Niepokorna i szalona szesnastolatka nie ma pojęcia o odpowiedzialności, a co dopiero o byciu matką. To będzie czas ogromnych wyzwań. Jej najlepsza przyjaciółka Halley zawsze była jej przeciwieństwem. Cicha, poukładana i niezbyt towarzyska, ograniczana przez nadopiekuńczą matkę. Zwykle to ona potrzebowała optymizmu i nieustępliwości Scarlett, jednak teraz role się odwróciły. Halley będzie musiała wesprzeć przyjaciółkę, choć sama ma problem – zakochała się w niewłaściwym facecie. Czeka je trudny krok w dorosłość i prawdziwy sprawdzian z przyjaźni.Dark Elements. Tom 1. Ognisty pocałunek

Jennifer L. Armentrout

Wydawnictwo Filia

Premiera 9 marzec


Pierwszy pocałunek może być tym ostatnim. Siedemnastoletnia Layla chciałaby być normalna, jednak jej pocałunek zabija wszystko, co posiada duszę. Jako półdemon i półgargulec Layla posiada niespotykane umiejętności. Wychowywana wśród strażników-gargulców - których zadaniem jest polowanie na demony i dbanie o bezpieczeństwo ludzi - Layla próbuje się dopasować, choć oznacza to ukrywanie swojej mrocznej strony przed osobami, które kocha. Zwłaszcza przed Zaynem, zniewalająco przystojnym i całkowicie niedostępnym strażnikiem, w którym jest od zawsze zadurzona. Poznaje Rotha - wytatuowanego, grzesznego, seksownego demona, który twierdzi, że zna wszystkie jej tajemnice. Layla wie, że powinna trzymać się od niego z daleka, choć nie jest przekonana, czy tego chce - zwłaszcza, kiedy cała ta sprawa z całowaniem nie stanowi problemu, ponieważ Roth nie ma duszy. Kiedy Layla odkrywa, że to ona jest powodem pojawienia się brutalnego demona, zaufanie Rothowi nie tylko zaprzepaści jej szansę na związek z Zaynem... ale także naznaczy ją jako zdrajczynię rodziny. Co gorsza, może stać się biletem w jedną stronę do zniszczenia świata.Niezwyciężona. Tom 2. Zdrada 
Marie Rutkoski 
Feeria young
Premiera 17 marzec

Druga część emocjonującej trylogii, pełnej przemyślnych intryg i manipulacji! Czasem, żeby obronić to, co najcenniejsze, trzeba posunąć się do zdrady. Większość dziewcząt marzy o królewskim ślubie, o pięknej sukni i balu do świtu. Dla Kestrel jednak ślub oznacza życie w klatce, którą sama zbudowała. Obawia się wyznać Arinowi prawdę o zaręczynach: że zgodziła się na małżeństwo z księciem pod warunkiem, że Arin odzyska wolność. Bo czy może mu ufać? I czy może w ogóle ufać samej sobie? Jest przecież mistrzynią iluzji jako szpieg na królewskim dworze. Jeśli prawda wyjdzie na jaw, jej własny kraj ogłosi ją zdrajczynią. Nie może jednak zrezygnować z podjęcia próby zmiany swojego bezwzględnego świata, co doprowadzi ją do szokującego sekretu. Jak wysoka może być cena niebezpiecznych kłamstw i niegodnych zaufania sojuszy?Serce w kawałkach. Tom 2
Kathrin Lange
Wydawnictwo Muza
Premiera 16 marzec

Juli i David mieszkają w Bostonie. Oboje z pomocą terapeutów usiłują dojść do siebie po wydarzeniach ubiegłej zimy. Niestety ponownie muszą zjawić się na przeklętej wyspie Martha’s Vineyard. David postanawia rozliczyć się z przeszłością i wraca na klify, by przypomnieć sobie chwile poprzedzające tragiczną śmierć Charlie. Jedyne, co pamięta, to echo wystrzału. Obawia się najgorszego – że to on zastrzelił narzeczoną. Dziwne zachowanie Davida i natrętna Lizz, która zagięła parol na przystojnego dziedzica, wystawiają związek nastolatków na ciężką próbę.Kiedy policja trafia w morzu na kobiece szczątki, Juli ogarnia zwątpienie. Co naprawdę wydarzyło się zimą na klifie? I jaką rolę w tym wszystkim odegrał David?Pani noc. Księga 1 cyklu Mroczne intrygi
Cassandra Clare
Wydawnictwo MAG
Premiera 30 marzec

Nocni Łowcy z Los Angeles są głównymi bohaterami powieści „Pani Noc”, pierwszej odsłony najnowszego cyklu Cassandry Clare zatytułowanego „Mroczne Intrygi”, kontynuacji bestsellerowej serii „Dary Anioła”. Minęło pięć lat od wydarzeń przedstawionych w „Mieście Niebiańskiego Ognia”, po których Nocni Łowcy znaleźli się na skraju zagłady. Emma Carstairs nie jest już pogrążoną w żałobie dziewczynką, lecz młodą kobietą, która zamierza za wszelką cenę dowiedzieć się, kto zabił jej rodziców, i pomścić ich śmierć. Wraz ze swoim parabatai, Julianem Blackthornem, musi się nauczyć ufać swojemu sercu i rozumowi, gdy odkrywa demoniczny spisek obejmujący zasięgiem całe Los Angeles, od Sunset Strip aż po morskie fale roztrzaskujące się na plażach Santa Monica. Gdyby jeszcze serce nie prowadziło jej na manowce… Jakby mało było tych komplikacji, brat Juliana Mark – uprowadzony przez faerie przed pięcioma laty – zostaje teraz uwolniony w geście dobrej woli ze strony porywaczy. Faerie rozpaczliwie poszukują mordercy, który zbiera wśród nich krwawe żniwo – i w tych poszukiwaniach potrzebują pomocy Nocnych Łowców. Kłopot w tym, że w krainie faerie czas płynie inaczej i Mark nie tylko prawie się nie postarzał, ale na dodatek nie rozpoznaje nikogo ze swoich bliskich. Czy będzie w stanie naprawdę wrócić na łono rodziny? I czy faerie naprawdę na to pozwolą?


W ramionach gwiazd
Amie Kaufman
Wydawnictwo Otwarte
Premiera 2 marzec

Jedno jego spojrzenie wystarczy, by rozpalić we mnie krew. Zdaje mu się, że nie widzę, jak wyciąga rękę w moją stronę i jak powstrzymuje się w ostatniej chwili. Jest niecierpliwy, ale potrafi się hamować - chce mnie odzyskać, ale czeka. Myśli, że mamy czas. Ikar, największy prom kosmiczny w całej galaktyce, rozbija się podczas rejsu. Jedyni ocaleni to Lilac - córka najbogatszego człowieka w całej galaktyce, i Tervor - młody bohater wojenny, który nie należy do elity. Muszą zjednoczyć siły, by wrócić do domu i rozwiązać zagadkę tajemniczych wizji, jakie zaczynają ich nękać. Wkrótce rodzi się między nimi uczucie. Jednak w świecie, z którego pochodzą, ich związek jest skazany na potępienie. Czy mimo to nadal będą chcieli opuścić planetę? Oto pierwsza część trylogii „Starbound”. Trzy światy. Trzy historie miłosne. Jeden wróg.


Osobliwe i cudowne przypadki Avy Lavender
Leslye Walton
SQN
Premiera 2 marzec

Zbliża się magiczna noc przesilenia letniego…Noc, w której niebo się otworzy, a powietrze wypełnią deszcz i pióra. Ava urodziła się ze skrzydłami. Pragnie poznać prawdę, odnaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące jej pochodzenia. Niezwykłe wypadki, cudowne zdarzenia, dziwne zbiegi okoliczności i baśniowe rozterki zaprowadzą ją tam, gdzie nie spodziewała się dotrzeć. Kawałek po kawałku odsłania pełną boleści i trosk historię rodziny Roux. Ava Lavender może być pierwszą, która uniknie zguby i ucieknie obojętności. Czy uda jej się odnaleźć prawdziwą miłość? Dramat Avy rozpoczyna się, kiedy wielce pobożny Nathaniel Sorrows bierze ją za anioła, a jego obsesja na punkcie dziewczyny rośnie…Całkiem zabawna historia
Ned Vizzini
HarperCollins Polska
Premiera: 2 marzec

Skończyć studia. Znaleźć pracę. Być najlepszym. Coś osiągnąć. Życie rzuca wyzwania, a ty nie nadążasz. Jesteś zdany na siebie, a równocześnie wszyscy czegoś od ciebie oczekują. Rodzice nie chcą wiedzieć, że nie dajesz rady. A Ona jest z twoim najlepszym kumplem. Jak tu nie zwariować? Craig nie udźwignął presji otoczenia i tempa pędzącego świata. Nieudana próba samobójcza sprawiła, że trafił na oddział psychiatryczny. Koniec? To dopiero początek. „Całkiem zabawna historia” to słodko-gorzka powieść o dorastającym chłopaku, który odnajduje siebie dopiero wśród tych, którzy stracili zmysły.


Vernon Subutex t. 1
Virginie Despentes
Wydawnictwo Otwarte 
Premiera 28 marzec

Najlepsza powieść francuska 2015 roku! Vernon Subutex zostaje wyrzucony na bruk, z jedną walizką. W poszukiwaniu dachu nad głową błąka się po mieszkaniach bliższych i dalszych znajomych, byłych kochanek i zupełnie przypadkowych osób. Tymczasem zwartość walizki Vernona budzi niepokój kilku wpływowych osób… Powieść Despentes jest jak lustro odbijające współczesny Paryż i jego mieszkańców: od producentów telewizyjnych, bogatych mieszczan, politycznych i religijnych radykałów po emigrantów, przestępców, narkomanów i byłe gwiazdy porno. Autorka skanuje społeczeństwo balansujące na krawędzi śmierci. Vernon Subutex to przejmujący dreszczem obraz świata, który stworzyliśmy, w którym żyjemy i który coraz mniej nadaje się do życia.


Łowczyni
Virginia Boecker
Wydawnictwo Jaguar
Premiera 2 marzec

Wspaniała sceneria alternatywnej szesnastowiecznej Anglii. Elizabeth Grey służy w doborowej jednostce królewskich łowców czarownic. Wraz z kolegami całe życie poświęciła wyplenieniu z Anglii wszelkich przejawów magii, której uprawianie zakazane jest na mocy prawa. W tajemniczych okolicznościach jednak sama Elizabeth zostaje oskarżona o posługiwanie się czarami, aresztowana i skazana na śmierć na stosie. Jej wybawicielem okazuje się człowiek, którego uważała za swojego najbardziej zaciętego wroga - Nicholas Perevil, najpotężniejszy mag w królestwie.

* * *

Uff. Tyle w marcu ;)
No to teraz przyznajcie się, co Was najbardziej kusi?


42 komentarze:

 1. Wydawnictwo Czwarta Strona dosłownie szaleje w marcu. Czekam na wszystkie ich książki: "Unik", "Pomieszkanie", "Rewizję" i "Zanim zrozumiem". Świetne zestawienie - uwzględniłaś całą masę książek, którą ja pominęłam w swoim zestawieniu. Pozdrawiam ciepło. :-))

  OdpowiedzUsuń
 2. ,,Real" i ,,bez słów' to dwie pozycje, które muszę zdobyć! Bardzo chcę je na swojej półce, są wyjątkowe i niepowtarzalne. :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Najbardziej mnie zainteresowało "Osobliwe i cudowne przypadki Avy Lavender", ale kilka innych książek :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Znów przeraża mnie ilość książek, których pragnę w tym miesiącu... "Rewizja", "Art & Soul", "Bez słów", "Real", "Raven", "Czy wspomniałam, że cię potrzebuję?", "Before", "Ktoś taki jak ty"... Ale nie, nie kupuję w tym miesiącu więcej, niż trzy książki, postanowione. :D

  OdpowiedzUsuń
 5. ''W ramionach gwiazd'', ''Art & Soul'', ''Bez słów'' to książki, które koniecznie muszę przeczytać. Czeka mnie niemały wydatek. :D
  Buziaki! :*
  http://cudowneksiazki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Powiedziałabym, że twoja chciejka dramatycznie się rozrasta ;). A wybrałaś zupełnie inne książki niż ja - tylko kilka się powiela - ja najbardziej mam ochotę na Tragedię Lusitanii, nowego Maya i Furię i Fatum.

  OdpowiedzUsuń
 7. Aeś nawrzucała tych zapowiedziów. A więc tak
  Irving myślę, że na bank (Garp mi się cholernie podoba).
  Ishiguro sam myślałem w swoich zapowiedziach umieścić, ale nie wiem czy na pewno się za to zabiorę.
  Bardzo być może, że Mróz.
  A reszta to ja nie wiem, bo nie znam. Poczytam recenzje to może coś, a jak nie to nic. ;)
  pozdro Domi

  OdpowiedzUsuń
 8. Trzy razy musiałam resetować komputer, bo jak tylko wchodziłam na ten post to coś się zacinało. To chyba było jakieś ostrzeżenie, że za dużo świetnych premier jest w tym miesiącu! W dodatku mój portfel raczej nie jest na to przygotowany :) Szczególnie mam ochotę na: "Najszczęśliwsza dziewczyna na świecie", "Rewizja", "Pomieszkanie", "Unik", "Prawda o dziewczynie", "Real", "Raven", "W ramionach gwiazd", "Osobliwe i cudowne przypadki Avy Lavender" oraz najbardziej chciałabym "Bez słów". Skąd ja na to wszystko wezmę pieniądze? Jedną książkę z tego zestawienia już posiadam, a mianowicie "Serce w kawałkach. Tom 2" :)
  Pozdrawiam,
  swiat-pelen-liter.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie będę wymieniać, ale powiem tylko tak, chciałabym większość z tych książek. Przede wszystkim te z Wydawnictwa Czwarta Strona i z Filii ;).

  OdpowiedzUsuń
 10. Ale książków. Nie wiem co napisać - w szoku jestem ;)
  Na 100% przeczytam: "Zdradę", "Art & Soul", "Bez słów" oraz "Osobliwe i cudowne przypadki Avy Lavender". Poza tym ciekawią mnie "Drugie życie" i "Fatum i furia", na razie sobie je odpuszczę, bo zbankrutuje. Poczekam na ich recenzje i wtedy zdecyduje ;)
  Pozdrawiam.
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Ależ masz tych chciejek! :) Art&Soul baardzo chcę.
  Ale nie wiedziałam, że będzie 5 część AFTER! O masakra :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo dużo książek mnie zainteresowało. Chyba nie starczy mi czasu by je wszystkie przeczytać
  Pozdrawiam :)

  http://wszystkocowiemoksiazkach.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. O matko!Nie wiedziałam, że "Całkiem zabawna historia' wychodzi w Polsce :o Muszę ją mieć!

  OdpowiedzUsuń
 14. Marzec kusi aż nad to! W planach mam „Rewizję”, „REAL”, „Obronę”, „Czy wspominałem, że Cię potrzebuję”. Widzę jednak też szereg kryminałów, których fabuły mnie zachęcają. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Dużo ciekawych premier. Najbardziej mnie interesuje "Czy wspominałam, że Cię potrzebuję", ale chętnie przeczytałabym też "Udrękę braku pożądania", "Najszczęśliwszą dziewczynę na świecie" czy "Całkiem zabawną historię" ;)

  www.ksiazkoholiczka94.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 16. A myślałem, że mi wyszły długie zapowiedzi :D

  OdpowiedzUsuń
 17. A już myślałam, że moja "chciejka" jest za długa, ale Ty to już w ogóle poszalałaś :D W marcu pojawi się tyle cudeniek, na które mam zamiar się przyczaić ♥

  OdpowiedzUsuń
 18. Jedyne co, to chyba Mróz mnie jakoś bardziej interesuje ;) Ale jestem obecnie skupiona na innej literaturze po prostu - dopóki mam co czytać, to za nowościami się nie rozglądam.
  drewniany-most.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 19. A ja z innej beczki - jeśli chcesz mieć jeden rozmiar czcionki, a kopiujesz tekst z różną, najlepiej zapisz to najpierw w notatniku, dopiero potem wklej na bloga, u mnie to działa ;)
  Z Twojej chciejki zainteresowała mnie najbardziej powieść Irvinga, ja natomiast czekam na "Kalendarium Leśmianowskie" z PIW-u ;)

  OdpowiedzUsuń
 20. Dość niedawno czytałam "Serce ze szkła" i jestem bardzo ciekawa drugiego tomu. Poza tym z chęcią przeczytałabym tę czarną komedię. :)

  OdpowiedzUsuń
 21. SJ Watson wydaje koleją ksiązkę?! MUSZĘ ją przeczytać! Zanim zasnę było naprawdę świetne!

  OdpowiedzUsuń
 22. Uwielbiam Cię za te chciejki (mój portfel już niekoniecznie...) :D O nowym Wiśniewskim jak zwykle przekażę mamie, bo ona się zaczytuję, a ja może w tym miesiącu skuszę się na "dziewięć dni", bo zapowiada się interesująco. No i obowiązkowo trzecia część o Chyłce Mroza musi wylądować u mnie na półce, nie ma innej opcji <3

  OdpowiedzUsuń
 23. Miesiąc marzec- pięknym miesiące i to nie tylko ze względu na wiosnę, ale przede wszystkim dzięki powyższemu zestawieniu! <3


  www.zksiazkadolozka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 24. Oj przyznam, że kilka książek naprawdę mnie zaciekawiło. :D A "Pani noc" muszę mieć na własność. :D

  OdpowiedzUsuń
 25. Interesuje mnie tylko kilka z tych tytułów... Najbardziej czekam na "Pani Noc" bo po prostu kocham świat nocnych łowców i nie wyobrażam sobie, że mogłabym nie przeczytać tej serii. Jestem po prostu od tego uzależniona :P

  Kolejno interesuje mnie "Zdrada". Czytałam pierwszy tom i mimo iż szału nie było to po prostu muszę sięgnąć po kolejny choćby tylko po to żeby dać mu szansę i dowiedzieć się co będzie dalej :)

  Z pozostałych interesują mnie jeszcze "Łowczyni", "Art & Soul", "Ktoś taki jak ty" i "Unik" który zapowiada się całkiem ciekawie ^^

  OdpowiedzUsuń
 26. Marzec uznaję za bardzo obiecujący! :D Mam już "Prawdę o dziewycznie" nawet :)

  Bookeaterreality

  OdpowiedzUsuń
 27. Z wymienionych przez Ciebie książek, na pewno czekam na "Bez słów" oraz "Real". Oprócz tego pragnę bardzo bardzo- "Chłopak, który zakradł się do mnie przez okno" ;) Brittainy C. Cherry tym razem fabułą niekoniecznie mnie przekonuje, ale to Brittainy C. Cherry, więc pewnie kiedyś i tak przeczytam :D

  OdpowiedzUsuń
 28. Podziwiam, że udało Ci się zebrać tyle premier. Ja byłam z siebie dumna, gdy znalazłam aż 17, ale tu widzę jeszcze kilka, które, w jakimś stopniu minie ciekawią. Mój MUSTHAVE to Pani Noc, Bez słów i drugi tom Dimily. ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 29. Czekam na większość tych samych książek co Ty. ;)
  Buziaki. :**

  OdpowiedzUsuń
 30. Z tych mnie raczej nic nie kusi, ale znalazłam w marcowych coś dla siebie - taką książkę o Indiach...

  OdpowiedzUsuń
 31. Art & Soul, 'Zanim zrozumiem", być może Wiśniewski (skrócone wersje felietonów czytam w miesięczniku PANI, więc mogę chwilowo odpuścić), ale i tak najbardziej czekam na nową książkę Olgi Rudnickiej (-:

  OdpowiedzUsuń
 32. Gdybym miała kupić wszystkie nowości wydawnicze z marca, które kuszą mnie kuszą skończyłabym z trzynastoma nowymi pozycjami. Już słyszę jak mój portfel błaga o litość... :D

  OdpowiedzUsuń
 33. Najbardziej kusi.. Hotel New Hampshire, Zanim zrozumiem, Bez słów, Art & Soul, Czy wspominałem, że cię potrzebuję? oraz Serce w kawałkach. z tego względu, że pierwszą część mam w swoich zbiorach :D

  OdpowiedzUsuń
 34. Jak dla mnie najbardziej kuszącą propozycją jest "Pani Nocy". Zakochałam się w świecie Nocnych Łowców dzięki "Darom Anioła" i "Diabelskim Maszynom" ♥ jestem bardzo ciekawa, jak tym razem autorka rozegrała akcję :D cała reszta... cóż dużo mówić, mój portfel cieszy się z marcowych nowości, bo jakoś nic innego nie wpadło mi w oko :)

  OdpowiedzUsuń
 35. Twoja "Chciejka" zawsze powiększa moja listę książek do przeczytania o co najmniej kilka pozycji. Widzę po Irvingu, że Twoja miłość do czarnej komedii nie gaśnie :)

  OdpowiedzUsuń
 36. Kilka pozycji pojawiło się też w moim zestawieniu :) Wydaje mi się, że druga połowa miesiąca zapowiada się ciekawiej :)

  OdpowiedzUsuń
 37. Ile premier O.O
  Zupełnie zapomniałam, że już marzec i Lady Midnight wychodzi, niesamowicie się cieszę! Ale mało brakowało, że pominęłabym tę książkę, bo zupełnie nie pomyślałam o tym, że przecież musieli przetłumaczyć tytuł i książki, i nowego cyklu.

  OdpowiedzUsuń
 38. Te wydawnictwa oszalały w marcu! Ja oniemiałam i naprawdę nie wiem już co chcę. To znaczy wiem - WSZYTKO - ale to niemożliwe.

  OdpowiedzUsuń
 39. Jeśli chodzi o marcowe zapowiedzi to jestem w niebie. W końcu wychodzi ostatnia część Nevermore <3 Tyle czekania w końcu się opłaciło <3 ''Chłopak, który zakradał się do mnie przez okno'', ''Ognisty pocałunek''i ''W ramionach gwiazd'' to również moje must have. Plus jeszcze kilka innych pozycji ^^

  OdpowiedzUsuń
 40. To się aż w głowie nie mieści, ile spośród marcowych nowości chciałabym mieć. Kilka już mam na półce, ale głód rośnie w miarę jedzenia. Mój biedny portfel... :D

  OdpowiedzUsuń
 41. Tak bardzo, bardzo czekam na "Before" Anny Todd i "Bez słów" Mii Sheridan, że aż sama się sobie dziwię, że moje paznokcie są jeszcze całe. O "Fatum i furii" nigdy wcześniej nie słyszałam, ale zapowiada się bardzo intrygująco :)
  Pozdrawiam i w wolnej chwili zapraszam do mnie, naksiazki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoje odwiedziny. Będzie mi bardzo miło, jeżeli swoją obecność potwierdzisz pozostawionym komentarzem ;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...